Відпочинок в Кейптаун

ПАР

Показати на мапі

Туризм

Кейптаун – друге за кількістю населення і найпопулярніше серед туристів місто Південно-Африканської Республіки. Тут приймаються основні закони ПАР – в Кейптауні розмістився парламент країни та інші урядові установи. Кейптаун по праву вважають «перлиною» ПАР. Незабутня природа, казкові пляжі, багата архітектура ваблять сюди цінителів яскравого, незабутнього відпочинку з усього світу.

Кейптаун розкинувся в північній частині Капського півострова на узбережжі Атлантики під славнозвісною Столовою горою – візитною карткою міста. Звідси недалеко до легендарного мису Доброї Надії – самої крайньої південно-західної точки Африки, місця «зустрічі» двох океанів – Індійського та Атлантичного. Не дарма мореплавці, які знаходили в Кейптауні довгоочікуваний відпочинок, називали його «Таверна морів».

Пам'ятки

Кейпатун – місце, де яскраво сплелися архітектурні стилі, епохи і традиції.

Головна вулиця міста – Лонг стріт – рясніє першокласними готелями, ресторанами, кафе і сувенірними магазинами. Тут ви можете помилуватися мечетями, побачити турецькі лазні початку минулого століття і будинки часів королеви Вікторії.

Улюблене місце для розважальних прогулянок туристів і місцевих жителів – набережна Вікторії та Альберта, відреставрована територія старого порту. На ній нескінченна кількість кафе, готелів, магазинів, галерей, кінотеатрів.

Гуляючи центральним садом, закладеним ще в XVII столітті, ви потрапите до будівлі парламенту, резиденції президента і собору Святого Георгія.

Шанувальникам живопису рекомендуємо відвідати Південноафриканську національну галерею і будівлю міських зібрань (Old Town House) з чудовою колекцією голландського живопису XVII століття.

Приверне вашу увагу і Замок Доброї Надії – колишня база Голландської Ост-Індійської компанії і оборонний порт. Є одною з найстаріших кам'яних будівель Південної Африки, яку було побудовано ще в 1679 році.

І, певно ж, ніяк не можна лишити без уваги родзинку міської архітектури – район Бо-Каап, в якому змішалися культури народів Малайзії, Африки, Індії, Шрі-Ланки. Тут сліпить очі від фантастично яскравих кольорів, в які забарвлені старовинні будиночки, багатьом з яких понад двісті років.

Клімат

Субтропічний середземноморський клімат робить Кейптаун комфортним курортом для любителів поніжитися під сонцем. Найспекотніші – літні місяці (грудень - лютий). Але навесні і восени тут також тепло і сонячно. Взимку (червень - серпень) в Кейптаун приходять дощі і холод. Середня температура літніх місяців близько +20°С, зимових – +12-13°С.

Дозвілля

Узбережжя Кейптауна – одне з кращих місць для спостереження за китами, які бавляться тут з червня по грудень. Помилуватися величними ссавцями можна в різних місцях, наприклад, в затоці Фолс Бей. Якщо ж ви маєте бажання сповна насолодитися вражаючим видовищем – вирушайте в село Херманус, визнане «китовою столицею». Восени тут проходить фестиваль китів, що супроводжується концертами і розвагами.

І дітей, і дорослих призведе в захват найбільший в Південній півкулі Акваріум, в якому представлений водний світ відразу двох океанів – Індійського і Атлантики. Він так і називається – «Акваріум двох океанів». Гідно оцінити барвистий світ південноафриканської флори ви зможете в ботанічному саду Кирстенбош, розташованому на схилі Столової гори. Заснований більше ста років тому, Кирстенбош входить в десятку кращих ботанічних садів світу.

Кейптаун – один зі світових центрів серфінгу. У січні-лютому підкорювати океанські хвилі сюди з'їжджаються фанати дошки з усього світу. У місті велика кількість пляжів для серфінгістів. І новачки, і аси можуть підібрати для себе найбільш комфортний. Обов'язково побувайте на пляжі Мюзенберг, де в далекому 1919-му зародився південноафриканський серфінг. Мюзенберг включений до двадцятки кращих в світі місць для цього виду спорту. Славляться серед серфінгістів також пляжі Місті-Кліфс, Дюнс, Хоек, Калк Бей, Лонгбіч.

Популярний в Кейптауні також кайт-серфінг. Найчастіше любителі кайтинга відправляються на Лангебаан поблизу Кейптауна, а також на Долфін Біч і той же Мюзенберг.