Відпочинок в Арубе

Показати на мапі

Туризм

Аруба - красивий романтичний острів у Карибському морі й елітний курорт, особливо популярний серед американців. Його відрізняють широкі білосніжні пляжі, скелясті ландшафти й приголомшливі скарби підводного світу з чудовими кораловими рифами, останками затонулих кораблів і дивовижною морською фауною. Візитні картки Аруби - химерні дерева диви-диви, незвичайна «плоска» форма яких утворилася під впливом постійних сильних вітрів, а також десятки видів мігруючих птахів. Особливо цікаво спостерігати за витонченими рожевими фламінго, що обережно ступають м'яким піском узбережжя.

Аруба відноситься до групи Малих Антильських островів у Карибському морі. Він розташований біля північних берегів Венесуели, на захід від острова Кюрасао й на схід від узбережжя Колумбії. Столиця - місто Ораньєстад.

Аруба не є державою. Це федеративна одиниця Королівства Нідерландів поряд із Кюрасао й Сінт-Мартіном. Тут дві державні мови: нідерландська й папьяменто (суміш іспанської, португальської, нідерландської, англійської та інших мов). На щастя, більшість жителів Аруби - доброзичливі й завжди готові допомогти, а також говорять і англійською, що дуже полегшує життя туристів на острові.

Важко повірити, що колись іспанські колоністи, котрі оселилися на Арубі й сусідніх «братніх» островах, визнали їх абсолютно не потрібними. Основною причиною тому послужив посушливий клімат, який кілька століть потому з недоліків перейшов до розряду основних переваг острова.

Зараз відпочинок на Арубі - ознака високого статусу, гарного смаку й, звичайно ж, достатку. Готелі Аруби є одними з найдорожчих у всьому Карибському басейні, що не дивно для острова, де головні галузі економіки - це туризм, банківська справа й нафтопереробка. Проте, тут представлені готелі всіх категорій, і навіть у найдемократичніших із них на Вас чекає прекрасний сервіс.

Інфраструктура острова продовжує бурхливо розвиватися, а високі ціни не перешкоджають потоку туристів, що постійно зростає. Будьте готові до того, що придбати сувеніри та деякі інші товари відносно дешево можна буде тільки в магазинах duty free, які знаходяться в аеропорту, а до основного чеку в ресторані додають 10-15% за обслуговування, вітаючи при цьому й додаткові чайові офіціантові.

Пам'ятки

Невелику каплицю Альто-Віста 1750 року також називають Церквою паломників. З пагорба, на якому вона стоїть, відкривається заспокійливий вид на чисті природні пейзажі й море. Альто-Віста також примітна тим, що з цього місця починається більшість пішохідних і велосипедних маршрутів, що пролягають островом.

Німецьке судно «Антілла», яке потрапило в полон на початку Другої світової війни, й донині спочиває на дні моря біля узбережжя Аруби. Це найпопулярніше місце для дайвінгу серед місцевих туристів, які можуть занурюватися й досліджувати його як удень, так і вночі.

Руїни Бушірібана - це все, що залишилося від масштабних споруд компанії, яка займалася видобутком і переробкою золота в кінці 19 століття. Плавильні роботи тривали недовго, тому зараз руїни представляють швидше естетичний, ніж історичний інтерес. Проте, тут варто побувати хоча б заради того, щоб зробити дивовижні знімки моря в обрамленні старовинних зруйнованих вікон кам'яних будівель.

Маяк "Каліфорнія" присвячений однойменному судну, що потерпіло тут крах у 1891 році. Хоча його будинок закритий для туристів, місцевість, яка його оточує, відкриває чарівні краєвиди північного узбережжя острова.

Форт Зоутман - найстаріша будівля острова. Він був побудований голландцями в 1796 році для захисту острова від піратів, а пізніше служив головною годинниковою вежею й маяком, потім розміщував у собі різні організації та урядові установи, в'язницю, бібліотеку, відділення пошти й поліції. Зараз у будівлі форту знаходиться історичний музей Аруби.

Ораньєстад - життєрадісна столиця з барвистими будинками в голландському стилі й строкатою набережною, де торговці поспішають продати сувеніри ручної роботи, місцевий антикваріат і предмети мистецтва. У Ораньєстаді також розташована більшість урядових будинків, музеїв, церков та інших цікавих пам'яток.

Сан-Ніколас - друге за величиною місто Аруби. Найбільш вирізняється тут бар Чарлі, стіни якого усипані пам'ятками, сувенірами та історичними артефактами, що перетворює це місце на своєрідний музей. Рекомендуємо приїхати до Сан-Ніколасу в четвер, тому, що по нещодавно з’явившійся традиції в цей день тижня з 18:00 до 22:00 тут проводять Карибський фестиваль.

Старий млин - ще один шматочок традиційної Голландії на Арубі. Він був побудований у 1804 році в Нідерландах, а потім розібраний і переправлений ​​на острів. Зараз у його будинку знаходиться симпатичний затишний ресторан.

На цьому список знакових місць Аруби не закінчується. Обов'язкові варто відвідати й природні пам'ятки: національний парк Арікок з печерами Фонтейн, Гвадірікі й Тунелем любові, скелясті утворення Айо-Рок, пр0иродний міст, що розташований неподалік, пташиний заповідник Буба, скелясті освіти Касібарі, Іспанська лагуна й природний басейн. Якщо Ви подорожуєте з дітьми, відвідайте також страусячу ферму, віслючий заповідник і ферму метеликів.

Клімат

Клімат Аруби незвичайний тим, що, незважаючи на розташування острова в зоні тропіків, тут дуже сухо. Недовгий сезон дощів (листопад-грудень) характеризується лише рідкісними й короткостроковими зливами. Середньорічна температура повітря - +28°C, температура води в морі - +26°C. Коливання температур незначне як протягом доби, так і між сезонами.

Ще одна особливість Аруби - відсутність ураганів, завдяки чому курорт успішно функціонує цілий рік. При цьому тут майже завжди дмуть сильні пасати, через що температура повітря відчувається на 5-7 градусів нижче, ніж вона є насправді, а пісок на пляжі не обпікає ноги навіть при +35°C. Але будьте обережні: вітряна погода Аруби підвищує ризик отримати сонячні опіки.

Пляжі

Пляжі Аруби вважаються одними з найчистіших, найширших і найбільш вражаючих у всьому Карибському регіоні. Найчастіше вони покриті м'яким білим піском, який за своєю текстурою нагадує пудру, й облямовані прозорою бірюзовою або яскраво-блакитною водою. Пропонуємо короткий опис лише деяких із найвідоміших пляжів острова:

Ігл-Біч входить у трійку кращих пляжів Карибського басейну, а також регулярно з'являється на топових позиціях у різних світових рейтингах. Він являє собою довгий відрізок білосніжного піску й блакитної води, розташований у районі фешенебельних готелів. Проте, Ігл-Біч популярний як серед заможних туристів, так і поміж місцевих жителів. Тут завжди кипить життя, часто проводяться різноманітні спортивні змагання, вечірні розважальні заходи і т.д. Пляж також цікавий деревами диви-диви та морськими черепахами, котрі дуже полюбили цю частину узбережжя.

Палм-Біч - ще одне розкішне місце для відпочинку, але більш «закрите» й спокійне. Тут є кілька барів і ресторанів, а також затишний сад для тих, хто бажає прогулятися й відпочити від пляжної метушні.

Араши-Біч - гарний пляж з пальмовими хатинами, великими хвилями на глибині, спокійними водами біля берега й багатим підводним світом, що ідеально підходить для снорклінгу й знайомства з підводними мешканцями Карибського моря.

Хадікурарі-Біч тут більше відомий як Пляж рибальських хатин. Він особливо хороший для вінд- і кайтсерфінгу. Тут є спортивні школи для дітей і дорослих, між учнями яких часто проводяться турніри, а на початку літа на Хадікурарі проходить наймасштабніший карибський турнір із віндсерфінгу Хай-Вінд.

Андікурі-Біч теж славиться ідеальними умовами для віндсерфінгу. Більш того, завдяки скелястому берегу й постійним потужним хвилям, цей вид спорту - єдине, чим тут можна займатися. Крім, звичайно, милування буйною красою природи й фіксації на камеру білосніжної піни та бризок води, яка розбивається об скелі.