Відпочинок в Солнечный берег

Болгарія

Показати на мапі

Туризм

Сонячний Берег - це найбільший морський курорт Болгарії. Він знаходиться в східній частині Болгарії, на південному узбережжі Чорного моря і є частиною старовинного міста-курорту Несебр. Сонячний Берег привабливий своїм піщаним пляжем, довжиною більше 10 км, що позначений Блакитним прапором - престижним знаком якості пляжів, який присуджує Європейська комісія з навколишнього середовища за результатами тестування води й піску. Курорт існував ще в радянські часи, а після розпаду СРСР його інфраструктура стала стрімко розвиватися, зміщуючись від старого міста на північ. Він постійно поповнюється новими готелями, ресторанами, барами, клубами й торговими центрами. Крім готелів останнім часом тут стали популярними розкішні вілли й котеджі.

Сонячний Берег розташований у затоці Чорного моря на південному сході Болгарії. Є частиною міста (громади) Несебр. За 36 км на південь від нього знаходиться Бургас, у якому розташовано найближчий до курорту аеропорт, а за 90 км на північ від нього – портове курортне місто Варна. Сонячний Берег займає берегову лінію протяжністю понад 10 км. З північної сторони курорту знаходяться Балканські гори, які захищають його від вітру й негоди.

Із Несебром Сонячний берег з'єднує міський автотранспорт, а за допомогою регулярних автобусів можна дістатися до Варни, Бургаса й Созополя.

Готелі Сонячного Берега пропонують найрізноманітніший сервіс - від скромних і недорогих варіантів у південній частині курорту до елітних у північній частині. Більшість із них розташована на самому березі, й від пляжу гостей відокремлює лише пішохідна набережна «Променад» з безліччю ресторанів, барів і розважальних закладів.

Клімат

Сонячний Берег - літній курорт. Туристичний сезон відкривається в кінці квітня, а завершується в жовтні. Клімат дуже м'який. Навіть у найспекотніші місяці прохолодний морський бриз і безліч листяних і хвойних рослин, що оточують курорт, дозволяють насолоджуватися комфортним відпочинком усім без винятку. Погода тут стійка, майже завжди сонячна, дощі бувають украй рідко. Влітку середня денна температура повітря становить +27°C, середня температура води - +24-26°C. Осінь тут також сонячна, зими м'які.

Пляжі

Муніципальний пляж Сонячного Берега простягається на 8 км. Він досить широкий, від 30 до 100 м. Тут немає приватних територій; велика його частина оснащена шезлонгами й парасольками, які, однак, платні. Пісок дрібний, золотистого кольору, а море кришталево чисте й тепле, з пологим входом у воду.

На пляжі присутні всілякі розваги, як для дорослих, так і для дітей. Гарячі тури в Сонячний Берег - прекрасна можливість провести відпустку на морському березі в мальовничому й екологічно чистому куточку сонячної Болгарії.

Дозвілля

Сонячний Берег - популярне місце проведення фестивалів, музичних, у тому числі й оркестрових, концертів, фольклорних свят та інших розважальних заходів. Для спортсменів можливості майже безмежні - водні лижі й скутери, серфінг, парашути, параплани, пляжні командні ігри, теніс, боулінг, катання на човнах, вітрильний спорт, міні-гольф і маса інших розваг доступні відпочивальникам протягом туристичного сезону. Для малюків тут є міні-дискотеки, дитячі сади, атракціони, а також проводяться спортивні турніри. Справжнім святом для дітей стане день, проведений у аквапарку, одному з найбільших на узбережжі Болгарії.

Сонячний Берег - штучно створений курорт, тому він не володіє власними пам'ятками. Туристам, які бажають познайомитися з місцевою культурою, релігією чи історією, обов'язково варто відвідати старовинне місто Несебр, що знаходиться поруч від Сонячного Берега.

Це неймовірне, дивовижне містечко з десятками старовинних церков, найдавніші з яких датовані IV віком н.е, чудовим музеєм під відкритим небом і затишними прибережними ресторанчиками, що пропонують прекрасні морські меню. Радимо також відвідати заповідник «Ропотамо». Його називають чарівним, адже тут можна побачити справжнє диво перетворення річки Ропотамо на море. Ну а якщо Ви не бажаєте виїжджати за межі Сонячного Берега, подивіться на піщані дюни, що природно утворилися в південній частині курорту. Вкриті рідкісними дивовижними рослинами, вони зливаються з пляжами, надаючи їм первозданного вигляду.

Путівка в Сонячний Берег подарує яскравий, активний і живий відпочинок на узбережжі Чорного моря.