Відпочинок в Бордо

Франція

Показати на мапі

Туризм

Бордо – винна столиця світу. Це стильне і красиве місто, оточене виноградниками і виноробнями, щорічно приймає найбільший у світі ярмарок вин, де широко представлена ​​і його власна продукція.

Але Бордо – це набагато більше, аніж просто центр виноробства. Відоме як Місто мистецтва та історії, Бордо є одним з найкрасивіших історичних міст Франції. Завдяки приголомшливій архітектурі 18 століття, яка займає майже половину загальної площі міста, Бордо стало одним з найбільших міських об'єктів всесвітньої спадщини. Крім цього, сьогоднішнє Бордо є одним з найбільш цікавих, яскравих і динамічних міст Франції. Ще десять - п'ятнадцять років тому воно справляло враження похмурого й брудного промислового центру. Після того, як у 2006 році посаду мера тут обійняв колишній прем'єр-міністр Франції Ален Жуппе, місто стало перевтілюватися на очах. Замшілі та пильні центральні бульвари стали пішохідними і заблищали чистотою, було відновлено ​​неокласичну архітектуру, створено систему високотехнологічного громадського транспорту. Для роботи над вражаючими новими будівлями та іншими об'єктами до Бордо були запрошені архітектори світового класу, і вони зуміли ідеально вписати їх в оновлений вигляд старовинного міста.

Путівка в Бордо – це можливість прогулятися найбільш витонченими вулицями Франції, насолоджуватися вишуканою кухнею, долучитися до істинно французької культури споживання вина і відкрити багато секретів виноробства кращих у світі фахівців у цій сфері. Бордо неспроста отримало титул Найкращого напрямку Європи 2015 року. Це місто – квінтесенція елегантності, гарного смаку та найкращих традицій Франції.

Бордо – місто-порт на річці Гаронна, столиця департаменту Жиронда. Місто розташоване в регіоні Аквітанія, на південному заході Франції, недалеко від європейського узбережжя Атлантичного океану. З Парижем його розділяють приблизно 500 км.

Річка Гаронна, вигинаючись дугою у межах Бордо, ділить його на дві частини. Історично склалося так, що західний (лівий) берег більш розвинений, оскільки зовнішній вигин річки з глибокими борознами дозволяв проходити і швартуватися великим торговим судам, а правий берег – більш пологий і часто заболочений.

Пам’ятки

Золотий трикутник (Triangle d’Or)

Монументальне серце Бордо обмежене трьома прекрасними бульварами (Cours Clemenceau, Cours de l'Intendance, Allées de Tourny). Тут вельможі 18-го століття наполегливо працювали над тим, щоб винищити середньовічний матеріал і замінити його величним відкритим простором та неокласичними будівлями. Прогулянка уздовж кам'яних стін медового кольору з мінімальним декором спочатку дає відчуття того, що це місце застигло в часі. І все ж Золотий трикутник живий. Уздовж його периметра Ви знайдете магазини топових брендів, бари, ресторани, а також туристів і місцевих жителів, що снують між ними.

Епіцентром трикутника є площа Комедії (Place de la Comédie), де розташований Гран-театр з його чудовим неокласичним фасадом з колонами. Найкращий спосіб побачити його розкішні Синій і Золотий зали – це, звичайно ж, відвідати концерт або виставу (вивчити календар і опис подій, а також придбати квитки можна на офіційному сайті). Але якщо Ви обмежені в часі, відвідати театр можна і за допомогою екскурсії. З липня по серпень вони проводяться щодня, окрім неділі, а в інші місяці – по середах та суботах. Ціна квитка – 5 євро.

Неподалік від Гран-театру розташована Еспланада Кенконс – найбільша у Франції площа, гладенька, наче скло. Тут встановлені статуї на честь місцевих філософів (зверніть увагу на Монтеня та Монтеск'є), а також неймовірний, божевільний фонтан з пам'ятником жирондистам – політичній партії епохи Великої Французької революції.

Річка Гаронна

У красивих міських ландшафтах біля широкої мирної Гаронни глибинні зміни і оновлення Бордо найбільш помітні. П'ятнадцять років тому береги річки зберігали осколки мертвої портової діяльності із закинутими складами, звалищами та поіржавілими причалами. Тепер набережна вистелена садами, газонами і нарочито пустельними просторами, що такі характерні для сучасного Бордо, а старі склади порту перетворилися на строкаті і блискучі магазини, бари та кафе.

Вид з моста Пон-де-П'єр викликає не менше захоплення. Довгий ряд пишних і більш скромних будівель з красивими арками, дахами і тонкими димарями показує, як стильно і зі смаком була відновлена ​​атмосфера колишнього торгового багатства Бордо.

Головна визначна пам'ятка з видом на Гаронну – Біржова площа і приголомшливий напівкруглий палацовий комплекс над «Водним дзеркалом». Дзеркальна гладь води відбиває Біржовий палац, надаючи йому ще більшої величі та блиску. Обов'язково відвідайте це місце у темний час доби, коли підсвічений палац і його відображення представляють особливо чарівне видовище.

Район Сен-П'єр

Це місце помітно контрастує з просторами Золотого трикутника і набережної річки. Сен-П'єр – один з небагатьох районів Бордо, де можна побачити середньовічну спадщину міста. Прекрасні старі церкви у лабіринті вузьких вулиць, миловидні маленькі площі та пульсуюче життя розсіюють монументальність класицизму Бордо, немов міраж. У цій стародавній міський павутинці зосереджено більше барів і ресторанів, ніж можна собі уявити, а модні студентські квартали поблизу площі Віктуар в нічний час заповнює така кількість молоді, що, здається, стіни старовинних будівель починають вібрувати і похитуватися. Не можна стверджувати, що відпочивати у демократичному районі Сен-П'єр дешево, але місцеві магазини припадуть до смаку тим, хто не наважується переступати поріг масштабних бутиків Золотого трикутника.

Район Шартрон

Коли англійці, ірландці і голландці приїхали в місто, щоб панувати над торгівлею вином в Бордо, місцеві жителі не дозволили їм оселитися в центрі. Таким чином, за колишніми межами міста був створений район Шартрон, який і зараз зберігає свою ідентичність з його красивими будинками, маленькими виноробнями і вузькими вулицями робітників. Якщо Ви ще не визначилися, де зупинитися, у цьому районі можна знайти найбільш атмосферні готелі Бордо. Зараз Шартрон доповнений богемною сумішшю антикварних магазинів і барів, де любить збиратися творча інтелігенція.

Відпочинок в Бордо відкриє Вам ще багато унікальних і цікавих місць. Список пам'яток можна доповнити іншими незвичайними районами, красивими старовинними церквами та історичними будівлями, пов'язаними з життям моряків, торговців та робітників старого порту. Зверніть увагу і на ряд прекрасних музеїв: Музей Аквітанії, Музей образотворчих мистецтв, прогресивний Музей сучасного мистецтва і чудовий Музей вина та торгівлі, розташований у старовинному купецькому будинку. Вартість квитків до музеїв Бордо варіюється від 4 до 10 євро.

Клімат

На м'який та вологий клімат Бордо великий вплив мають Атлантичний океан та Біскайська затока.

Західні вітри з Атлантики, що переважають у зимовий період, приносять похолодання і морози. Середня температура протягом зимових місяців – + 7 ° C. Незважаючи на досить холодні зими, сніг в Бордо буває вкрай рідко, приблизно раз на три роки.

Завдяки Біскайській затоці, літо зазвичай тепле, м'яке та довге. Температура повітря може підніматися вище + 30 ° C, але в середньому тримається в діапазоні + 22 – + 25 ° C.

Опади в Бордо випадають рівномірно протягом року. Найбільша кількість дощових днів характерна для листопада і грудня, а більшість сонячних припадає на липень і серпень.

Виноробство

Відвідуючи Бордо, неможливо обійти увагою місцеві виноробні. Якщо Ви тут ненадовго, рекомендуємо не витрачати час на планування екскурсій самостійно. Вам потрібно буде орендувати автомобіль, підібрати найцікавіші місця, прокласти між ними маршрут і узгодити все із часом, а це дорого і незручно. Краще відразу звернутися до туристичного офісу Бордо і забронювати готовий перевірений тур по найкращих виноробнях.

Якщо Ви все ж волієте подорожувати самостійно, обов'язково відвідайте красиве старовинне виноробне місто Сент-Емільон, найвідоміший виноробний регіон Медок, а також знайдіть можливість зазирнути до спокійного прибережного містечка Аркашон. Це бальнеологічний і кліматичний курорт, який славиться широкими пляжами на березі Атлантичного океану, віллами початку 20 століття та устрицями, які ідеально поєднуються із чудовими білими винами Бордо.