Відпочинок в о. Реюньон

Франція

Показати на мапі

Туризм

Відпочинок на острові Реюньон має усі складові, щоб стати найкращим у Вашому житті. З висоти пташиного польоту він представляє картину смарагдових гір, що піднімаються з аквамаринових вод Індійського океану. Це справжній тропічний рай з пишними, незайманими лісами, величезними природними амфітеатрами, фантастичними пляжами і одним з найактивніших вулканів у світі.

Чарівний французький острів пропонує дивовижне розмаїття ландшафтів: високі гори, вкриті зеленню, акробатичні водоспади, енергійні прибережні міста, чорні та білі піщані пляжі, а також безліч інших ефектних пейзажів. Гострих відчуттів мандрівникам додає грізний вулкан Пітон-де-ла-Фурнез, який за останні 500 років вивергався понад 150 разів. Але місцеве населення сусідство із ним, схоже, не надто турбує, і вони ведуть свій гармонійний спосіб життя посеред його великих улоговин.

Надзвичайно різноманітний рельєф острова Реюньон благоволить до активного відпочинку. Першість серед активностей на острові тримає піший туризм. Тут можна знайти деякі з найбільш надихаючих пішохідних маршрутів в усій південній півкулі: від простих природних стежок в лісі до більш складних багатоденних гірських маршрутів зі сходженнями на вершини гір та вулканів. Крім цього, тут популярні польоти на параплані, каньйонінг, катання на гірських велосипедах, рафтинг та верхова їзда. І, хоча Реюньон не вважається напрямком номер один для завзятих дайверів, його західне узбережжя пропонує досить вражаючі підводні пейзажі.

Фотогенічні ландшафти і активна діяльність – це не єдині привабливі риси острова. Його гості зустрінуться із захоплюючою еклектикою креольського, африканського, індійського, китайського та французького впливів, обернених століттями імміграції на ненав'язливу багатонаціональну атмосферу. Культурне розмаїття є невід'ємною складовою острова Реюньон. Багатство архітектурних скарбів, історичних місць, чудових релігійних і колоніальних будівель, а також кілька першокласних музеїв і яскраві фестивалі стануть відмінним приводом, щоб зануритись у колоритну культуру і перейняти від місцевих жителів такі якості, як безмежне життєлюбство, толерантність та оптимізм.

Острів Реюньон – французький заморський департамент, розташований у західній частині Індійського океану. На північному сході від нього знаходиться острів Маврикій (215 км), на заході – острів Мадагаскар (750 км).

Населення острова – 790 тисяч чоловік. Столиця і найбільше місто – Сен-Дені.

Берегова лінія – понад 200 км. Уздовж острова тягнуться вулканічні гірські хребти. В центральній частині знаходиться найвища точка – сплячий вулкан Пітон-де-Неж (3069 м), на південному сході – активний вулкан Пітон-де-ла-Фурнез (2631 м).

Пам'ятки

Історичне місто Сен-Пол, перша столиця острова, є базою для поїздок до активного вулкану Пітон-де-Ла-Фурнез із двома основними і безліччю дрібних кратерів, розкиданих по його схилах. Вулкан вивергається приблизно раз на півтори роки, представляючи відвідувачам видовищне піротехнічне шоу. Прогулянку до вершини, яка триває близько п'яти годин, бажано почати рано вранці. Саме місто Сен-Пол теж цікаве для дослідження. Тут можна побачити численні традиційні креольські будинки і відвідати вуличний ринок (в п'ятницю після обіду і в суботу вранці).

Містечко Сен-Жіль-ле-Бен на північно-західному березі острова неймовірно популярне у вихідні дні і часто буває занадто тісним для такої кількості відпочиваючих. Але 20-кілометрова ділянка лагуни з білими коралами і чорними піщаними пляжами гідна того, щоб закрити очі на божевільний трафік і тисняву. У Сен-Жіль-ле-Бен панує дуже цікава атмосфера. Протягом своєї історії від маленького рибальського села до жвавого містечка воно побачило багато барвистих персонажів, і легенди про них можна почути тут всюди. Одну з таких історій розповідає музей Віллель, будівля якого колись була будинком багатої і владної баронеси, власниці більше 300 рабів на кавових та цукрових плантаціях. Екскурсоводи діляться не лише історичними відомостями про жорстоку володарку, а й власним досвідом, пережитим від несамовитих болісних криків, які вони чули в цих стінах щоразу, коли вивергався вулкан.

Абсолютно особлива риса острова Реюньон – вулканічні кальдери, або природні амфітеатри, сформовані вулканами, а також вітром, дощем та часом. Це оточені горами великі вулканічні долини діаметром близько 10 кілометрів.

Найкрасивіша кальдера Салазі відома своїми чудовими водоспадами, особливо водоспадом Le Voile de la Mariée (Вуаль нареченої). Кальдера Сілао в кінці 19-го століття розвивалася як курорт. Тут для гостей і місцевих жителів (в основному, нащадків переселенців з Бретані і Нормандії) були побудовані термальні ванни і комплекси для спа-процедур. Сілао розташована у мальовничій місцевості на висоті близько 1220 м. Зараз вона славиться виробництвом червоних та білих вин, а також вишивкою ручної роботи місцевих майстринь. Кальдера Мафат – найвіддаленіша та найбільш незвичайна. Її поверхня нагадує дикі місячні ландшафти з хребтами, ярами та кратерами. Незважаючи на віддаленість і недоступність, в кальдері Мафат розміщується кілька сіл. Отримати більш детальний опис кожної з кальдер і придбати тур можна в туристичному офісі столиці Сен-Дені.

Сен-Дені – чарівне місто в долині, з трьох боків оточене горами. Воно відоме бурхливим нічним життям, великими торговельними районами, дорогими магазинами і кафе під відкритим небом. Сен-Дені відображає полікультурний характер острова і пропонує гостям собори, церкви та мечеті, чарівні креольські особняки, музей природної історії, художню галерею з колекцією французьких імпресіоністів і багато інших цікавих місць. В столиці високі ціни, орієнтовані на заможних туристів. Не дивно, що тут розташовані і найдорожчі готелі острова Реюньон.

Ще одне місто із жвавою торгівлею, Сен-П'єр, розташоване на південному узбережжі. Це відмінне місце, щоб спробувати страви місцевої кухні, купити ваніль високої якості і різноманітні сувеніри.

Клімат

У тропічному кліматі острова Реюньон розрізняють два сезони.

Влітку (з листопада по квітень) тут, як правило, жарко і волого. В цілому погода залишається м'якою, хоча рівень вологості коливається в залежності від частих циклонів. Середня температура на узбережжях – +28°C.

Зимові місяці (травень - жовтень) більш сухі та прохолодні (+24°C).

У різних частинах острова кліматичні умови також відрізняються. Зі зміною рельєфу і висоти температура змінюється, знижуючись у найвищих місцях до 0°C. Крім того, східне узбережжя, що відкрите для пасатів протягом всього року, отримує набагато більше опадів, ніж західне.

Пляжі

Більша частина найкрасивіших лагун острова зосереджена на західному узбережжі між містами Сен-Пол та Сен-Ле. Тут Ви знайдете широкі простори чорних і білих піщаних пляжів. Найпопулярніші пляжні зони розташовані навколо Ла-Салін-ле-Бен, де представлений широкий вибір готелів, гостьових будинків, ресторанів і барів. Відпочивальники можуть позасмагати на пляжі, здійснювати тривалі прогулянки або спробувати себе у різних водних видах спорту (підводне плавання, віндсерфінг, паддл-бордінг).

Дозвілля

Гурмани на острові Реюньон відчують себе на сьомому небі. Місцева кухня, що складається з добре збалансованих креольських, індійських, китайських та французьких кулінарних традицій, змусить Вас забути про дієту. Ви зможете бенкетувати в модних ресторанах на пляжах, де подають свіжу рибу і морепродукти, або у затишних ресторанах креольської кухні, для яких характерна нехитра «домашня» подача страв з великою часткою екзотики. Смачною креольською кухнею відрізняється багато маленьких готелів острова Реюньон типу B & B.

Ринки острова повні барвистих екзотичних фруктів та овочів, від солодких бананів і величезних авокадо до соковитих манго і лічі. Ви також знайдете безліч пекарень і кондитерських крамниць, що продають багети, круасани і тістечка, перед якими неможливо встояти. І не забудьте спробувати чудові місцеві вина та ром!

Нічне життя на острові гаряче і бурхливе. Місцевий колорит чітко відстежується навіть у сучасних нічних клубах, але особливо – у нічних ресторанах і на імпровізованих вуличних сценах, де виступають танцюристи малойя. Цей стиль музики і танцю народився на острові шляхом синтезу африканських та індійських ритмів.