Відпочинок в Дортмунді

Німеччина

Показати на мапі

Туризм

Дортмунд протягом довгого часу був центром вугільної та сталеливарної промисловості Німеччини. Незважаючи на грандіозну промислову спадщину міста, відображену у численних музеях і визначних пам'ятках міста, відвідувачів у більшій мірі приваблюють різноманітні відкриті простори і парки Дортмунда, які, разом із сільгоспугіддями та водними шляхами, складають половину його території.

Відпочинок у Дортмунді сподобається шанувальникам мистецтва, які знайдуть тут великі арт-простори і музеї, любителям пива і, звичайно ж, фанатам футболу, адже тут розташований найбільший і найбільш відвідуваний в Німеччині футбольний стадіон Вестфален, де базується клуб «Боруссія Дортмунд». Не менше задоволення від відвідин міста отримають сім'ї з дітьми, для яких Дортмунд приготував чимало цікавих і пізнавальних екскурсій, а також всі, хто цікавиться старовинними замками та іншими пам'ятками середньовіччя.

Дортмунд – місто на заході Німеччини, федеральна земля Північний Рейн-Вестфалія. Розташований в долинах річок Емшер і Рур, приблизно в 30 кілометрах від Дюссельдорфа і в 50 кілометрах від Кельна.

Клімат

Дормунд розташований в зоні помірного клімату. Зими порівняно м'які, літо досить прохолодне. Опади випадають рівномірно протягом року. У зимовий час переважають затяжні дощі з невеликою кількістю снігу, для літнього періоду характерні зливові дощі. Денна температура влітку зазвичай досягає + 21 ° C, взимку – + 4 ° C.

Пам’ятки і дозвілля

У ландшафті міста виділяється висока струнка вежа церкви Святого Рінальда, названої на честь покровителя міста. Будівництво почалося в 13 столітті, а завершилося лише в 15. Обов'язково підніміться на вежу, щоб захопитися приголомшливим краєвидом міста і його численних зелених зон. Ви також побачите шість церковних дзвонів вагою близько 20 тонн, які були додані під час реконструкції після Другої світової війни. Іншими міськими церквами, які слід зазначити, є Храм Діви Марії 12 століття та Петрікірхе, побудована в 14 столітті. Остання знаменита своїм прекрасним вівтарем з 633 позолоченими фігурками, зробленим у 1521 році в Антверпені.

Головна визначна пам'ятка Старого Міста Дортмунда – Старий ринок. Це велика пішохідна площа, історія якої відстежується ще з 12 століття, коли міські торговці виставляли тут свої товари на продаж. Старий ринок досі залишається популярним торговим районом з численними магазинами, бутиками та галереями, а також кафе і ресторанами. До історичних пам'ятників площі відноситься її старий фонтан, прекрасна неоренесансна будівля Старого Міського холу і ратуша.

На одному з восьми колишніх промислових майданчиків зараз розміщений Вестфальський промисловий музей. Це покинута вугільна шахта з високими сталевими конструкціями і приголомшливою архітектурою, в якій особливо цікаві фасади її основних будівель, виконані з червоної цегли, а також красивий вхід Машинного залу, побудований в 1904 році в стилі модерн. Експозиція демонструє умови роботи, з якими стикалися робочі, а також численні артефакти і обладнання. У Дортмунді є й інші екскурсії, пов'язані з вугільною промисловістю. Рекомендуємо відвідати шахту Графа Вітхікінда та Ганзейський коксовий завод.

На додаток до промислового минулого, Дортмунд може запропонувати ряд важливих пам'яток, орієнтованих на його багату культурну спадщину. Можливо, найважливішим і найбільш помітним з них є Дортмунд У – величезний колишній завод, перетворений на центр художньої та творчої діяльності. Тут ви зможете подивитися роботи місцевих та регіональних художників, режисерів і фотографів. Будівля також є домом для музею Остваль з прекрасною колекцією картин 20 століття, предметів мистецтва, скульптур та графіки. Іншим важливим центром мистецтв є ДЕПО. Колишня трамвайна майстерня вміщує зараз більше 40 творчих підприємств, що пропонують різноманітну програму культурних заходів: від тематичних виставок до кіно, ярмарків, театральних вистав і майстер-класів.

В один з погожих днів відвідайте Вестфальський парк. Це один з найбільших і найпопулярніших парків в місті, де міститься багато пам'яток. Одна з них – 212-метрова Телевізійна вежа, відома серед місцевих жителів як Флоріан. На висоті 138 метрів в ній розташований ресторан, що обертається, який пропонує неймовірні панорами парку і міста. Також варто відзначити Німецький розарій з понад 2600 сортами троянд уздовж красивої пішохідної алеї, величезний Виставковий центр Дортмунда, льодовий стадіон і найбільший футбольний стадіон в Європі – Вестфаленштадіон, домашня арена дортмундської Боруссії. Варто прогулятися і розташованим неподалік Ромбергпарком, де можна відвідати ботанічний сад і зоопарк.

Любителів вантажного транспорту не залишить байдужими чудова колекція старих трамваїв у Транспортному музеї Дортмунда. Захоплююча експозиція численних старовинних трамваїв на станції Мускамп присвячена столітній транзитній системі міста: колись з їх допомогою робочих доставляли з Дортмунда вглиб долини річки Рур, де знаходилися шахти, а також коксові і сталеливарні заводи. Не пропустіть і Дортмундський музей автомобілів, де зібрані прекрасні старовинні автомобілі, включаючи Jaguar та Ferrari, а також експозиції, що стосуються розвитку автомобільної промисловості Німеччини.

Дортмунд давно використовує свої водні шляхи для перевезення численних товарів власного виробництва. Окрім річок Емшер та Рур, Дортмунд використовує канал Дортмунд-Емс, 269-кілометровий маршрут до моря, який був відкритий у 1899 році, щоб допомогти транспортуванню вантажів в регіоні із постійно зростаючими виробничими можливостями. З часів розквіту судноплавства по каналу сьогодні збереглося кілька старих будівель, в тому числі будівля адміністрації порту, де зараз розташований музей історії порту. Тут виставлено велику модель порту, копію судового моста, а також колекції карт та артефактів, пов'язаних з багатою судноплавною історією регіону.

Пропонуємо звернути увагу ще на кілька музеїв. Будинок Дельвіг, що датується 12 століттям, має різноманітні експонати, пов'язані з історією Дортмунда. Основні аспекти виставки включають повністю відреставровані кімнати, в тому числі кухню і житлові приміщення, а також шевську майстерню і пекарню. Важливе місце в Дортмунді займає Музей мистецтва і культури з експонатами, що розповідають про історію Дортмунда і його церков з демонстрацією старих меблів, золотих монет, середньовічних картин і картин 19 століття, а також приклади народного мистецтва 17 і 18 століть.

У Дортмунді є багато цікавих визначних туристичних пам'яток, призначених спеціально для сімейного відпочинку. Обов'язково відвідайте музей у середньовічній башті Адлертурм, що зосереджений на житті міста в середні віки. Ще одна визначна пам'ятка для дітей – дитячий музей Мондо-Міо у Вестфальскому парку. Цей практичний музей, що підходить для дітей будь-якого віку, пропонує безліч цікавих розваг, від величезного глобуса, який вітає відвідувачів різними мовами світу, до захоплюючих експозицій музичних інструментів, генераторів та іграшок з перероблених матеріалів. Також варто відвідати незвичайний і захоплюючий маленький музей Вікеде-жираф, присвячений найвищій тварині у світі. Тут налічується понад 10 тисяч жирафів різних розмірів та форм, зроблених з різних матеріалів.

Приблизно у 12 кілометрах на південь від Дортмунда є поросла лісом скеля над долиною річки Рур, де стоять руїни стародавнього замку Хоенсібург (8 століття). Тут ви побачите два великі маєтки, колишні житлові приміщення і залишки старої стіни. Це популярне туристичне місце також може похвалитися великою кількістю пам'яток: 26-метровою вежею Вінкетурм, що пропонує чудові панорамні види, меморіалом Кайзера Вільгельма, штучним озером Хенгст та іншими.