Відпочинок в Афины

Греція

Показати на мапі

Туризм

Афіни – столиця і найбільше місто Греції з населенням близько 4 мільйонів осіб, що становить третину загального населення країни. Це одне з найдавніших міст світу. Вже у V столітті до нашої ери Афіни переживали розквіт свого розвитку і були основоположниками європейської культури.

Зараз Афіни – економічний, політичний та культурний центр Греції. Туризм – один з найважливіших напрямів економіки столиці. Готелі різноманітні і пропонують відмінний сервіс, а затишні ресторани, відображаючи грецький колорит, сповнені атмосфери гостинності та свята.

Аеропорт Афін розташований на сході від столиці. Весь громадський транспорт, обладнаний кондиціонерами та представлений новітнім метрополітеном, автобусами, тролейбусами, трамваями і фунікулером, зручний та сучасний. В останні роки влада країни і міста приділяє велику увагу вдосконаленню транспортних розв´язок з метою розвантаження головних автомобільних доріг. У той же час, деякі історично і архітектурно цінні райони стають пішохідними, що робить Афіни ще більш привабливим містом для туристів.

Столиця Греції Афіни розташована на рівнині Аттики. З південного заходу місто омиває затока Саронікос, а з півночі, сходу та півдня його оточують чотири гори – Егаліте, Парніта, Пенделі, Імітос. У місті протікають три невеликих річки (Кіфісос, Ерідан та Пікродафні), що дуже мало для міста із посушливим кліматом і населенням більше 4 мільйонів чоловік. Тому проблема нестачі прісної води для Афін є одвічною і дуже гострою.

Пам´ятки

Афіни – колиска античної історії та культури, яка подарувала світу демократію, театр, сотні наукових відкриттів, а також таких великих філософів, як Сократ, Аристотель і Платон, драматургів Есхіла, Софокла та Евріпіда, і, звичайно ж, Олімпійські ігри.

Архітектура Афін пронизана атмосферою античності. Головний її пам´ятник – Афінський Акрополь, наймасштабніший з усіх, зведених у Греції, без сумніву, має стати першою точкою в екскурсії містом. Не менш цікава будівля Театру Діоніса. Саме в його стінах вперше ставилися трагедії вищезазначених драматургів. Він був побудований у V столітті до нашої ери і вміщував понад 17 тисяч глядачів. Прекрасно збережений до наших днів, театр є найдавнішим в Греції. Найважливішими античними архітектурними спорудами є Храм Зевса Олімпійського, побудований для того, щоб затьмарити своєю масштабністю усі чудеса світу, Храм Гефеста, розташований на Агорі (центральній ринковій площі Афін тих часів), а також знаменитий Парфенон, зведений на честь богині мудрості Афіни, покровительки міста. Крім цього, варто відвідати Одеон Герода Аттика, який зараз часто використовується в якості концертного майданчика, і бібліотеку Адріана. У місті велика кількість музеїв із древніми археологічними експонатами, музей Афін, що розповідає про історію розвитку міста з його заснування і до сучасного мегаполісу, а також музей історії грецького костюму. Прогулюючись містом, неодмінно зазирніть до старовинного кварталу Плака. Він зберіг первозданну автентичність і колорит давньої Греції.

Клімат

Клімат в Афінах посушливий та спекотний. Сонячна погода панує тут з квітня по жовтень. Іноді опадів не буває протягом кількох місяців поспіль. У зимовий період середня температура повітря – + 9– + 11 ° C, зрідка бувають легкі заморозки, дощі, сніг. З травня по жовтень тут жарко і сухо; найспекотніші місяці – липень та серпень, із середньою денною температурою + 35- + 37 ° C, а температура води в затоці досягає + 26 ° C.

Дозвілля

Афіни – дивовижно красиве місто із неповторною атмосферою. Милуватися панорамою міста найкраще з висоти пагорбу Лікавітос. Це одне з найулюбленіших місць туристів і жителів міста. Поспостерігати за чудовими заходами сонця на тлі колон Храму Посейдона можна, відправившись на мис Суніон, улюблене місце романтиків.

В Афінах є хороші міські пляжі, де можна не тільки позасмагати, а й зайнятися водними видами спорту. Найкращий з них – Афінська Рів´єра, яка знаходиться за півгодини їзди на автомобілі від центру міста. Звідси можна вирушити на морську прогулянку на катері.

Сім´ям з дітьми столиця пропонує відвідати ненудний дитячий музей та парки розваг – Adventure Park і Allou Fan.

Любителі шопінгу оцінять величезний вибір афінських торгових центрів, бутиків, а також місцевих барахолок, розкиданих по різних вулицях історичного центру міста, де модники можуть відшукати унікальні предмети гардеробу та аксесуари. В якості сувенірів з Афін найчастіше привозять оливкову олію, грецьке вино, місцевий напій «Метакса», усілякі приправи та спеції.