Відпочинок в Ловіній (о. Балі)

Індонезія

Показати на мапі

Туризм

Невимушений і розслаблений – такими словами найчастіше описують головний курорт північного Балі, містечко Ловіна. Тут час тече плавно і повільно, і для деяких такий темп може бути ідеальним, а для всіх інших регіон дає багато можливостей, щоб провести канікули активно і цікаво. Життєвий пульс Ловіни трохи частішає протягом липня і серпня, коли курорт заповнює найбільша кількість гостей (переважно європейців), бажаючих відвідати пам'ятки і познайомитися з культурою північної частини острова.

Насправді, Ловіна не є містом або селом, і ця назва виникла зовсім недавно. Північне узбережжя Балі оперізує смуга вузьких пляжів з чорним піском. Ловіною називають ряд з семи приморських сіл уздовж 10-кілометрової прибережної смуги на захід від жвавого міста Сінгараджа. Своє ім'я курорт отримав в 1950-х роках, під час початку розвитку туризму в цьому районі. Головним, хоч і неофіційним його центром є село Калібукбук.

Калібукбук – це, безумовно, найпопулярніше місце відпочинку в Ловіні з широким вибором ресторанів, магазинів та інших об'єктів інфраструктури. За межами цього села переважає куди більш периферійний ландшафт. З одного боку, певна відчуженість Ловіни від цивілізації надає їй особливої атмосфери і дарує спокій, якого так часто не вистачає у повсякденному житті. З іншого боку, якщо вам знадобиться банкомат, ймовірно, вам доведеться добиратися до одного з довколишніх міст. У безпосередній близькості від Калібукбука на захід і на схід розташовані села Каліасам і Баньюаліт, які допоможуть урізноманітнити ваше дозвілля, але щоб отримати щось більше, може знадобитися транспорт.

Підібрати житло в Ловіні нескладно, хоча багато готелів були побудовані ще в 1970-80-х роках, і деякі потребують капітального ремонту. Проте, тут представлений великий вибір готелів і гостьових будинків, і ціни, як правило, трохи нижчі, ніж на півдні острова. На жаль, в Ловіні не так багато готелів на березі, але більшість знаходиться в декількох хвилинах ходьби від нього.

Курорт Ловіна розташований на північному узбережжі острова Балі. Він включає в себе сім прибережних сіл: Темукус, Калібукбук, Антуран, Пемарон, Тукад-Мунго, Баньюаліт і Каліасем. Дістатися до Ловіни від більшості великих курортів Балі можна регулярними автобусами. З аеропортом Денпасара прямого сполучення немає, тому туристи можуть скористатися лише послугами оренди транспорту або таксі. Дорога займе приблизно 3 години.

Клімат

У Ловіні вологий тропічний клімат з середньою денною температурою близько +29°C. Температура води в океані також стабільно висока – +27°C. Найсприятливіші місяці для подорожі – червень, липень, серпень і вересень. З грудня по березень триває сезон дощів, який характеризується раптовими і досить частими потужними зливами, а також високою вологістю повітря. У міжсезоння опадів помітно менше, і дощі швидко змінює сонячна погода.

Пляжі

Найкраща ділянка пляжу Ловіни розташована в районі Калібукбука. Тут просторо і є хороший вибір послуг. Спокійні води затоки ідеально підходять для плавання, а дрібна лагуна немов би створена для драйверів-початківців. Досвідчені дайвери можуть відправитися ближче до Сінгараджі, де риф виступає далі від пляжу, а також на довколишні острови.

Увечері пляж Ловіни стає глядацьким залом для споглядання незрівнянних заходів сонця, а вночі можна спостерігати за тим, як риболовецькі флотилії відправляються на полювання, підсвічуючи море гасовими ліхтарями.

Дозвілля

У серці Калібукбука красується головна визначна пам'ятка Ловіни – статуя усміхненого коронованого дельфіна. Ця скульптура не несе особливої ​​цінності, але є даниною поваги цим тваринам, завдяки яким курорт отримує левову частку доходу від туристів. Спостереження за грайливими зграями дельфінів – основна розвага в Ловіні. Однак якщо ви з трепетом ставитеся до тварин, ця екскурсія навряд чи принесе задоволення. Щоранку, починаючи зі світанку, зграї дельфінів оточують десятки, а іноді й сотні човнів, а потім кидаються за ними в погоню. В останні роки комерційна конкуренція призвела до величезного зростання числа човнів, які підходять до морських ссавців все ближче і ближче. Побачити їх у дикому середовищі існування – справжнє задоволення, і свідомі туристи, які вирішили взяти участь в цьому культовому для Ловіни дійстві, принаймні просять човняра зупинитися і не переслідувати дельфінів, милуючись ними з відстані.

Крім дельфінів в Ловіні є й інші розваги на випадок, якщо вам набридне ледачий відпочинок за книгою і потягування тропічного коктейлю на заході сонця. Перш за все, навколо Ловіни є багато пляжів, деякі з яких дуже привабливі. Приблизно за два кілометри від центру курорту ви знайдете центр йоги, де заняття йогою проводяться щодня рано вранці і ввечері прямо на пляжі. Тут в безтурботній розслабленій обстановці ви можете медитувати, приєднатися до співу мантр, відвідати кабінет спа і масажу, замовити легкий сніданок або домашню випічку, або просто насолоджуватися фрешем з тропічних фруктів у спокійному оточенні тінистого саду.

Спа-процедури на будь-який смак пропонують майже всі прибережні готелі Ловіни. Вони націлені на загальне омолодження і оздоровлення організму, але також можуть надати допомогу при сонячних опіках та інших травмах.

Вечорами місцевість навколо статуї дельфіна заповнюють численні фуд-траки, де можна недорого перекусити або повноцінно повечеряти. Ресторани уздовж пляжів пропонують не тільки їжу, але й приголомшливі види на захід сонця. Свіжі морепродукти – зірки місцевої кухні, але асортимент страв багатьох закладів Ловіни обмежується рисом, локшиною і піцою. Курорт часто звинувачують в тому, що він застряг в 1980-х, хоча він поступово змінюється, і різноманітність міжнародних ресторанів потроху зростає.

Курорт розташовується в горбистій місцевості, завдяки чому пейзажі тут дуже мальовничі. Пляжна сторона головної дороги Ловіни плоска, і вона ідеально підходить для прогулянок на велосипедах, які повсюдно можна брати напрокат, щоб досліджувати красиві прибережні села. Ця розвага обходиться досить дешево: прокат велосипедів на одну добу коштує трохи більше 2 доларів США.

Поблизу узбережжя Ловіни є острови Менджанган, Туламбен і Амед, популярні для дайвінгу та снорклінгу. В один із днів можна відвідати великий парк надувних замків North Bali Adventures Ocean Park, розташований просто в морі, недалеко від узбережжя Калібукбука.

Інші пам'ятки регіону легко відвідувати за допомогою громадського або орендованого транспорту. У 20 хвилинах їзди від Ловіни знаходяться гарячі джерела Банджар, побудовані в обстановці, що імітує храм, а також мирний буддійський монастир Брахма-Віхар-Арама. Екскурсію можна об'єднати з купанням у водоспаді Сінг-Сінг, який приємно освіжить і подарує відчуття раю на землі. Це відчуття не покине вас до тих пір, поки ви не побачите водоспад Секумпул, розташований трохи далі. Це один з найбільш вражаючих водоспадів на Балі, але підйом до нього вимагає зусиль. Водоспади Гіт-Гіт і Ліс трохи поступаються йому за величчю і красою, але вони легкодоступні, і тому більш популярні.

Обов'язково включіть до екскурсійної програми відвідування Сінгараджі (приблизно 10 кілометрів на схід від Ловіни). Це друге за величиною місто на Балі і його колишня столиця, що була відправною точкою для поколінь іноземних дослідників, які відвідували цей чарівний острів. Сінгараджа може похвалитися цікавою колоніальної архітектурою і храмами, а на її північно-східному краї є басейн з природною холодною водою, що живиться підземними джерелами.