Відпочинок в Йорданії

Показати на мапі

Туризм

Йорданія, або Йорданське Гашемітське Королівство, – країна пустель, найдавнішої історії, неймовірних природних і рукотворних пам'яток. Це один з найулюбленіших напрямків для туристів з усього світу.

Відпочинок в Йорданії – це легендарне Мертве море, незабутній підводний світ Акабської затоки, фантастична Петра. Побувати тут хоча б одного разу повинен кожен, хто вважає себе мандрівником.

Йорданія – одна з держав Близького Сходу. Її сусідами є Сирія, Ірак, Саудівська Аравія, Ізраїль (відокремлений річкою Йордан) і Західний Берег (Палестинська автономія). Країна омивається водами Акаба – затоки Червоного моря, що відокремлює Аравійський півострів від Синайського.

Столиця Йорданії – Амман. До інших великих міст відносяться Ірбід і Зерка. Офіційна мова – арабська, також використовується англійська і менш популярна французька.

Історія

Вже у бронзовому столітті (3200 – 1200 рр. до н.е.) на території Йорданії стали бурхливо рости поселення, в яких розвивалися ремесла, архітектура, торгівля. В кінці цього періоду землі перебували під впливом Єгипту. У 1300 р до н.е. тут стали з'являтися єврейські міста. Ці історичні території описані в Старому Завіті. В античні часи землі були завойовані спочатку греками, потім римлянами. У середні століття сюди прийшла влада Арабського халіфату. З 16 по 20 століття територія входила до складу Османської імперії.

Після Першої світової війни країною, яка тоді називалася Трансйорданія, фактично керувала Великобританія. У 1946 році держава оголосила незалежність, а у 1949 році змінила свою назву на Йорданське Гашемітське Королівство.

Сучасна Йорданія – це дуалістична монархія (монарх обмежений конституцією, але наділений широкими повноваженнями). Більшість громадян сповідують іслам (суніти).

Пам'ятки

«Перлина» Йорданії – місто Петра, одне з «Нових семи чудес світу». Відвідати Йорданію варто хоча б лише заради нього. Підраховано, що побачити на власні очі це казково красиве скельне місто щорічно приїжджає близько півмільйона туристів.

Петра будувалася протягом століть, спочатку засновниками – едуміями, потім набатеями, римлянами, візантійцями, арабами. «Візитна картка» міста – монументальний храм Ель-Хазне, вирізаний зі скелі в першому столітті н.е.

Головна природна пам'ятка країни – Мертве море, що розташоване між Йорданією, Ізраїлем і Палестинською автономією. Ця унікальна безстічна водойма, що є найсолонішою на планеті, була описана ще до нашої ери стародавніми греками. Саме біля Мертвого моря перебували старозавітні міста Содом і Гоморра.

Столиця Йорданії, Амман, також може похвалитися найціннішими культурно-історичними об'єктами. Найвідоміші з них: храм Геркулеса, цитадель, римський амфітеатр.

Приблизно у 50 км від столиці розташований Джараш – місто, відоме з античності як Гераса. Туристів приваблюють залишки архітектури тих часів, що частково збереглися тут: форум, іподром, вулиця з колонами і інші цікаві об'єкти.

Клімат

У західній частині Йорданії переважає субтропічний середземноморський клімат, на півдні та сході – пустельний. У столиці, розташованій на північному заході, середня температура влітку – +26°С, зими – 8 градусів вище нуля. На курорті Акаба (південний захід) літні температури піднімаються в середньому до + 33°С, зимові можуть знижуватися до +16°С. Туристичний сезон в країні триває цілий рік. Найнижча температура води в затоці взимку становить +22°С.

Відпочинок в Йорданії

Пляжний відпочинок в Йорданії зосереджений в районі Акабської затоки. Місто Акаба – єдиний морський порт країни, а також головний курорт. Його берегова лінія розтягнулася на 27 км. Тут добре розвинена інфраструктура, є безліч готелів, ресторанів, пляжів (в тому числі безкоштовних).

Приблизно у 15 км від Акаби розташований популярний курорт Тала Бей. Тут збудовані готелі найвищого класу, створені хороші умови для дайверів і серфінгістів.

Дайвінг

Червоне море – одне з найкращих місць для дайвінгу. Такого розмаїття підводних мешканців і багатства барв не знайти більше ніде! Навіть якщо ви не фанат занурень, дуже радимо взяти маску з трубкою, щоб, не спускаючись на глибину, зазирнути до казкового підводного світу. Повірте, ці спогади залишаться з вами на все життя!

Що ж стосується любителів дайвінгу, Акабська затока має всі умови, включаючи прекрасно розвинену інфраструктуру, для цього виду спорту.

Окрім узбережжя, одним із знаменитих місць для занурень вважається Фараонів острів, на який можна дістатися з Акаби.

Дозвілля

Якщо ви не уявляєте повноцінного відпочинку без гучних розваг, шукати їх слід в найбільш демократичному місті Йорданії – Акаба.

Тим, хто вважає за краще знайомитися з життям країни в музейних залах, також нудьгувати не доведеться. В Аммані користуються популярністю археологічний, художній і фольклорний музей (він розташований в галереях амфітеатру). Головною ж «родзинкою» є Королівський автомобільний музей столиці. В місті Мадаб можна відвідати музей з колекцією мозаїк періоду Пізньої Візантії. В Акабі на території старого міста любителі старовини прямують до археологічного музею, розташованого поруч зі старовинною фортецею.

Якщо ж ви хочете сповна насолодитися красою природи, вирушайте на екскурсію у Ваді-Рам. Це одна з найкрасивіших пустель світу, що, завдячуючи своїм неймовірним ландшафтам, увійшла до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.