Відпочинок в Сиань

Китай

Показати на мапі

Туризм

Сіань - один з найдавніших міст світу, головна історична столиця Китаю. Колись звідси починався Великий Шовковий шлях. Сьогодні Сіань - культурний, промисловий і освітній центр провінції Шенсі. Це найбільш густонаселений мегаполіс північно-західної частини країни: він налічує понад 8 мільйонів жителів.Сіань розташований у долині річки Вейхе, неподалік тягнеться величний гірський хребет Циньлин.

Історія

Історія міста, яке раніше називалось Чанань, сягає часів династії Цинь (221- 206 р. до н. е.). Тут, неподалік від сучасного Сіаня, був розташований двір першого імператора династії - Шихуанді, легендарного правителя, який об'єднав розрізнені ворогуючі землі в єдину державу.Уже до середини 8 століття в місті налічувалося близько мільйона жителів - він був одним з найбільших мегаполісів світу. Протягом свого існування Чанань був столицею тринадцяти імператорських династій.

Пам'ятки

Сіань - «місто-скарб», колиска китайської цивілізації. Тут зосереджені історичні та культурні пам'ятники світового значення. Найзнаменитіший з них - легендарна «Теракотова армія».

У 1974 році приблизно в сорока км від Сіаня, поруч з горою Лішань, було виявлено поховання імператора Шихуанді. У потойбічний світ правителя покликані були супроводжувати понад 8 тисяч воїнів. Їх теракотові скульптури спочивали в землі поруч із мавзолеєм. Тут же були заховані фігури палацових службовців, акробатів, музикантів, а також коні і колісниці. Приголомшливий своєю масштабністю і майстерністю виконання (серед всіх фігур немає і пари з однаковими обличчями!) некрополь Шихуанді часто називають восьмим чудом світу. Розкопки на місці поховання тривають досі.

Дві інших найважливіших пам'ятки Сіаня - Велика і Мала пагоди диких гусей часів династії Тан. Велика пагода була зведена в 652 році для зберігання буддійських скульптур і реліквій. Біля неї розбитий парк зі знаменитим «співаючим» фонтаном - найбільшим в Азії.

Приблизно через шістдесят років після Великої була побудована Мала пагода. Вона призначалася для зберігання релігійних рукописів. Поруч з Малою пагодою диких гусей, також в парку, розташований музей, присвячений історії регіону.

Неподалік від міста знаходиться видатний пам'ятник археології - село Баньпо, де виявлені залишки поселень часів неоліту, що датуються приблизно 4500 роком до н. е ..

У музеї під назвою «Кам'яний ліс» зібрані стели різних історичних періодів. Це також один з популярних туристичних об'єктів Сіаня.

Сіань був не тільки місцем, де зародилася китайська державність, а й центром розвитку буддизму. Тут збереглося безліч буддійських святилищ. З них особливо знаменитий монастир Дасіншань.

Є в місті й храми інших віросповідань. Так, Сіань може похвалитися своєю Великою мечеттю - однією з найбільших в країні. Вона була побудована в 16 столітті.

Однією з природних пам'яток регіону вважається хребет Циньлин. Екскурсія сюди, хоч і вимагає часу та витривалості, принесе величезне задоволення. Гори Циньлин, за якими проходить природний кордон між північчю і півднем Китаю, відомі багатим рослинним і тваринним світом. Саме ця місцевість вважається батьківщиною великої панди. Хребет знаменитий також горою Хуашань. Це одна з п'яти священних гір даосизму.

Клімат

Долина річки Вейхе, де розташоване місто, лежить в зоні помірного мусонного клімату. Літо тут спекотне і вологе, з середньою температурою близько +27°С. Зима - суха і холодна, у січні стовпчик термометра опускається приблизно до -1°С. Навесні і восени досить сухо, при цьому весна вважається більш теплим сезоном.

Дозвілля

З настанням сутінків Сіань не засинає. Як і в інших китайських мегаполісах, тут вирує нічне життя. Вечорами починає працювати музичний фонтан - улюблена розвага городян і туристів. Славиться місто і своїми нічними шоу. Найзнаменитіше з них - барвиста костюмована вистава в традиціях епохи Тан. А для любителів танців і веселощів в Сіані є численні бари, нічні клуби і дискотеки на будь-який смак.