Відпочинок на Кубе

Показати на мапі

Туризм

Куба - найкраще місце для початку знайомства з Карибським регіоном. Сюди приїжджають тисячі туристів із усього світу. Нагадаємо, що Куба стала туристичною зоною тільки на початку 1990-х. Незважаючи на те, що країна пережила важку економічну кризу, туристична інфраструктура активно розвивається з кожним роком.

Куба - це сонце та ласкаве море, чудові аромати і насичені кольори, чудова природа і незабутній архітектурний колорит, найчистіші пляжі, запальні кубинські мелодії й танці, дискотеки і клуби прямо на пляжах, сервіс вищої категорії, апетитна їжа, запашна кава й кубинський ром, Че Гевара, Фідель Кастро, Хемінгуей і незвичайні пам'ятники культури та історії. Відвідавши цей острів, Ви не тільки отримаєте задоволення від відпочинку, а й самі побачите, як живе ця дивовижна країна сьогодні, історія якої тісно пов'язана з боротьбою за свою свободу та незалежність.

Історія

Письмові згадки про Кубу починається з 28 жовтня 1492 року, коли до острова причалили каравели Колумба. До цього часу Кубу населяли всього три невеликих індійських племені. Через 18 років, у 1510 році, Дієго Веласкез захопив територію куби й встановив панування іспанців, що тривало протягом чотирьох століть. Перша Війна за незалежність спалахнула 10 жовтня 1968, тривала вона 10 років. Протягом 50 років прогресивні сили боролися за звільнення Куби від неоколоніального гніту й встановлення соціальної рівності.

1 січня 1959 року на Кубі до влади прийшов Фідель Кастро, який встановив у країні жорсткий прокомуністичний режим. На сьогодні у країні почалися процеси демократизації. Куба є членом багатьох міжнародних організацій: ЮНЕСКО, ООН, ВООЗ та ін.

Пам'ятки

Як відомо, Куба - країна з багатою культурною та історичною спадщиною. Якщо Ви любите екскурсії, радимо побувати в столиці Куби - Гавані. Там Ви зможете побачити Собор Святого Христофа, Гаванський Капітолій, побувати в будинку-музеї Ернеста Хемінгуея, а також зануритися в атмосферу життя великого письменника. На території міста можна відвідати старовинні фортеці Кастільо-де-Ла-Реаль-Фуерса, Кастільо-де-ла-Пунта й Кастільо-Дель-Морро, які протягом багатьох років захищали місто від ворогів.

Національний парк Алехандро-де-Гумбольдт справить на гостей незабутнє враження своїми фантастичними природними ландшафтами й величезною різноманітністю фауни й флори.

Також на Кубі розташовується унікальне місто Тринідад, яке охороняється ЮНЕСКО. Засноване ще в 16 столітті, місто й зараз схоже на поселення колоніальних часів, що не втратило атмосфери й архітектури стародавніх іспанських міст.

Клімат

Найбільш жаркий місяць літа на Кубі - серпень. Температура тут піднімається до позначки +35°С. Найхолодніший зимовий місяць - січень, середня температура тримається на позначці +22°С. Температура морської води впродовж усього року становить від +24 до 28°С. Сухий сезон тут триває з листопада по квітень, а дощовий сезон триває з травня по жовтень. Та, насправді, поділу на дощовий і сухий сезони Куба не має. Рясні зливи можуть пройти й у березні, а в червні може довго триматися суха й спекотна погода. З жовтня по листопад тут часто бувають урагани.

Дайвінг

Куба є одним із найпопулярніших місць для дайвінгу в Карибському регіоні. Особливості узбережних рифів вражають уяву своїми неймовірними формами й фарбами. Море тут здебільшого спокійне, й занурюватися на глибину абсолютно безпечно. Температура води в цьому районі становить +24 °С взимку, й +29 °С влітку. Тури на Кубу з Києва надають прекрасну можливість займатися дайвінгом цілий рік. Крім занурення з аквалангом, туристи можуть пірнати біля берега, використовуючи звичайну маску та трубку. Для дайверів-початківців тут відкрито дайвінг-центри.

Дозвілля

Крім відмінного пляжного відпочинку, курорти Куби мають у своєму розпорядженні всі можливості для занять різними видами водного спорту, сафарі, поїздками верхи й пішими прогулянками. Разом із дайвінгом туристи можуть взяти участь у спортивній рибалці, а на пляжі Плайя-Есмеральда можна поплавати під вітрилом або зайнятися віндсерфінгом.

Провінція Гавана буде цікава шанувальникам спелеології й екотуризму, через те, що вона рясніє численними печерами та горами, а на курорті Варадеро можна відвідати дельфінарій і поплавати з дельфінами. Багато кубинських курортів володіють полями для гольфу й пляжного волейболу та майданчиками для пінг-понгу.