Відпочинок в Перу

Показати на мапі

Туризм

Країна-загадка, країна-мрія... Одна згадка про Перу змушує прискорено битися серце навіть найбувалішого мандрівника.

Республіка Перу - третя за величиною (більше неї тільки Бразилія і Аргентина) держава Південної Америки. Площа країни складає близько 1285 км2. На її території розташовані запаморочливі Анди, узбережжя океану, тропічні ліси, і, звичайно, те, чим славиться Перу - велична й таємнича спадщина древніх культур: Мачу-Пікчу, Куско, плато Наска... Побувавши тут одного разу, Ви ніколи не зможете забути цю неймовірну країну!

Перу розташоване в західній частині Південної Америки. Держава межує з Еквадором, Колумбією, Бразилією, Болівією та Чилі. Її західна частина виходить до Тихого океану. Паралельно узбережжю простягнулися Анди - найдовша й одна з найвищих гірських систем світу. Найвищий з її піків на території Перу - гора Уаскаран (6768 м). Землі, прилеглі до Анд, називаються «сьєрра».

Територією Перу протікає одна з найдовших річок світу - Амазонка. На кордоні з Болівією розташоване озеро Тітікака - найбільше з прісноводних озер Південної Америки.

Держава ділиться на 25 регіонів. Столиця Перу - Ліма - є також адміністративним центром автономної провінції однойменного регіону. Крім Ліми найбільшими містами країни є Арекіпа й Трухільо.

Історія

Перші поселення з'явилися на території Перу приблизно 14 000 років тому. Це були племена мисливців і збирачів. Їх змінили інші - більш розвинені культури, що залишили після себе дивовижні загадки, які вчені намагаються розгадати навіть у наші часи. Це Чавин, Моче, Чиму, Наска, Паракас, а також Тіаунако. Але найзнаменитішою з культур, що мешкали на території Перу, стала імперія інків, що ввібрала й розвинула досягнення колишніх цивілізацій. Це велика індіанська держава, що займала, крім території сучасного Перу, землі сусідніх країн, й існувала з XI по XVI сторіччя. Її славна історія закінчилася з приходом конкістадорів.

Іспанське завоювання відкрило нову сторінку в житті Перу. В 1535 ватажок конкістадорів Франсіско Пісарро заснував у долині Ліма столицю - Сьюдад-де-лос-Рейес, що в перекладі означає «місто королів». (Згодом за нею закріпилася назва Ліма). Через 11 років країна стала віце-королівством.

Період влади іспанців став кривавим часом для Перу. Чисельність індіанців різко скоротилася через винищення завойовниками й нові хвороби, привезені з Європи.

Повстання місцевих жителів, які періодично спалахували, жорстоко придушувалися, й лише в 1821 році легендарний аргентинський генерал Хосе де Сан-Мартін, захопивши столицю, проголосив незалежність держави. Свято незалежності перуанці відзначають протягом двох днів - 28 та 29 липня.

Пам'ятки

Ліма. Задовго до заснування «Міста королів» на цій землі процвітала Лімська культура. Архітектурні пам'ятники цього періоду - храми з назвою «вака» - збереглися й донині. Історичний центр Ліми внесений до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Столична архітектура представлена ​​безліччю стилів: бароко, неокласицизмом, колоніальними стилем, а також стилем мудехар, до якого також належать мавританські та готичні мотиви. Крім багатої архітектурної спадщини місто славиться великою кількістю парків і музеїв.

Мачу Пікчу. Це, напевно, найзнаменитіша з визначних пам'яток Перу. Священне місто інків, розташоване на висоті 450 м над долиною річки Урумамба, побудував у середині XV ст. знаменитий правитель Пачакутек. Тут була його резиденція. Приблизно через сто років, під час вторгнення в Перу конкістадорів (які до Мачу-Пікчу не дійшли), місто через невідомі причини спорожніло. Воно було виявлене американським дослідником у 1911 році. На його території можна побачити комплекс палацових споруд, храми, житлові будинки. Дістатися до Мачу-Пікчу можна залізницею з Куско до Агуас-Кальентес, а далі автобусом. Потрапити сюди можна також і пішим шляхом - із збереженої стежки інків протяжністю близько 40 км.

Окрім Ліми на території Перу є ще одна древня столиця. Це Куско - головне місто імперії інків. Після завоювання країни іспанці внесли свій внесок у його забудову. Примітно, що землетрус 1950 року зруйнував деякі споруди іспанського періоду, але будівлі, створені інками, вціліли. Архітектура Куско - це чудові зразки індіанського та колоніального стилів. Один із найзнаменитіших туристичних об'єктів міста - Цитадель інків Саксайуаман.

Чокекірао - залишки гірського міста інків у провінції Ла-Конвенсьон (регіон Куско). Археологічні роботи почалися тут у 70-х роках минулого століття. Чокекірао схоже архітектурою на Мачу Пікчу, але знає про нього, на жаль, значно менше туристів. Одна з причин цього - важкодоступність. Щоб дістатися сюди, Вам потрібно буде пішки піднятися на висоту понад 3 000 метрів. Шлях не з легких, зате дуже мальовничий, і, головне - Чокекірао того варте!

Плато Наска. Сюди вирушають, щоб побачити знамениті на весь світ геогліфи, названі на честь плато. Друга їх назва - «лінії Наски». Це неймовірних розмірів зображення, побачити які можна тільки з висоти пташиного польоту. Саме тому геогліфи були вперше виявлені тільки в 1939 році. На сьогодні відомо три десятки зображень (квіти, павук, колібрі, кондор, ящірка і т.п.) Геометричні фігури складаються з численних смуг і ліній. Розміри малюнків - від 50 до 188 м. Багато вчених вважають, що зображення були створені цивілізацією Наска (існувала до II ст. Н. Е.). Для чого і яким чином були створені ці неймовірні картини - до сьогодні залишається таємницею.

Клімат

Завдяки особливостям географічного розташування клімат Перу дуже різноманітний.

Узбережжя океану являє собою пустельні посушливі території. Влітку (починаючи з грудня й закінчуючи березнем) тут панує спека, що часом доходить до 36 градусів. Разом з тим, на цей період припиняється «гаруа» - дрібна мжичка, що дошкуляє відпочивальникам у інші пори року. Тому для відпустки на пляжі найкраще обрати саме ці місяці.

Взимку (червень - серпень) температура на узбережжі може падати до 13°С. У гірській частині країни, на висоті від 4 тис. м, середньорічна температура коливається від 20 до 5 градусів (удень і вночі відповідно). Зимова температура в цих регіонах опускається до 15 вдень і мінус 2 градусів вночі. Найкращим часом для подорожі в гірську частину країни вважається сухий період із квітня по листопад.

На території сельви (дощових тропічних лісів, що оточують Амазонку) вологе та жарке літо (середня температура - 35°С) і тепла зима (близько 25°С). Найбільше опадів випадає в зимові місяці.

Для відпочинку в столиці найкращим часом буде період із грудня по квітень (решту часу в Лімі хмарно, туманно, дмуть сильні вітри).

Пляжі

Найпопулярнішими місцями пляжного відпочинку в Перу вважаються ділянки узбережжя в околицях Ліми, Трухільо, Тумбес, Піури.

Серед шанувальників серфінгу й підводного плавання славляться пляжі Манкор і Пунта-Сал.

Тих, хто полюбляє усамітнені місця, безумовно, приверне півострів Паракас, де розташований Національний заповідник. Тут пляжне дозвілля можна урізноманітнити замилуванням пінгвінами, фламінго й морськими котиками.

Дозвілля

Ті ж, хто цінують красу дикої природи, будуть у захваті від національного парку Уаскаран. Окрім найвищої гори країни, на честь якої він названий, парк славиться багатющими флорою та фауною. Проплисти Амазонкою, побачити сельву та її мешканців можна в одному з головних заповідників Перу - “Пакайя Самір”.

Хочете відпочити в цьому прекрасному оазисі? Вирушайте до Уакачіни, що знаходиться неподалік міста Іка. Населення цього крихітного, збудованого посеред пустелі містечка становить близько 200 осіб. Зате з кожним роком сюди прибуває все більше туристів, щоб відпочити від метушні й покататися дюнами на сендбордах і позашляховиках баггі.

Якщо Ви любите пробувати щось нове на смак, Вам просто необхідно присвятити кілька днів вивченню ресторанів Ліми. Тут пліч-о-пліч проживають індіанці, африканці, азіати, європейці. Завдяки такій етнічній різноманітності місто славиться «кулінарною столицею Америк».

Перелічити всі варіанти проведення дозвілля в Перу просто неможливо. Тут кожен мандрівник знайде собі зайняття на будь-який смак .