Відпочинок в Словаччина

Показати на мапі

Туризм

Словаччина - земля величних гір, незайманої природи, недоторканих лісових схилів, полів і рівнин, цілющих джерел, чистих річок і озер, овіяних легендами стародавніх замків. Неймовірно красива країна, яка перебуває в центрі Європи, відома своєю гостинністю, затишком, тишею, комфортабельними готелями, пансіонатами і санаторіями.

З трьох сторін Словаччину оточують гірські масиви Карпат, словацькі Татри є найвищою частиною Карпат, а з півдня її омивають води Дунаю. Тому гірська Словаччина - відмінний вибір для тих, хто любить кататися на лижах і сноуборді. Саме тому останнім часом Словаччина користується популярністю навіть серед населення деяких альпійських країн, що віддають перевагу їй замість своїх коштовних курортів.

На відомих гірськолижних курортах країни, таких як Ясна, Штребське Плесо, Смоковець, Татаранска Ломниця і ін., відпочиваючим гостям надаються різні види послуг. Тут працюють центри спорту та відпочинку, прокатні і сервісні фірми, магазини, ресторани, різні розважальні заклади, які припадуть до душі навіть найдосвідченішим туристам. Професійно навчені інструктори та сучасні гірськолижні центри навчать усіх бажаючих азам гірськолижного спорту.

Історія

Перша держава на території сучасної Словаччини утворилася в 9 столітті і отримала назву Великоморавське князівство. З кінця 10 ст. землі Словаччини були спочатку частиною угорського королівства, а потім і австро-угорської монархії. У 1918 році після розпаду австро-угорського королівства була створена Чехословацька республіка. За часів Другої Світової Війни найбільшою подією за звільнення Словаччини стала Карпатсько-Дуклінська операція, а в квітні 1945р. радянські війська звільнили столицю Словаччини - Братиславу.

У період з 1948 по 1989рр. на чолі чехословацького уряду перебував Національний фронт, очолюваний комуністами. У 1968 р. Чехословаччина стає федерацією, одним із суб'єктів якої стала Словацька Республіка. Після закінчення «оксамитової революції» в Чехословаччині посилилися відцентрові тенденції, і 1-го січня 1993 р. Словаччина стає самостійною державою.

Пам'ятки

Словаччина славиться своїми природними красотами: печерами, тепловими і мінеральними джерелами, гейзерами, чудовими гірськими пейзажами. По всій Словаччині налічується більше 4 тисяч печер - це рай для спелеологів. Добшинська крижана печера, арагонітова Очтінська печера, Ясовська, Домниця, Гомбашечська печери внесені до реєстру ЮНЕСКО "Світова спадщина". У Словаччині 5 національних парків і 6 охоронюваних державою природних зон. Є численні озера і гірські річки. Крім того, ця країна багата і знаменита своїми історико-культурними пам'ятками: середньовічними замками і фортецями, садибами, що зберегли свою багатовікову архітектуру.

Клімат

Словаччина знаходиться в помірному поясі з континентальним кліматом і вираженим чергуванням чотирьох пір року. Середня денна температура взимку -2°С, влітку +21°С. Найхолодніший місяць в році - січень, найтепліше в липні і серпні. Високо в горах сніг тримається до 130 днів.

Відпочинок в Словаччині

Головною природною пам'яткою Словаччини є гори, тому катання на лижах – найпопулярніший вид відпочинку. Гірськолижні курорти цієї країни особливо відвідуються не тільки туристами Східної Європи, але і численними лижниками з усього світу. Таку популярність курорти отримали завдяки прекрасним умовам для відпочинку, демократичним цінам, і відмінним технічним характеристикам лижних маршрутів.

Основними зонами катання в Словаччині є Низькі і Високі Татри. З курортів Високих Татр найвідомішими є: Штребське Плесо (найбільш високогірний курорт), Старий Смоковець (невеликий і недорогий курорт) і Татранська Ломниця (кращий вибір гірськолижних трас).

Незважаючи на меншу висоту, Низькі Татри відрізняються меншою малосніжністю. Курорти налічують 20-30 км доглянутих трас і мають розвинену інфраструктуру. Найпопулярнішим курортом Низьких Татр, на загальну думку, є Ясна (кращий гірськолижний курорт в Східній Європі). Для активних гірськолижників рекомендуємо Низькі Татри, в той час як Високі Татри ідеально підійдуть для сімейного відпочинку.

Дозвілля

У Словаччині налічується багато незвичайних музеїв, наприклад Музей вина, який був створений в глибоких підземеллях старої в'язниці в місті Прешево. Словацькі ресторани запропонують до Вашої уваги багатий вибір страв словацької кухні, деякі рецепти якої використовуються кухарями протягом багатьох століть.

Високі Татри - ідеальне місце для любителів зимових видів спорту. Сніговий покрив, який зберігається на спусках більше шести місяців, приваблює туристів з різних куточків світу. Для сімейного відпочинку з маленькими дітьми відмінно підійде Аквапарк Тетраландія, який розташовано біля міста Липтовський Мікулаш. Якщо Ви полюбляєте спокійний відпочинок, то Вас не залишать байдужими мальовничі пейзажі словацьких річок, створені млинами на Малому Дунаї. Як відомо, Словаччина славиться своїми мінеральними джерелами. На базі цих джерел виникли курорти, де лікують хвороби опорно-рухового апарату, дихальних шляхів, нервової системи, травлення і багато інших.

Курорти