Відпочинок в Верховина

Україна - Карпати

Показати на мапі

Туризм

Величні гірські вершини і зухвалі схили під білосніжним килимом, бурхливі потоки річок, могутні хвойні ліси, запаморочливо-свіже повітря і гуцульський колорит – усе це Верховина. Це красиве і привітне селище, де народилася сила-силенна легенд, пісень, казок, вигадливих фольклорних обрядів і традицій, пропонує цікавий сімейний і активний відпочинок на протязі всього року.

Верховина – адміністративний центр Верховинського району на Івано-Франківщині. Це одне з найвіддаленіших від обласного центру селищ, розташоване на березі річки Чорний Черемош на висоті 620-640 м. Дістатися сюди можна тільки автомобільним транспортом. На автостанцію «Верховина» прибувають автобуси з Івано-Франківська, Чернівців та Києва.

Верховина – це колиска гуцульської культури. Місцеві жителі дуже пишаються цим фактом, тому на перший погляд вони можуть здатися трохи зарозумілими і пихатими. Але це лише на перший погляд. Насправді, гуцули – добродушний і працьовитий народ, а під час традиційних свят у всіх Карпатах не знайти місця більш розвеселого й дзвінкого, ніж Верховина.

Відпочинок у Верховині популярний вже давно, але підчас останніх кілька років сфера туризму розвивається тут особливо активно. З'являються нові можливості для цікавого дозвілля, а з ними розширюється і готельний бізнес. Готелі Верховини – давно відомі пансіонати, нові молодіжні хостели чи комфортабельні приватні котеджі – зазвичай виконані у класичному гуцульському стилі. Ціни за проживання варіюються в досить широкому діапазоні, в залежності від запитів та побажань гостей, але тут неважко підібрати бюджетний варіант. Верховинські ресторани також порадують істинно карпатським інтер'єром, колоритною атмосферою і великою різноманітністю місцевих страв, вартість яких Вас приємно здивує.

Клімат

Клімат Верховини характеризується підвищеною вологістю. Найбільша кількість опадів (проливні дощі та грози) випадає в червні і липні. До початку серпня зазвичай встановлюється суха сонячна погода, але вже у кінці цього місяця стає відчутно прохолодніше. Середня температура повітря в літні місяці – + 18°C вдень і + 14°C вночі. Осінь настає дуже рано, а з нею випадає і перший сніг, який відразу тане. Щільний сніговий покрив з'являється тільки на початку грудня. В цілому, зими тут морозні та сухі. Середня температура повітря в січні – -2°C - 4°C, але може опускатися і до -20°C.

Дозвілля

Верховина пропонує масу можливостей для активного, пасивного, пізнавального і оздоровчого відпочинку.

По-перше, курорт розташований посеред неймовірно красивої місцевості. Гірські вершини, широкі долини і ароматні хвойні ліси можна долати пішки, на автомобілі, велосипеді або верхи на коні, і в кожному з цих способів є свої переваги.

Підчас піших прогулянок особливо сильно відчувається єднання з природою. Можна натрапити на місця, які не бачили туристів вже кілька днів або навіть і тижнів, збирати ягоди, гриби та трави, підкорювати гірські схили та вершини, насолоджуючись чистим гірським повітрям і красивими панорамами.

Подорожі на автомобілі дозволять побачити більше за меншу кількість часу. Ви зможете не лише оглянути околиці Верховини, але й також дістатися до Говерли і Петроса, захопитися красою високогірного озера Несамовите, під'їхати до Чорногори і багато іншого. А якщо заразом підвезете когось із місцевих жителів, обов'язково почуєте від нього цікаву історію про тутешні місця або звичаї.

Численні велосипедні маршрути Верховини діляться на оглядові та екстремальні гірські. Те ж саме стосується і верхової їзди. Якщо Ви впевнено тримаєтеся у сідлі та полюбляєте адреналін, можете обрати неординарний маршрут з перешкодами. Для непрофесіоналів курорт пропонує прогулянки верхи по пологих полонинах і лісах, а для родини відмінною розвагою стане поїздка у бричці.

У Верховині також дуже популярний рафтинг, риболовля і скелелазіння. У зимові місяці головною забавою тут стає катання з гірки на санях, а в околицях селища є чудові умови для гірськолижного спорту та сноубордингу.

І нарешті, відпочинок у Верховині просто неможливий без традиційних гуцульських свят, фестивалів та інших народних гулянь. Найяскравіші емоції від місцевих обрядів подарує барвисте і веселе гуцульське Різдво, а також грандіозне весняне свято «Проводи на полонину», коли пастухи залишають домівки і відправляються випасати худобу на високогірних пасовищах. Якщо дуже пощастить, можна побувати і на колоритному гуцульському весіллі. Ну а ті, кому не пощастило взяти участь у подібних заходах, можуть долучитися до гуцульської культури та побуту, прогулюючись місцевими ринками, або відвідуючи недільним ранком одну з трьох верховинських церков.