Відпочинок в Абхазії

Туризм

Гагра, Піцунда, озеро Ріца... Ці слова викликають в уяві величні гори, прозорі хвилі, чудове домашнє вино і такий же п'янкий аромат кипарисів. Абхазія, колись одна з найвідоміших здравниць Радянського Союзу, і сьогодні з традиційною кавказькою гостинністю приймає гостей.

Абхазія розташована на північному заході Закавказзя, між річками Інгур і Псоу, її південно-західна частина виходить до Чорного моря. Це країна високих гір. Гагрський, Абхазький, Бзибський і Кодорський відроги Вододільного (Головного) хребту займають близько 75% усієї її території. Найвища точка хребту - Домбай-Ульген (4048 м).

Абхазія ділиться на сім районів: Ткуарчалський, Гулрипшський, Гальський, Очамчирський, Гагрський, Сухумський і Гудаутський. Столиця країни - Сухумі. Серед інших міст найбільшими є Гагра і Гудаута.

Найбільше в Абхазії поширені відпочинок на узбережжі і бальнеологія, дещо менше розвинена інфраструктура гірського туризму. Однак, при бажанні, тут Ви легко зможете поєднати купання в морі з підкоренням кавказьких вершин.


Пам'ятки

Сухумі - столиця Абхазії - вважається одним з найдавніших міст в світі. У 6 столітті до н. е. на цій території греки заснували колонію Діоскуріада (Діоскурія). Її змінило римське місто Севастополіс. На дні бухти Сухумі досі спочивають античні руїни.

У самій же столиці збереглися частини замку Баграта (10 століття) і Келасурської стіни (17 століття), а також Беслетський міст, відомий вже в 11-12 столітті. Улюблене місце відпочинку жителів міста і туристів - Сухумський ботанічний сад, один із найзнаменитіших і старих на Кавказі.

Любителі епохи середньовіччя обов'язково включають у свій план поїздки з метою відвідування фортець Абхазії. Гагрська Фортеця Абаата була зведена приблизно в 5 столітті, час від часу руйнувалася і відбудовувалася заново. На її території знаходиться стародавня церква Покрова Пресвятої Богородиці. Анакопійська фортеця в місті Новий Афон була побудована в 7 столітті. З усіх старовинних укріплень на території країни вона збереглася найкраще.


Клімат

Абхазія може похвалитися ідеальним кліматом для відпочинку і оздоровлення. А все завдяки вдалому розташуванню на чорноморському березі і високогірним хребтам на півночі країни. Узбережжя Абхазії лежить в зоні субтропіків. Середня температура повітря і води влітку тут становить близько +25°С. Пляжний сезон триває з червня по жовтень.

В горах у літню пору стовпчик термометра тримається приблизно на +18 градусах. Зона субтропічного клімату простягається до висоти 400 м. над рівнем моря. Піднявшись на висоту 2700 метрів, Ви опинитеся в царстві вічних снігів.


Відпочинок у Абхазії

Абхазія - чудовий вибір для тих, хто хоче не просто приємно провести відпустку, а й оздоровитися. Ця місцевість давно славиться своїми приморськими і бальнеологічними курортами. До найбільш знаменитих з них відносяться Гагра, Піцунда, Новий Афон, Гудаута.

Гагра вважається найтеплішим місцем на узбережжі Чорного моря. Особливий мікроклімат і соснові ліси - її головні родзинки. По сусідству знаходиться другий відомий курорт Абхазії - Піцунда. Тут також панує м'який середземноморський субтропічний клімат, є безліч пансіонатів і санаторіїв, де можна відпочити і відновити здоров'я. Гудаута - «столиця» бальнеології, знаменита своїми сірководневими джерелами.

У Гудаутському районі розташований Новий Афон - одне з найпопулярніших курортних міст Абхазії.


Дозвілля

Якщо Ви любите первозданну природу, Абхазія - для Вас! Заповідні території займають 10% її площі. Познайомитися з багатющими флорою і фауною Закавказзя можна в Ріцинському, Піцундському і Псху-Гумістінському заповідниках.

На туристів справляє незабутнє враження озеро Ріца, яке здавна називали не інакше як «перлиною Кавказу». Варто заїхати і до Гегрського водоспаду: саме тут знімався епізод із Холмсом і Моріарті у фільмі «Пригоди Шерлока Холмса і доктора Ватсона».

В Абхазії також розташована найглибша (близько 2200 м) карстова печера в світі - Крубера-Вороняча. Правда, спуститися в неї можна тільки в складі спелеологічної групи. Любителям активного відпочинку, можливо, припаде до душі така популярна тут розвага як парапланеризм. Послугу замовляють в Гаграх. Вас доставлять на гору Мамдзишха, звідки стартують сміливці, котрі хочуть помилуватися Абхазією з висоти пташиного польоту.

Тим, хто відпочиває в Абхазії з дітьми, рекомендуємо відвідати гагрський аквапарк. Його гірки та інші захоплюючі атракціони не залишать байдужим жодного малюка.

Ну і звичайно, подорож  цими місцями буде неповною без страв кавказької кухні і шедеврів місцевих виноробів, яких сповна вистачає в кожному з регіонів Абхазії.

Курорты