Відпочинок в Албанії

Показати на мапі

Туризм

Албанія – це справжня загадка для туриста. Цю країну зазвичай обходять стороною, та дарма – вона пропонує своїм гостям чисті блакитні пляжі на узбережжях двох морів, мальовничі гори, стародавні архітектурні пам'ятники та багато іншого.

Республіка Албанія розташовується в Південно-Східній Європі. Її оточують країни Італія, Сербія (автономний край Косово), Чорногорія, Республіка Македонія, Греція. Береги республіки омиваються Іонічним і Адріатичним морями.

Тирана – столиця Албанії. Це потужний політичний і економічний центр країни.

Етнічно, Албанія є досить однорідною країною – албанці складають собою основну частину населення, але їх поділяють на дві етнічні спільноти - геги й туги.

Албанія не має офіційної релігії. Однак близько 60% албанців сповідують іслам, інша ж частина населення є християнами або представниками інших конфесій.

Відпочинок у Албанії буде цікавий тим туристам, які готові досліджувати та відкривати щось нове. Туристична інфраструктура країни ще знаходиться на стадії розвитку. Лише деякі туроператори готові запропонувати путівки до Албанії, хоча тут знаходиться велика кількість курортів. Найпопулярнішими з них вважаються пляжні курорти Іонічного узбережжя. Ціни на готелі в Албанії набагато нижче, ніж у сусідніх Чорногорії та Греції. Починаючи з червня цього року, в літні місяці будуть літати чартерні рейси в напрямку Київ-Тирана-Київ.Нацей період часу також встановлено безвізовий режим. У літній сезон Албанія приймає найбільше число туристів, однак і взимку тут можна добре відпочити в оточенні балканської природи.

Історія

Албанці називають свою країну «Шкіпер» - Країною одноплемінників. Перші племена з'явилися тут ще в 3 тис. р. до н.е. Свого часу цю територію також населяли іллірійці, фракійці, а в 2 ст. до н.е. її захопили римляни. Після цього, албанська земля була ласим шматочком для різних іноземних загарбників, а в 15 столітті вона надовго потрапила під владу турків. Лише в 1912 р Албанія набула незалежності, а в 1991 році проголосила себе демократичною республікою.

Пам'ятки

Кожне місто Албанії сповнене історією. У багатьох містах є середньовічні замки. Найвідоміші з них – замок Петрела в передмісті Тирани та замок Скандербега в Круйе.

Основні визначні пам'ятки країни знаходяться в Тирані, столиці країни: Центральна площа Скандербега, мечеть Хаджі-Етхем-бея, Годинникова вежа, Національний музей історії та найвища будівля в країні - тиранський міжнародний готель у 15 поверхів заввишки. Місто Шкодер вважається культурною столицею Албанії. Тут знаходиться найбільше озеро Балкан - Скадарське озеро. Головні пам'ятки міста - фортеця Розафа, мечеть Шейха Заміла Абдулли Аль-Заміль і католицька церква Руга-Ндре-Мджеда. У місті Дуррес можна побачити пам'ятники римського й візантійського періодів, зокрема найбільший на Балканах Амфітеатр. На території країни знаходиться декілька пам'яток, що входять до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО: Археологічний музей-заповідник Бутрінті (недалеко від Саранді), історичні центри Берат і Гірокастра. У місті-музеї Гірокастра на березі річки Дрині збереглося безліч давньоримських пам'ятників.

Клімат

Клімат Албанії типовий для середземноморського регіону - спекотне літо й прохолодна м'яка зима. Горбиста рівнина тягнеться уздовж Адріатичного узбережжя, однак більшу частину країни займають гори, де погода більш прохолодна й волога. На крайній півночі Албанії знаходиться гірський масив Північно-Албанських Альп. Найвища точка країни - гора Кораби (2764 м). Туристичний сезон триває з травня по вересень, однак у квітні й жовтні також зберігається комфортна для пляжного відпочинку температура. Найбільш жаркий місяць - липень (+38°С). Кінець осені й початок весни - період дощів.

Пляжі

Хоча більшість міст Албанії розміщена уздовж морського узбережжя, не всі з них є курортами. Пляжі країни дуже різноманітні. Найбільш привабливі серед них знаходяться на півдні країни - в містах Дхермі, Хімара, Саранда. Пляж у Дхермі дуже популярний серед албанських багатіїв. Від Саранді можна легко дістатися поромом грецького острову Корфу. Досить популярним курортом Іонічного моря є містечко Ксаміл з його дуже чистими піщаними пляжами. Для відпочинку з дітьми слід обрати піщаний пляж Голем, що має пологе морське дно. Для тих, хто бажає відпочити подалі від людей і цивілізації є пляж Веліпойі в невеликому місті на кордоні з Чорногорією. Курорт Дуррес вважається перлиною албанського Адріатичного узбережжя та має чудову інфраструктуру.

Дайвінг

Екстремалам і любителям дайвінгу слід обрати для відпочинку Іонічне узбережжя, усипане безліччю скелястих бухт і височіючих гір. Пляж Джіпеа оточений скелями каньйону й має унікальний рельєф морського дна. Дайвінгом також можна зайнятися на курорті Дуррес.

Дозвілля

Албанія славиться мальовничими гірськими пейзажами. Тут можна кататися на лижах цілий рік. Серед місць, рекомендованих для гірськолижного спорту, слід назвати парки Маранао, Вальбона, Тітки та Штам Пасс. Однак необхідно пам'ятати, що більшість трас у Албанії необладнані. У національному природному парку Фефі також є можливість викупатися у водах місцевих джерел.

Для милування природною красою країни слід вирушити до озера Фієрца в містечку Кукес. Також можна влаштувати екскурсію в середньовічне місто Круя, в якому можна відвідати Етнографічний музей і спробувати страви албанської кухні. Національна кухня Албанії - це поєднання грецьких, італійських і турецьких традицій. У столиці Тирані обов'язковим для відвідування є національний парк Даічі, де можна піднятися на гору за допомогою канатної дороги.