Відпочинок в Андорре

Показати на мапі

Туризм

Розташувавшись у самому серці Піренеїв, маленьке князівство Андорра вже близько тисячоліття вбирає в себе культуру й традиції Франції та Іспанії, зберігаючи при цьому свою індивідуальність.

Столиця цієї невеликої держави Андорра-ла-Велья є найбільш високогірною в Європі. Вона розташована на висоті 1029 м над рівнем моря. Вельми скромне за площею князівство займає всього 468 км2 східних схилів Піренеїв, між Францією та Іспанією, на південному заході Європи.

Історія

Зовсім донедавна князівство Андорра вело своє майже 11-вікове існування досить закрито від зовнішнього світу, й перебувало в безпосередній залежності від двох сусідніх держав - Франції та Іспанії. Після багатовікових подій різного масштабу, лише в 1976 році в державі була утворена перша політична партія, й згідно з конституцією Андорра на сьогодні є парламентською демократією. Роком заснування князівства прийнято вважати 805, і, незважаючи на відсутність прямих свідчень, традиційно вже прийнято вважати засновником Андорри Карла Великого, який дарував жителям громади Хартію Свободи за військові досягнення.

Державними мовами є споріднена іспанській каталонська, французька й сама іспанська.

Пам'ятки

Компактне за своїми розмірами князівство вміщає в собі досить велику кількість пам'яток, незважаючи на те, що воно почало свою історію надзвичайно давно. На території Андорри збереглося безліч середньовічних храмів, мостів часів Римської імперії, руїн арабських фортець. Недалеко від столиці можна відвідати унікальний замковий комплекс ще часів хрестових походів - Сант Вінсенс д'Енклар. Найбагатше пам'ятками місце князівства - це, звичайно ж, його столиця Андорра-ла-Велья, заснована в IX столітті, яка й до сьогодні дбайливо зберігає в собі дух середньовіччя, увібрати який можна гуляючи вузькими вуличками Старого Кварталу, багатовіковим Парламентським палацом, церквою Сант Астеба, яка є дивовижним зразком романського стилю, старовинним замком Сет Паніс, також іменованим «Скринею на семи замках» і безліччю інших дивовижних історичних місць, що, на щастя, збереглися до наших часів.

Але перш за все, невелика держава славиться звичайно ж своїми гірськолижними курортами, які приваблюють туристів і шанувальників гірськолижного відпочинку з усього світу.

Найбільш сонячний гірськолижний курорт Піренеїв - це хоч і маленький, але рай для тих, хто полюбляє лижі та сноубординг.

Клімат

Клімат невеликого князівства відрізняється своєю унікальністю. Близькість Середземного моря дозволяє Андоррі мати досить м'який клімат. З усіх боків оточене гірськими вершинами Піренеїв, князівство надійно захищене від холодних північних вітрів. Найсонячніший гірськолижний курорт у той же час є також і найсніжнішим. Денна температура повітря в літній період досягає вдень +20-22°C, вночі - близько 10°C. Взимку в гірськолижний сезон удень повітря прогрівається до +8-10°C, а нічні морози досягають -3°C. Найбільш дощовий місяць - травень, багато дощів і восени, а взимку часто бувають снігопади. В середньому за рік випадає від 700 до 1000 мм опадів.

Траси

Невелика за розміром держава Андорра вважається одним із центрів гірськолижного туризму, з розвиненою сучасною інфраструктурою, але із більш бюджетною позицією в порівнянні з альпійськими курортами такої спрямованості.

Розміри країни дозволяють відвідати й вивчити практично всі гірськолижні станції й освоїти всі популярні схили для катання упродовж одного візиту. Для новачків будь-якого віку й ступеня достатку існує маса гірськолижних шкіл. Траси будь-якої складності, від зовсім легких і безпечних, до таких, що надають широкі можливості шанувальникам гострих відчуттів, дозволяють приїжджати до Андорри всією сім'єю. Комфортне катання тут буде забезпечене і дітям і дорослим.

У Андоррі 5 гірськолижних станцій, об'єднаних у два регіони катання GrandValira й Vallnord. Регіон GrandValira - це дві найбільші зони катання Андорри: Сольдеу-Ель-Тартер і Па де ля Каса - Грау Роч. У Сольдеу-Ель-Тартері чудові гірськолижні школи, тому тут добре починати вчитися кататися. У Па де ля Касі - Грау Роч переважають червоні гірськолижні траси, є кілька досить складних чорних трас. Катання тут буде цікаве гірськолижникам із середнім або високим рівнями підготовки. Vallnord об'єднав зони катання Пал-Арінсал і Ордіно Аркаліс. Зона катання Пал - Арінсал буде цікава як спокійним любителям цілини, так і любителям крутих спусків. Тут же в Пал-Арінсалі досить багато широких і пологих трас, де початківці-лижники зможуть опановувати техніку катання. Ордіно-Аркаліс - найкраще місце в Андоррі для катання на сноуборді, а гірськолижники знайдуть у ньому доглянуті траси різної складності.

На кожній станції обов'язково є школи, де професійні інструктори навчать Вас кататися на лижах чи сноуборді. Пункти прокату гірськолижного спорядження, спортивні магазини, камери схову, медпункти, ресторани й бари, фотоательє - андоррські станції надають повний спектр послуг.

Дозвілля

Крім гірськолижного, в Андоррі можна займатися й іншими видами спорту й урізноманітнити свій візит пішим туризмом, верховою їздою, а льодовий палац Palau de Gel у Canillo із задоволенням прийме відвідувачів, що полюбляють катання на ковзанах; також тут можна поплавати в критих басейнах, пограти в боулінг у великому спортивно-розважальному комплексі в Ordino. Або ж зміцнити здоров'я цілющими водами численних термальних і мінеральних джерел найвідомішого в Андоррі термального комплексу й приголомшливого релаксаційного центру - Caldea, чудова архітектурна споруда якого зовнішнім виглядом нагадує величезне скупчення кристалів.

Крім цього, розвинена інфраструктура міста-курорту не обділяє увагою й шанувальників кіно та театру, місцеві концертні зали відомі частим проведенням фестивалів класичної й джазової музики, численні клуби завжди раді охочим потанцювати, а бари й ресторани віддають перевагу стравам французької та іспанської кухонь, або ж так званим “стравам по-андоррськи” - більш домашнім і простим, - відвідавши Андоррський ресторан, обов'язково варто випити келих вина за прекрасно проведений відпочинок у цій дивовижній країні.