Показати на мапі

Туризм

Один із популярних гірськолижних курортів, що розташувалися в західній частині Андорри, в області Ла Массана - Пал-Арінсаль, складається з двох центрів дивовижного зимового відпочинку - Пал і Арінсаль, які знаходяться на відстані всього 7 км один від одного, в безпосередній близькості від столиці держави. Розташувавшись у захищеній потужними гірськими хребтами долині, серед чудових краєвидів на висотах 1550-2573 метрів над рівнем моря, курорт приваблює любителів зимових видів спорту прекрасним м'яким кліматом, ідеальними умовами для гідного зимового дозвілля, розвиненою інфраструктурою. Арінсаль привертає досвідчених гірськолижників своїми екстремальними схилами з найвищим перепадом висот, Пал же популярний як місце сімейного відпочинку з дітьми, й має в своєму розпорядженні більш пологі й легкі схили для дітвори й новачків.

З недавнього часу курорт є частиною гірськолижної станції Валлнорд. Доглянуті схили з чудовим сніговим покривом, комфортні готелі Арінсаля, місцеві затишні бари й ресторани, не можуть не радувати лижників і сноубордистів, які обрали курорт Пал-Арінсаль місцем проведення зимової відпустки або вихідних. Влітку ж курорт Пал-Арінсаль приваблює любителів пішохідних, кінних, або велосипедних прогулянок своїми захоплюючими маршрутами серед гірських пейзажів дивної краси.

Пам'ятки

Серед архітектурних пам'яток курорту варто відзначити парафіяльну церкву Sant Climent de Pal, що має квадратну дзвіницю, виконану в романському стилі в 11-12 ст. в Пале. Триповерхова дзвіниця прикрашена ломбардійськими арками. Інтер'єр цікавий своїми старовинними фресками, статуєю Діви Марії 12 століття й дерев'яним вівтарем 1709 р., що присвячений Папі Клименту, покровителю церкви. У Арінсалі теж є своя церква Sant Andreu de Arinsal, яка виконана в романському стилі й запам’ятовується фрескою 18 століття із зображенням Діви Марії. З визначних пам'яток природи особливо цікавим є Природний парк долини Сортені, у якому росте понад 700 видів рослин і туристам надається унікальна можливість поспостерігати за життям оленів і диких кабанів у їх природному середовищі існування.

Клімат

Гірськолижні станції курорту Пал-Арінсаль характеризуються виключно помірним і м'яким кліматом завдяки гірським хребтам, що захищають мальовничу долину з трьох сторін. Літо досить тепле, зима традиційно сніжна. Оптимальний сезон для зимових розваг у Пал-Арінсалі триває з грудня по березень, а температура в найхолодніший місяць (січень) нечасто опускається нижче позначки -5°С.

Траси

Сучасний гірськолижний курорт Андорри, Пал-Арінсаль, радує своїх гостей простими й легкими трасами для навчання новачків і юних гірськолижників, а також різкими й крутими схилами для професіоналів, які бажають підвищити рівень майстерності. Загальна протяжність лижних трас курорту - 63 км (707 га). Загальна кількість трас - 46, за рівнями складності: «зелених» трас (для початківців) – 4, «синіх» трас (для середнього рівня) - 16, «червоних» трас (складних) - 16, «чорних» трас (підвищеної складності ) - 5.

До всіх спусків курорту можна комфортно дістатися за допомогою крісельних і бугельних підйомників, для дітвори тут працює два снігових парки, зручні траси спеціально для сноубордистів, а для тих, хто любить неспішно прогулятись на лижах є 8-кілометрова рівнинна лижня. Звернені на північ схили Пал-Арінсаля постійно гарантують прекрасний стан сніжного покриву, також підтримуваний наявністю на схилах снігових гармат. Допомогти розібратися з тонкощами зимових видів спорту туристам допоможуть досвідчені інструктори, які працюють на курорті, новачкам допоможуть лижні школи, зручно розташовані на курорті, й пункти прокату та ремонту необхідного спорядження.

Дозвілля

Крім повного спектра зимових розваг, що їх пропонує гірськолижний курорт, Пал-Арінсаль не відчуває нестачі в комфортних готелях на будь-який смак, зосереджених у Арінсалі, як і в затишних барах і гостинних ресторанах, що пропонують страви європейської та національної каталонської кухні. Близьке розташування столиці Андорри, міста Андорра-ла-Велья, дозволяє відправитися в клуби й на дискотеки шанувальникам активного нічного життя, а в самому ж центрі Арінсаля знаходиться одна з найпопулярніших дискотек у Андоррі - SURFВ, куди крім туристів любить навідуватися й столична молодь. У регіоні працює два оздоровчих центри, де туристи можуть після підкорення сніжних вершин розслабитися на спа-процедурах, у масажних кабінетах, підрум'янитися в солярії, поплавати в басейнах або підтягти м'язи в тренажерному залі.Крім повного спектра зимових розваг, що їх пропонує гірськолижний курорт, Пал-Арінсаль не відчуває нестачі в комфортних готелях на будь-який смак, зосереджених у Арінсалі, як і в затишних барах і гостинних ресторанах, що пропонують страви європейської та національної каталонської кухні. Близьке розташування столиці Андорри, міста Андорра-ла-Велья, дозволяє відправитися в клуби й на дискотеки шанувальникам активного нічного життя, а в самому ж центрі Арінсаля знаходиться одна з найпопулярніших дискотек у Андоррі - SURFВ, куди крім туристів любить навідуватися й столична молодь. У регіоні працює два оздоровчих центри, де туристи можуть після підкорення сніжних вершин розслабитися на спа-процедурах, у масажних кабінетах, підрум'янитися в солярії, поплавати в басейнах або підкачатим'язи в тренажерному залі.