Відпочинок в Антигуа і Барбуда

Показати на мапі

Туризм

Антігуа - один із Малих Антильських островів, що розташовані на просторах Карибського моря, який належить до держав Антігуа й Барбуда разом із островами Редонда й Барбуда. Антігуа - найбільший з-поміж них, його площа - 281 км2. Тут розташована й столиця країни - Сент-Джонс, яка також є головним портом, і шість основних адміністративних округів.

Офіційна мова острову, як і країни в цілому - англійська, також є використовуваними антігуанський та креольський.

Туризм прекрасно розвинений на Антігуа, та, разом із гральним бізнесом і офшорними банками, приносить державі основну частину доходу.

Острів славиться своєю інфраструктурою та демократичними цінами. Тут можна підібрати готель на будь-який смак і гаманець. Чудові краєвиди, прекрасні пляжі, самобутня культура й гостинність місцевих жителів залучають на Антігуа численних туристів із усього світу.

Історія

Антігуа був заселений ще в третьому тисячолітті до нашої ери. У 1 столітті н. е. тут жили індіанці-араваки, що займалися землеробством. У 13 столітті їх місце зайняли кариби - войовничі індіанські народи, котрі традиційно знищували чоловіче населення інших племен. Кариби частково змішалися з араваками, перейнявши їхню мову та культуру. Європейці дізналися про Антігуа (місцеві жителі називали його Вададлі) в кінці 15 століття, після висадки тут Христофора Колумба. З першої половини 17 століття острів став колонією Великобританії. Разом із приїздом англійських поселенців, на Антігуа з'явилися плантації цукрової тростини, кокосів, тютюну, та раби з Африки, що обробляли їх. Саме нащадки цих рабів складають на сьогодні більшу частину населення країни. Рабство на острові скасували двісті років по тому. Приблизно в цей же час Антігуа став центром колонії «Підвітряні острови». У сорокових роках минулого століття на території Антігуа було засновано військову базу США. Пробувши короткий період часу в складі Вест-Індської федерації, в 1967 році Антігуа отримав внутрішнє самоврядування, а в 1981 році була створена незалежна держава Антігуа й Барбуда.

У наші часи, політичний устрій Антігуа й Барбуди є федеральною парламентською монархією на чолі з королевою Великобританії.

Пам´ятки

Антігуа має не тільки все для відмінного пляжного відпочинку, але й безліч цікавих історичних об'єктів. Найвідоміші пам'ятки столиці - собор Сент-Джонс, побудований у середині 19 століття, форт Джеймс, доки Нельсона й будівля Палати Правління. На особливу увагу заслуговує будівля Курт Хаусу й музею історії, що розташований у ній. Велика частина колоніальної архітектури збереглася на Лонг Стріт, улюбленій вулиці туристів. Серед її старовинних будівель - кілька винних магазинів 18 століття, які працюють навіть досі.

Від'їхавши недалеко від Сент-Джонса, можна помилуватися руїнами замку Корбінсон і відвідати музей на плантації Беттіз-Хоуп (Hope Manor Bettiz).

Тих, хто любить дику природу, порадують національні парки Індіан-Таун (Indian Town) зі знаменитим скельним Мостом Диявола й Халф-Мун-Бей (Half Moon Bay).

Клімат

На острові панує жаркий тропічний клімат, утім, пасати, що дмуть тут майже постійно, пом'якшують спеку. Річні перепаду температур незначні. Улітку повітря прогрівається приблизно до +30°С, а взимку - до + 26-27°С. Середня річна температура води - близько +25°С. Плануючи провести відпустку на Антігуа, краще виберіть зимові місяці: так Ви уникнете виснажливої ​​спеки й тропічних ураганів.

Пляжі

Кількість пляжів Антігуа - предмет гордості місцевого населення. Їх налічується цілих 365! Чи варто навіть говорити, що кожен може знайти тут куточок для відпочинку на свій смак?

Затока Діккенсон (Dickenson Bay) вважається одним із маючих найбільший попит пляжних місць. Не поступається їй популярностю й Раневей (Runaway Bay). Обидві затоки знаходяться в північно-західній частині острова. Тут зосереджено безліч готелів, ресторанів, присутня прекрасно розвинена інфраструктура. Поблизу від столиці розташовується пляж «Форт Джеймс», на якому особливо люблять відпочивати сім'ї з дітьми. Ну а шанувальників дикого відпочинку в мальовничих місцях залучають затоки Фрайес (Fryes Bay) і мис Джонсонс (Johnsons Point).

Дайвінг

Любителів дайвінгу та сноркелингу привертають численні коралові рифи, якими славиться Антігуа. Кращими місцями для занурень вважаються південне й східне узбережжя острова. Найзнаменитіші дайв-сайти Антігуа - риф Кейд (Cades Reef), де можна зустріти багато різноманітних морських мешканців, і затока Діп (Deep Bay), відома затонулим тут у 1905 році судном.

Дозвілля

Завдяки зручним природним умовам на острові, особливою популярністю користується вітрильний спорт. Більше того - Антігуа відома яхтсменам усього світу. Одними з найбільш зручних ділянок для ходіння під вітрилами вважаються англійська гавань Сент-Джонса й розташоване поруч селище Фелмаут. Щовесни тут проводиться міжнародна регата Antigua Sailing Week - одне з найвидатніших подій у житті острова.