Великий Бар'єрний риф

Австралія

Показати на мапі

Туризм

Великий Бар'єрний риф – один з найбільш грандіозних і запаморочливих шедеврів природи, що розтягнувся на 2000 кілометрів уздовж східного узбережжя Австралії. Цей підводний світ чудес і об'єкт Світової спадщини ЮНЕСКО таїть в собі багатющу екосистему, якій практично немає рівних на всій планеті. Складну живу систему складають понад 2900 окремих рифів, а також 900 островів, розкиданих від Південного тропіка до околиць Папуа – Нової Гвінеї.

Існує безліч місць для початку подорожі по рифу, та цілий ряд способів побачити це фантастичне видовище – від дайвінгу та експедиції на вітрильнику до оглядового польоту над ним і неквапливої ​​прогулянки уздовж берегової лінії коралового острова.

Щоб спланувати відпочинок на Великому Бар'єрному рифі, важливо визначитися, звідки починати подорож. Риф дуже великий, і якщо ви відвідуєте його вперше, краще зупинитися в одному з ряду міст уздовж узбережжя Квінсленда, які служать основними відправними точками для цього напрямку. У якості більш екзотичної альтернативи можна підібрати один з острівних курортів, які варіюються від маленьких і відокремлених до великих та часто відвідуваних.

Кернс – безперечний лідер серед стартових майданчиків для рифових турів. Тут базується величезна кількість операторів, що пропонують як відносно недорогі денні екскурсії на великих катерах, так і розкішні п'ятиденні чартерні тури для невеликої групи.

Порт-Дуглас – елітний курорт на північ від Кернса. Він слугує воротами для дослідження групи острівців Лоу і рифів Ейджінкорт із кришталево чистою водою і особливо приголомшливими коралами.

Ерлі-Біч – невелике містечко, що славиться своїми багатоденними вітрильними екскурсіями до островів Уайтсандей. Це архіпелаг з бірюзовими водами, кораловими садами і пляжами, облямованими пальмами. Він складається з 74 островів, 7 з яких пропонують житло – від простих кемпінгів до п'ятизіркових готелів. Гомінкий острів Гамільтон має найбільш розвинену туристичну інфраструктуру і аеропорт.

Таунсвілл – відоме місце серед дайверів. Тут організовуються дайвінг-сафарі на борту плавальних засобів – пригода в кілька днів із зануреннями та відвідуванням численних островів, що підходить як для досвідчених дайверів, так і для новачків.

Великий Бар'єрний риф – найбільша у світі рифова система площею 344 квадратні кілометри. Він розташований в Кораловому морі вздовж узбережжя австралійського штату Квінсленд, від Торрес Стрейт до південного узбережжя Папуа – Нової Гвінеї.

За допомогою основних австралійських авіакомпаній, до міст Великого Бар'єрного рифу (Кернс, Таунсвілл, Ерлі-Біч і острів Гамільтон) можна дістатися з Брісбена, Сіднея та Мельбурна. Аеропорт Кернса також обслуговує кілька міжнародних рейсів (Нова Зеландія, Сінгапур, Гонконг та інші).

Чим займатися на Великому Бар’єрному рифі

Дайвінг та снорклінг

Занурення під воду – це найкращий спосіб отримати великий план сліпуче красивих коралів, морських черепах, скатів, акул і тропічних риб всіх кольорів та розмірів. Більша частина турів із зануренням або плаванням із маскою і трубкою передбачає човнові переправи, хоча є і прекрасні рифи, які оточують деякі острови.

Екскурсії на човнах, катерах та яхтах

Одноденні тури відправляються з багатьох місць уздовж узбережжя Квінсленда та острівних курортів. Як правило, вони включають зупинки у двох-трьох різних місцях, де сумарно ви зможете провести під водою близько трьох годин. До вартості таких турів (близько 200 доларів США) входить обід, закуски, напої і спорядження для снорклінгу. Ціна туру рідко включає спорядження для дайвінгу, але його можна взяти в оренду за додаткову плату. Якщо ви не любитель занурень, можете роздивлятися чудеса підводного світу у човнах із прозорим дном, які тут теж дуже популярні.

Проживання на борту

Якщо ви завзятий дайвер і хочете отримати максимум від подорожі до Великого Бар'єрного рифу, можна і зовсім не сходити на берег, проживаючи на борту плавального засобу. Це дозволяє занурюватися до чотирьох разів на день, в тому числі і вночі, а також відвідати більш віддалені частини Великого Бар'єрного рифу. Тривалість поїздок варіюється від 1 до 12 діб. Оскільки це задоволення не обходиться дешево, найбільш поширені тури на 3-4 ночі (близько 800 доларів США).

Оглядові польоти

Тур на вертольоті або гідролітаку дозволяє побачити рифи з висоти пташиного польоту. Їх організовують в різних місцях. Найпопулярніші місця – місто Ерлі-Біч, яке пропонує оглядові екскурсії над мальовничими островами Уайтсандей, та місто Кернс, звідки можна здійснити 30-хвилинний політ над островом Грін, вкритим тропічним лісом. Ціни стартують від 250 доларів США.

Прогулянки по рифах

Багато рифів у південній частині Великого Бар'єрного рифу під час відливу виявляються над поверхнею води, що дозволяє мандрівникам гуляти піщаними доріжками між живими коралами. Розвага матиме більше сенсу, якщо вас буде супроводжувати гід-натураліст.

Клімат

Квітень і травень – найкращі місяці для відвідування Великого Бар'єрного рифу. Це невелике вікно між високим та низьким туристичними сезонами із деякими ключовими перевагами. Температура тримається в межах +22 – + 27 ° C, а кількість опадів мінімальна, що означає хорошу видимість і чудові умови для дайвінгу. Крім ідеальної погоди, цей період порадує вас меншою кількістю туристів і більш низькими цінами. Австралійська зима (червень-серпень) – сухий сезон, тому він найбільш популярний серед туристів, які не поспішають звільняти готелі Великого Бар'єрного рифа аж до кінця жовтня. Низький сезон у цій області триває з листопада по березень. Це гарний час, щоб заощадити, але ви можете зіштовхнутися із примхами погоди (зливові дощі, екстремально висока температура, шторми і урагани). Більш того, вологий клімат знижує видимість у воді і приваблює отруйних кубомедуз, які рідко досягають берегів материка, але зустрічаються на мілководді біля рифових островів.