Відпочинок в Австралії

Показати на мапі

Туризм

Дивовижна земля, що тягнеться на цілий континент, Австралія - ​​країна, що вражає своїми чудесами як жодна інша в світі. Для більшості туристів її назва асоціюється з нескінченним літом, широкими горизонтами можливостей, неспішним і легким перебігом життя, сповненим пригод і чудес. Не дивно, що австралійці називають її Щасливою ​​країною.

Австралія - ​​країна в Океанії, що займає континент Австралія, острів Тасманія і кілька дрібніших островів. На півночі від неї розташовані Індонезія, Східний Тимор і Папуа-Нова Гвінея, на північному сході - Вануату і Соломонові острови, на південному сході - Нова Зеландія. Австралія омивається Індійським і Тихим океанами. Це шоста за площею країна в світі, що обумовлює велику різноманітність ландшафтів: дощові ліси на північному сході, гірські рельєфи на сході, південному сході і південному заході, посушлива пустеля в центрі.

Австралія ділиться на 6 штатів (Новий Південний Уельс, Квінсленд, Південна Австралія, Тасманія, Вікторія і Західна Австралія) і дві головні материкові території (Територія федеральної столиці і Північна територія). Столиця Австралії - Канберра, найбільше місто - Сідней.

За розміром території Австралія конкурує з США, при цьому її населення майже в 15 разів менше і становить лише 23 мільйони чоловік, які проживають, в основному, в східній частині материка. Пустельні, дикі, сухі пейзажі центральної і західної частини країни дуже контрастують з фонтануючою енергією молодих міст, розташованих біля північного, східного та південного узбережжя.

Найбільш типова картина на заході і в центрі Австралії - величезна, випалена сонцем пустеля з землею кольору кориці під яскравим синім небом, повна чудових рельєфів і дивовижної фауни, яка зберігає спогади про найдавнішу цивілізацію, що жила тут десятки тисяч років тому. У центральній Австралії до цього часу є поселення аборигенів, яким вдалося зберегти традиційний спосіб життя, хоча і з деякими сучасними зручностями, а також свою мову і власні закони. Однак, для сучасних австралійців клімат цих місць досить екстремальний для життя, тому більша частина населення обжила прибережні території.

Австралійці з повагою ставляться до важкого труду. При цьому вони доброзичливі і легкі в спілкуванні, і у туристів створюється враження, що ясна сонячна погода якимось незбагненним чином наповнює їх внутрішнім світлом, молодістю і життєвою енергією. Вони з радістю поділяться цікавими історіями і легендами, а також наповнять Ваш незабутній відпочинок в Австралії ще більшим теплом і чарівністю.

Пам´ятки

Головним туристичним напрямком Австралії можна вважати красиве місто Сідней з його візитними картками - знаменитим оперним театром, арочним мостом і білосніжними яхтами в синьому морі. Але в цій країні ще багато чудес.

Великий бар´єрний риф за розмірами перевершує Велику китайську стіну і є єдиною живою істотою, яку можна побачити з космосу, а також одним з семи чудес природи. Барвистий кораловий риф тягнеться на 2000 кілометрів уздовж узбережжя Квінсленда і відкриває неймовірно видовищні пейзажі для дайверів.

Національний парк Блакитні гори - одне з наймальовничіших місць в Австралії. Ви побачите скелясту ущелину Гленбрук над річкою Непін, величну долину Джемісон, чудові водоспади, вражаючі прекрасні гори і тропічні ліси, що кишать живністю.

Вузькі, захоплюючі дух ущелини, приховані басейни і ефектні водоспади Національного парку Каріджіні - це улюблені місця авантюристів і любителів природи. Вони є батьківщиною багатої дикої природи: тут налічується понад 800 різних видів рослин і понад 100 видів тварин, у тому числі кенгуру та інших видів сумчастих, єхидн, кажанів, різних видів ящірок, змій і птахів. Одні з найвищих гір Австралії, Мегаррі, Брюс і Фредерік, також розташовані на території Каріджіні.

Велика океанська дорога - одна з найбільш видовищних прибережних доріг в світі, особливо на відрізку між містом Англсі і затокою Аполло. Шлях 240 кілометрами гладкого асфальту відкриє вид на красиві місця - казкові пляжі, м´які розкотисті хвилі, пишну зелень на гірських хребтах Отуей, драматичні вапнякові скелі Порт-Кемпбелл, а також гарне і модне місто Лорн.

Клімат

Австралія знаходиться в південній півкулі землі, тому в липні і серпні тут прохолодно, а в січні і лютому - дуже жарко. Чотири пори року представлені тільки на півдні країни, територія якого не входить в зону тропіків. На південному узбережжі дуже тепле літо, іноді з температурою повітря, що піднімається до 40°C, яка росте ще вище, якщо пересуватися вглиб материка, а взимку дні короткі і похмурі.

У прибережних тропіках протягом року спостерігається два сезони. З квітня по листопад тут ясно і сухо, а в грудні настає нестерпна спека, що супроводжується високою вологістю повітря, і потім настає сезон дощів.

Останнім часом клімат Австралії став дуже непередбачуваним, і метеорологи передвіщають ще більший розвиток цієї тенденції. Наприклад, східна Австралія і деякі ділянки на півночі стали схильні до масштабних повеней або довгострокових засух, західна частина страждає від потужних ураганів, а на півдні країни спостерігаються екстремально високі температури, що провокують лісові пожежі.

Дозвілля

Засмаглі серфери, міські піжони і любителі вина з´їжджаються на курорт Маргарет-Рівер. Цей популярний туристичний центр привабливий своїми дикими прибережними ландшафтами, вишуканими ресторанами, приголомшливими умовами для серфінгу, всесвітньо відомими виноградниками і низкою цікавих вапнякових печер.

Австралійський Аутбек (глибинка), або Червоний центр, - особливе місце, і це не чергове кліше. Тут знаходяться величезні рівнини і випалені сонцем пустелі, де можна знайти червоні пагорби, квітучі зелені водойми, вогняні заходи сонця, сліди динозаврів і малюнки стародавніх аборигенів, незвичайних тварин і різнокольорових рослин, колоритних персонажів в сільських пабах, і ще багато дивного. До цієї місцевості відноситься і Національний парк Улуру і Ката Тьюта. Вражаючі моноліти з червоної гірської породи (Улуру і Ката Тьюта), а також територія навколо них є зоною глибокого культурного значення для традиційних власників - аборигенів. Парк пропонує піші або велосипедні прогулянки звивистими маршрутами, цікаві екскурсії, знайомство з культурою австралійської пустелі, а також фантастичне видовище зміни кольору моноліту Улуру, різні відтінки якого проявляються або зникають в залежності від освітлення і настрою пустелі.