Відпочинок в Антверпен

Бельгія

Показати на мапі

Туризм

Антверпен – неформальна фламандська столиця і друге за величиною місто Бельгії, а також другий за величиною порт Європи. Його називають і столицею бельгійської моди – Антверпен зростив багатьох всесвітньо відомих модельєрів, серед яких Дріс Ван Нотан, Анн Демельмейстер та інші сучасні метри модної індустрії, частина яких продовжує творити в Бельгії, а інші займають престижні посади у найкращих світових домах моди.

Антверпен знаходиться на півночі Бельгії, на берегах річки Шельда, що впадає у Північне море. Місто є столицею провінції Антверпен, однією з п'яти провінцій Фламандського регіону, в якому переважно вживається нідерландська мова. Населення – понад 500 тисяч осіб.

Антверпен вважається найбільш динамічним і креативним містом країни, що приваблює алмазних дилерів, навіжених клаберів та любителів мистецтва. У середині 16-го століття він був одним з найважливіших міст Європи, а також домівкою видатного художника Пітера Пауля Рубенса. Незважаючи на безліч історичних перипетій та лих, в тому числі, важкі бомбардування Другої світової війни, місто зберегло свій чудовий середньовічний центр із брукованими вулицями, заповненими красивими кафе, величною фортецею на березі річки та по-справжньому вражаючим собором. Сьогоднішній Антверпен є вируючим міксом, що складається з насиченого творчого середовища, захоплюючих розваг, а також культурних і архітектурних контрастів.

Найкращі готелі Антверпена в основному зосереджені в районі Центрального вокзалу. Такий несподіваний факт дивує лише до тієї пори, поки не побачиш його розкішну будівлю, а також елітні навколишні вулиці, багаті на дорогі дизайнерські бутики, вишукані ресторани і блискучі вітрини ювелірних магазинів. В Антверпені високі ціни неодмінно відповідають високій якості товарів та послуг, тому багато сучасних туристів шикуються в чергу, щоб підібрати тут сорочку або придбати сумку, ціна якої може дорівнювати половині їх місячного доходу.

Пам'ятки

Залізничний вокзал Антверпен-Центральний – найважливіша пам'ятка міста. Його прекрасний нео-готичний фасад, красиві куполи, величезний та привабливий головний зал і надсучасні багаторівневі платформи перетворюють цю споруду на дивовижний фьюжн старовинного шику та інноваційних рішень.

Замок Стен, зведений на початку 13 століття на пагорбі біля річки Шельда, витончений та неймовірно фотогенічний. Усередині нього розташований музей мореплавання, а ззовні встановлена ​​комічна статуя Довгому Вапперу, велетню з легенд Антверпена.

Міська ратуша 16 століття на Ринковій площі (Grote Markt) – шедевр архітектури нідерландського Ренесансу. Чотириповерхова будівля увінчана красивим позолоченим орлом, якого оточують статуї, що символізують мудрість і справедливість. Поруч із ратушею знаходиться фонтан Брабо 19 століття, що зображає перемогу Сільвіуса Брабо над лиходієм Антигоном (міфічні персонажі з однієї з легенд Антверпена).

Собор Антверпенської Богоматері – найкращий готичний собор Бельгії. Величний фасад, гострий 123-метровий шпиль, що спрямовується в небо і несподівано з'являється перед очима з різних точок міста, а також багате барокове оздоблення внутрішнього приміщення та полотна Рубенса перетворюють храм на одне з головних надбань не тільки міста, а й усієї країни.

Будинок Рубенса – відреставрована будівля початку 17 століття з красивим бароковим ганком та елегантним садом. Це був будинок та студія великого художника. Зараз тут представлено кілька оригіналів його картин, а також предмети інтер'єру тієї епохи, які, однак, не належали майстру.

Музей Плантена-Моретуса, відкритий в 1876 році і присвячений друкарській справі, входить до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Особливу цінність представляє його середньовічна будівля та дворик із садом, створені на початку 17 століття, а також старовинна бібліотека, історичний книжковий магазин і унікальна колекція рукописів, гобеленів та найстаріших у світі примірників друкованої преси.

Інші популярні пам'ятки Антверпена: Королівський музей витончених мистецтв, Музей сучасного мистецтва, Музей MAS з оглядовим майданчиком, Музей Майєр ван ден Берг, парк і замок Ден Брандт, Фламандська опера, «діамантова» вулиця Пеліканстрат і Diamondland, зоопарк Антверпена.

Клімат

Антверпену властивий прохолодний морський клімат. У північній частині міста, особливо в районі порту, нерідко бувають густі тумани, а в центральній та південній частинах зазвичай трохи тепліше і сухіше. Тим не менш, велика кількість опадів випадає протягом всього року. Взимку переважає сіра дощова погода, майже без снігу. Температура повітря може падати нижче нуля, але в середньому коливається між + 1 - + 5 ° C. Найхолодніший місяць – січень. Навесні погода нестійка, зате в травні є великий шанс впіймати перші теплі промені сонця. Літо спекотне, до + 22 ° C, а осінь дощова і вітряна. Відпочинок в Антверпені особливо приємний у травні (найсухіший місяць), липні та серпні (коли більшість Антверпенців залишають місто на час літньої відпустки), і на початку осені (в період «бабиного літа»).