Відпочинок в Гент

Бельгія

Показати на мапі

Туризм

Уявіть собі ідеальне середньовічне місто на річці з красивими мостами, акуратними пішохідними вулицями, величними замками та соборами. Додайте до цього сучасну інфраструктуру, величезну різноманітність кафе та ресторанів, модерновий настрій, вібруючий ритм мегаполісу, і Ви отримаєте Гент – обов'язковий пункт у подорожі по Бельгії.

Столиця і найбільше місто провінції Східна Фландрія – Гент – розташований на північному заході Бельгії, між Брюсселем та Брюгге. Місто стоїть на місці злиття річок Шельда і Лис, від яких тягнеться мережа каналів. Тут розташований великий порт, що зв'язує Гент із Північним морем.

Вже у 13-14 століттях Гент, улюблене місце графів Фландрії, процвітав за рахунок торгівлі і ткацтва. Але у результаті нескінченних війн, повстань та захоплень місто перебувало у довгій депресії, і знову почало дихати вільно лише у 19 столітті. Зараз це велике промислове місто із цілком відновленим історичним центром і добре налагодженою сферою гостинності. Готелі Гента відрізняються інтелігентністю, індивідуальним підходом до кожного гостя і гнучкою системою знижок для тих, хто зупиняється в них на кілька днів.

Оскільки велика історична частина міста майже повністю пішохідна, для дослідження Гента Вам швидше за все знадобиться лише парасолька, карта пам'яток та зручне взуття (або велосипед). Але якщо Ви зупинитесь далеко від центру, без міського транспорту ніяк не обійтися. Карта CityCard Gent дає право на безлімітні поїздки у міських автобусах, трамваях і екскурсійних річкових трамваях, безкоштовну оренду велосипеда, цікавий тур на кораблі, а також безкоштовний вхід до основних музеїв та історичних будівель Гента, що дозволяє значно скоротити витрати. Вартість картки – 30 євро за дві доби або 35 євро – за три.

Пам'ятки

Відпочинок у Генті – це, перш за все, естетична насолода. «Теплі» пряникові будиночки, повноводні річки із чарівними набережними та мирні канали з кам'яними мостами і човнами, що пропливають під ними – тут усе створює романтичну ідилію і почуття умиротворення.

Свідченням середньовічної пишності Гента є чудові готичні будівлі, такі як собор Святого Бавона, де знаходиться розкішний Гентський вівтар та одне з найцінніших полотен світу – «Поклоніння ягняті» роботи Яна ван Ейка. Іншими прикладами неперевершеного готичного зодчества є собор Святого Миколая з його арками і крихкими вежами, а також частина фасаду міської ратуші.

Невід'ємна частина Гентського ландшафту – величний і незламний замок графів Фландрії, всередині якого знаходиться музей в'язниці із страхітливою експозицією середньовічних тортур.

Головними музеями міста можна назвати Музей сучасного мистецтва SMAK, історичний музей STAM та Музей образотворчих мистецтв.

Перераховувати пам'ятки Гента можна довго, але якщо Ваша подорож обмежується вікендом, зверніть увагу на елегантну будівлю Опери, строгий палац Жерара-Диявола, абатство Святого Петра та церкву Богоматері, а також приділіть час прекрасним замкам в околицях міста (Вонделгем, Ван-Ойдонк і Лаарне).

Клімат

Гент перебуває під дією помірного морського клімату, який визначає рівномірну кількість опадів протягом всього року та невелике коливання температур між сезонами. Завдяки цьому взимку тут практично не буває морозів та снігу, а влітку – виснажливої ​​спеки. У найтепліші місяці (липень і серпень) денна температура повітря тримається на відмітках +17- +21°C, і вже у вересні різко опускається на 4-5 градусів нижче. Зимою можна назвати період з початку листопада до середини березня, коли середня температура повітря - +2 +4°C.

Для Гента характерна сіра дощова погода і пронизливі вітри, тому тут завжди знадобляться куртки та водонепроникні плащі.

Дозвілля

Водні прогулянки каналами Гента на човнах і річкових трамваях відкриють Вам місто з іншої перспективи. Витончена архітектура набуває більш яскравих акцентів, а красиві старовинні мости немов слугують воротами до нових казкових горизонтів. Особливо популярні екскурсійні кораблики зі зручною системою "hop on – hop off". Ви можете насолоджуватися екскурсією, потім зійти на будь-якій станції, побродити вулицями і смачно пообідати, після чого знову стрибнути на борт наступного корабля.

У Генті просто неймовірна кількість затишних кафе та ресторанів, і, звичайно ж, пабів. Найбільш атмосферні пивні заклади можна знайти у центрі міста, а найвідчайдушніші – у районі університетського містечка, яке розташоване біля пагорбу Бландінберг. У цьому ж місці знаходиться й найбільший осередок нічних клубів та барів міста.

Наступного дня можна відвідати один з колоритних Гентського ринків, які розкидані по всьому місту. На них можна придбати свіжу рибу, овочі та фрукти, дрібний антикваріат, незвичайні суконні роботи місцевих майстрів та інші симпатичні сувеніри ручної роботи. Поцікавитися графіком роботи і місцем розташування ринків можна у готелі, але значно приємніше виявляти їх випадково, прогулюючись старовинними вуличками.

Чудовим завершенням відпочинку у Генті стане тур по шоколадних крамницях міста і вечірка із шампанським на борту сучасного катеру або приємна вечеря на невеликому човні, що приємно поскрипує у вечірній тиші.