Відпочинок в Банско

Болгарія

Показати на мапі

Туризм

Банско вважається одним із кращих кліматичних і гірськолижних курортів Болгарії. Розташований він на південному заході держави, на відстані 145 км від Пловдива й за 160 км від Софії, на території національного парку «Пірін», внесеного до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Оточений величними лісами й безліччю озер, Банско, має у своєму розпорядженні розвинену туристичну інфраструктуру та прекрасні можливості не тільки для занять зимовими видами спорту, але й для повноцінного відпочинку.

Пам'ятки

Слід зазначити, що Банско відомий своєю гостинністю, привітністю, давніми традиціями й смачною національною кухнею. Цінувальники екскурсій теж не сидітимуть склавши руки - тут можна відвідати церкву Святої Трійці та Успіння Богородиці, оглянути залишки стародавньої фортеці Старото Градище й багато інших цікавих місць. Увечері гостей курорту порадує маса розваг: запальні бари, дискотеки, ресторани з багатим вибором страв і т.д.

Клімат

Банско приваблює туристів найдовшим гірськолижним сезоном у країні, який триває з середини грудня до середини квітня. Середня температура взимку не опускається до -3°С, а в горах до -15°С. Унаслідок особливого мікроклімату тут нечасто виникають проблеми зі сніговим покривом, товщина якого іноді може досягати 2 м.

Траси

Перепади висоти на курорті становлять 930-2560 м, траси оснащені сучасним австрійським обладнанням, швидкими підйомниками й доглянутими, безпечними спусками різного рівня складності. Загальна довжина гірськолижних трас становить 75 км. Курорт утворений трьома зонами катання: Бандеришка Поляна, Чалін-Валог і Шилігарніка. Зона Чалін-Валог більше всього підходить для новачків і тих, хто тільки вчиться кататися. На курорті Шилігарніка знаходиться найкраща траса довжиною 3 км. Зоні Бандеришка віддають перевагу більш досвідчені серед тих, хто займається гірськими й біговими лижами.

Сноубордистам теж не буде тут нудно - для них обладнано сучасний хаф-пайп і фан-парк. Для початківців тут відкриті лижні школи й дитячі сади, у яких досвідчені інструктори навчать своїх учнів усім азам катання. З кожним роком зимовий центр активно розвивається й оновлюється: будуються комфортабельні сучасні готелі, пансіонати, вілли, з'являються нові підйомники й траси.