Відпочинок в Болгарії

Показати на мапі

Туризм

Болгарія - одна з найдавніших країн у Європі, яка відома туристам своїми багатовіковими традиціями й має багату історію. Розташована країна в південно-східній частині Європи на Балканському півострові. Зручне місце розташування Болгарії на перетині доріг між Західною та Центральною Європою, Близьким і Середнім Сходом, дає їй величезну перевагу в розвитку туристичного бізнесу.

Як відомо, Болгарія вже давно славиться своїми морськими курортами й мальовничими гірськолижними трасами. Влітку туристів радо приймають усім відомі ще з радянських часів курорти: Албена, Св. Костянтин і Олена, Сонячний берег, Золоті піски, Несебр, Созополь і ін. Кращі готелі та апартаменти простяглися усім морським узбережжям. Тури в Болгарію з Києва порадують туристів прекрасними умовами для відпочинку й необмеженими можливостями для розваг.

Історія

Як відомо з історії, населення Болгарії утворилося з центрально-азіатського тюрського племені, люди якого змішалися з місцевими слов'янськими племенами в кінці 7 століття, внаслідок чого сформувалася перша болгарська держава. Протягом першої частини своєї історії країна боролася за незалежність від Візантійської Імперії, потім до кінця 14 століття Болгарію захопили османські Турки. Північна частина держави отримала автономію в 1878р, а вся Болгарія стала незалежною в 1908р. Під час Другої Світової війни країна воювала на боці Радянської армії й у 1946р. стала Народною республікою. Комуністичне панування закінчилося в 1990 р, Коли в Болгарії пройшли перші багатопартійні вибори. Країна стала членом НАТО в 2004 р, й членом ЄС у 2007 р.

Пам'ятки

Автобусні тури в Болгарію дають можливість відвідати одну з найголовніших і найяскравіших пам'яток Болгарії - Софію. Тут знаходиться безліч історичних і культурних пам'яток: собор Олександра Невського, церкви Св. Софії та Боянська, будівля Національної асамблеї та ін. Крім столиці можна відвідати місто-заповідник Велико-Тирново з чудовим Царським палацом; там же можна зайнятися скелелазінням і досліджувати печери. Поруч знаходиться невелике село Арбанаси, де можна оглянути церкви Різдва Христового й Архангела, які є національними пам'ятками та охороняються державою.

Клімат

Клімат Болгарії континентальний на півночі й у центрі країни, на півдні - перехідний до середземноморського. Температура взимку в горах становить близько -5°С, але часом може опускатися до -30°С. Товщина снігу може досягати 2 метрів.Літо сонячне й тепле - середня температура - +24°С. Температура води влітку - +25-27°С. Гірськолижний сезон триває з грудня до квітня, коли товщина сніжного покриву досягає позначки 1,5-2 метри. Погода на гірськолижних курортах сніжна й м'яка, з середньою денною температурою +5°С.

Пляжі

Головні болгарські курорти мають піщані пляжі, загальні й безкоштовні. Цим часто пояснюється їх підвищена «густонаселеність», особливо під час вихідних поблизу від великих міст. Більшість болгарських пляжів може похвалитися «синім прапором» Європейського союзу, знаком екологічної чистоти. На пляжах можна зайнятися водними видами спорту. Найвідоміші морські курорти країни: Сонячний Берег, Золоті Піски, Созополь, Несебр і Албена.

Дозвілля

Албена, Золоті піски, Св.Влас, Сонячний - це справжня Мекка для любителів активного відпочинку! Водні лижі, прогулянки на яхтах, дайвінг, все це чекає гостей курортів, хто не уявляє собі відпочинок без водних розваг. Любителям активного проведення часу на суші пропонуються - майданчики для баскетболу й волейболу, міні-гольф, верхова їзда, прогулянки на велосипеді та таке інше. Практично в усіх готелях працюють басейни, спортзали, тенісні корти. Екстремалам припадуть до душі стрибки з парашутом, парасейлінг і польоти на дельтаплані. Кожний болгарський курорт має сучасні аквапарки.

На гірськолижних курортах країни будуються нові траси й встановлюються сучасні підйомники. Для туристів створені хороші умови для активного відпочинку взимку. Найвідоміші гірські курорти Болгарії: Пампорово, Боровець і Банско.

Курорти