Відпочинок в Варна

Болгарія

Показати на мапі

Туризм

Морська столиця Болгарії Варна - це, безсумнівно, найцікавіше й найкосмополітичніше місто на чорноморському узбережжі. Воно є третім за величиною в Болгарії, та має населення понад 500 000 чоловік. Поєднання порту, військово-морської бази й морського курорту з кожним роком залучає все більше туристів усіх національностей. Варна - дивовижне місто з багатою історією, але при цьому цілком сучасне, має величезний парк, що розкинувся навколо неї з одного боку, та нескінченний піщаний пляж із іншого. Гарячі тури до Варни подарують Вам можливість насолодитися архітектурою міста, прогулятися розкішними тінистими садами й парками, зануритися в історію, пізнати яскраве життя нічного міста, ну й, звичайно, приємно провести час на пляжі.

Варна розташована на чорноморському узбережжі, недалеко від Румунського кордону, на північному сході Болгарії. Крім моря тут є річка Провадійська, що впадає до великого Варненського озера. Сусідні курорти - Албена, Святий Костянтин і Єлена, Золоті піски. Саме в Варні (за 7 км від міста) знаходиться аеропорт, що приймає регулярні та чартерні рейси з туристами, які прилітають відпочити на ці курорти Північного узбережжя Болгарії.

Розташування міста дуже зручне для здійснення нетривалих екскурсій довколишніми курортами: Святим Костянтином і Єленою, Золотими пісками, а також чарівним містом Балчик, усі які знаходяться зовсім поруч. У Варні є аеропорт, залізничний вокзал і 2 автовокзали, порт для вхідних вантажних суден і військово-морського флоту, та навіть власна верф.

Пам'ятки

Окрім тих, хто любить відпочинок на морському узбережжі, Варна також приваблює тисячі мандрівників, що бажають поринути в історію цього древнього міста. Тут розташована величезна кількість музеїв, галерей і пам'яток, які збереглися крізь століття, починаючи ще з античних часів. Наймасштабнішою спорудою античних часів є Римські терми. До наших днів збереглися старовинні склепіння приміщень, колони, сходи, та навіть фрагменти мозаїки. Поруч із площею Незалежності знаходиться яскравий пам'ятник часів правління Римської Імперії - уламок кріпосної стіни, а неподалік - будівля Оперного театру й Кругла Вежа часів середньовіччя. Проходячи Мостом Бажань, що користується великою популярністю в закоханих пар, загадують бажання, й воно неодмінно здійснюється.

Неможливо пройти й повз собор Святого Успіння Богородиці, що звели ті, хто сиділи в місцевій в'язниці в кінці 19 століття. Він зберігає безцінні релігійні артефакти та приймає тисячі паломників щороку. Розкішна архітектура й неповторне внутрішнє оздоблення церкви Святої Анастасії також нікого не залишать байдужим. Експозиція Археологічного музею, яка займає цілих 32 зали, зберегла безцінні античні та середньовічні знахідки, а також експонати епохи Відродження. Більш сучасні будівлі, вежі та мости також викликають інтерес, і без них неможливо навіть уявити сьогоднішню красуню Варну.

Клімат

Клімат Варни вологий та теплий. Пляжний сезон відкривається в кінці квітня, й завершується тільки у кінці жовтня. Середня температура повітря влітку становить +27-29°C вдень і +18-20°C вночі. Середня температура води в морі в літній період – +25°C. Зима порівняно м'яка та нетривала. Найхолодніший місяць - січень.

Пляжі

Деякі готелі Варни знаходяться на березі, й пропонують свій власний вихід до пляжу, але більшість усе ж розосереджена всім містом. Піщані пляжі довгі та широкі, прекрасно обладнані й популярні серед тих, хто любить не лише позасмагати, пограти в пляжний волейбол і покататися на водних атракціонах. Уздовж берегової лінії є багато ресторанів, кафе та клубів. Тут навіть можна знайти крихітні басейни з паруючою мінеральною водою.

Дозвілля

Приморський парк, що розташований уздовж узбережжя – це одне з найпопулярніших місць проведення часу відпочивальників. Цей райський куточок, спокійний і гармонійний, сповнений тихих алей, скверів з альтанками, що оточені дивовижними рослинами та запашними клумбами. Тут також є зоопарк і дельфінарій. Опинившись у Варні, також неодмінно варто відвідати місцевий тераріум, що має у собі тварин із різних куточків землі, акваріум з мешканцями Чорного моря й дельфінарій, у якому крім дельфінів, - головних артистів вистав, дивують своїми талантами касатки, морські котики та інші тварини.

Для тих, хто полюбляє нічне життя, існує безліч нічних клубів і дискотек. У найпрестижніших із них регулярно проводяться різноманітні музичні шоу, виступають популярні ді-джеї, музичні групи, проводяться аукціони та презентації.

Варна відрізняється великою кількістю ресторанів і кафе, що пропонують приголомшливі страви з морського меню, меню національної кухні, а також усілякі страви різних країн і народів. При цьому вартість обіду або вечері Васприємно порадує.