Відпочинок в Сальвадор

Бразилія

Показати на мапі

Туризм

Сан-Сальвадор-да-Баія-ді-Тодуш-уш-Сантуш - «Святий Спаситель Бухти Всіх Святих». Саме так звучить повна назва міста Сальвадор - першої столиці Бразилії, а зараз адміністративного центру її штату Баїя.

Третє за чисельністю населення місто й один з найбільших портів країни розкинувся на півострові між Атлантичним океаном і Бухтою Всіх Святих.

Знаменитий справді багатою архітектурою, добре збереженими історичними пам'ятками, самобутньою кухнею та одним із наймасовіших у світі карнавалів, Сальвадор став для туристів другим за значенням бразильським містом після Ріо.

Історія

Сальвадор був заснований португальцями в 1549 році й більше двохсот років був столицею їхніх американських колоній. Найбільший порт процвітав у основному завдяки торгівлі цукром і рабами. Міський ринок Модело, куди з'їжджалися за невільниками з усього узбережжя, зберігся до наших днів. Зараз тут торгують сувенірами.

Пам'ятки

Сальвадор розділений на дві частини: нижню (торгову) та верхню (історичну).

Нижнє місто (Cidade Baixa) розташоване безпосередньо на узбережжі, уздовж бухти. Це жвавий діловий центр, у якому старовинні будинки сусідять із висотними будівлями. Верхнє місто (Cidade Alta) височить над Нижнім приблизно на 85 метрів.

Історичний центр Пелуріно (Pelourinho) - серце Сальвадора. Тут зосереджена величезна кількість пам'ятників 17 - 19 століття, які перебувають під захистом ЮНЕСКО.

З першого погляду, старе місто вражає кількістю храмів. Деякі з них були побудовані більше трьохсот років тому та є об'єктами світового значення. Серед них - Кафедральний собор Сальвадора. Це один із найдавніших храмів Бразилії, що був споруджений у 17 столітті. Церква св. Франциска (поч. 18 століття) славиться чудовим внутрішнім оздобленням і колекцією португальської кераміки. Її будівлю вважають найкращим зразком португальського бароко на території країни.

Історичний центр Сальвадора відреставрований. Тут можна приємно побродити мощеними вуличками, помилуватися старовинними фасадами, випити чудової місцевої кави.

Історичний район міста під назвою Барра, також, як і Пелуріно, приваблює безліч туристів. Тут знаходиться форт св. Антонія, побудований у 16 столітті. Зараз у ньому розташовано Музей морського флоту. Розташований на території форту й маяк, мало не найстаріший у Америці, - один із символів міста.

Ще одна визначна пам'ятка району - пагорб Христа Спасителя, звідки відкривається чарівний вид на місто й океан.

Що стосується фортець, то в Сальвадорі їх колись було не менше, ніж церков. Для захисту процвітаючого порту тут у різні періоди часу збудували в цілому близько трьох десятків укріплень. Деякі з них збереглися до наших днів. Крім фортеці св. Антонія інтересом у туристів користуються Носса Сеньйора де Монті Серрат з Музеєм зброї всередині, фортеця Сан-Марселу та інші.

Від Нижнього міста до Верхнього можна піднятися одними зі сходів або серпантином вулиць. Але найзручніше скористатися спеціальним ліфтом - підйомником Ласерда. Побудований у 1873 році й названий на честь свого творця Аугусто де Ласерда, цей незвичайний вид міського транспорту став однією з визначних пам'яток міста.

Клімат

Місто розташоване в зоні теплого й вологого екваторіального клімату. Тут практично весь рік тримаються високі температури (середні показники становлять +26-27°С). Свіжість Атлантики захищає місто від виснажливої ​​духоти та спеки. Підбираючи тур до Сальвадора, враховуйте, що з березня по липень тут часто йдуть дощі.

Пляжі

Пляжна лінія Сальвадора займає близько 80 км. Узбережжя Нижнього міста лежить у Бухті Всіх Святих. Це ідеальні місця для плавання, риболовлі, дайвінгу.

Поринути в хвилі або покататися на дошці для серфінгу можна на пляжах Верхнього міста. Вони розташовані саме в Атлантиці. Виняток становить Porto da Barra - найзнаменитіший пляж Сальвадора. Він знаходиться на березі бухти, на території Верхнього міста.

Хочете відпочити від шуму й метушні? Купуйте квиток на човен до Острова ченців (Ілля-дос-Фрадес). Ви потрапите до природного заповіднику з найчистішою бірюзовою водою, пальмами та кілометрами білого піску. Утім, щоб опинитися на спокійному безлюдному пляжі, тут не обов'язково кудись плисти. На великій прибережній смузі Сальвадора можна легко знайти місце для відпочинку на будь-який смак.

Дозвілля

«Бразильська столиця щастя» - неофіційна назва Сальвадора якнайкраще описує дух міста. Тут проходить безліч свят, вечірок під відкритим небом, і, звичайно ж, знаменитий на весь світ карнавал! Щорічний карнавал Сальвадора вважається найбільшим у світі. Святкова хода, в якій бере участь близько 4 мільйонів осіб, розтягується вулицями на 25 км.

Гуляючи Сальвадором, обов'язково спробуйте місцеві страви, які представляють собою оригінальний (і досить гострий) мікс африканської та португальської кухні з упором на морепродукти та бобові. Зупиніться, щоб помилуватися вуличними виступами майстрів капоейри. Адже саме Сальвадор вважається столицею цього бойового танцювального мистецтва.