Показати на мапі

Туризм

Асуан - найпівденніший курорт материкової частини Єгипту, в перекладі назва Асуан означає «ринок» і походить від єгипетського слова «сванет».

Асуан дуже древнє місто, яке ще у 3 ст. до н.е. було відоме як великий торговий центр. На сьогоднішній день населення міста становить близько 275 тисяч жителів. Це місто припаде до душі тим, хто полюбляє екскурсійний відпочинок. До речі, відкрили це місто колонізатори з Великобританії.

Цікавий факт про Асуан: знаменитий на весь світ детективний роман «Смерть на Нілі» відомої письменниці Агати Крісті вийшов у світ саме в цьому місті.

Слід підкреслити, що Асуан прекрасно підійде також для зимового відпочинку: в цю пору року температура коливається від +20 до + 30 ° С. Це місце для відпочинку вподобали зірки та деякі президенти. Асуан вважається одним з найкрасивіших місць у Єгипті: на південь від міста починаються пороги річки Ніл, навколо майорять острови із пальм, а в порту пришвартовані розкішні білосніжні катери та яхти.

До речі, в місті проживає велика кількість нубійців, які додають курорту надзвичайного колориту і самобутності. Саме вони виготовляють один з найкращих сувенірів Асуана- свою національну вишивку.

Відвідайте Асуан, щоб спробувати найсмачніші фініки в країні, відвідати пам'ятні місця і на власні очі побачити все різноманіття сувенірів на місцевих ринках.

Історія

Історія цього старовинного міста бере початок з тих далеких часів, коли Єгипет почав налагоджувати відносини з Нубією. В Єгипті розташовувалися каменоломні, в яких добували рожевий мармур, завдяки чому стародавня держава збагачувалася. Нубія ж постачала сюди слонову кістку і рабів.

Історія Асуана (в давні часи місто називалося Сієна) розвивалася досить активно: торгівля розросталася і місто активно прогресувало. Тодішні фараони довгий час контролювали цю область, адже їм були потрібні і раби, і слонова кістка.

Історія цього міста стрімко змінилась після розпаду Єгипту на дві частини.

Нубійці повернулись у місто і заснували свою династію. Вони намагались зберегти свою незалежність і постійно вчиняли напади на єгипетські поселення на півдні.

Завдяки ченцям монастиря Святого Сімеона нубійці стали християнами. Незважаючи на це, ворожнеча з мусульманами тривала, і, не витримавши їх тиску, нубійці прийняли іслам.

Ось чому в культурі Асуана так вигадливо переплелися дві цивілізації - єгипетська і нубійська, що робить це місце по-справжньому унікальним.

Пам'ятки

Визначні місця Асуана - це древні храми, острови і, безумовно, - Асуанська гребля.

До однієї з найважливіших пам'яток Асуана можна віднести храм Ком-Омбо, який був зведений у греко-римський період. Тут же розташовані святилища Хора і Себека, і сам храм присвячений обом богам. Храм прикрашений великою кількістю барельєфів, більшість з яких виготовлені у 1 столітті до н.е. Стіни святилища рясніють зображеннями медичних інструментів, що свідчить про досить високий рівень знань пращурів у медицині.

Ще одна цікава пам'ятка Асуана - храми, які розташувалися на острові Філе, до якого легко дістатися водним транспортом. Як свідчить легенда, саме тут Осіріс знайшов свій останній притулок. Сьогодні цей унікальний храмовий комплекс знаходиться під захистом ЮНЕСКО.

Слід звернути увагу на Асуанську греблю. До її будівництва причетні навіть радянські інженери. Спорудження побудували в 1970 році. Висота греблі - 111 метрів, довжина - 3,8 км, ширина - 1 км. Тут знаходиться оглядовий майданчик, звідки можна споглядати мальовничі околиці. До речі, Асуанську греблю ще називають Пірамідою 20 століття. Також тут розташоване красиве водосховище.

Любителі культурного проведення часу можуть відвідати Музей старовини Асуана, який знаходиться на острові Елефантіна. Тут можна придбати різні знання в області Стародавнього Єгипту.

Клімат

Асуан - найспекотніший курорт у всьому світі, тут майже немає опадів (протягом року випадає всього 1.4 мм). Взимку середня температура становить +25°С, вночі стає прохолодніше до +10°С. Влітку повітря може розжарюватися до +47°С, а вночі спадати до +23°С. Саме тому Асуан вважається більш зимовим курортом. Слід відзначити, що будівництво Асуанської греблі вплинуло на формування теперішніх кліматичних умов цього регіону.

Дозвілля

Найголовніша розвага Асуана - це риболовля, адже місто знаходиться на березі Нілу, де водиться досить багато риби. Тут можна зловити сома, окуня, тілапію і тигрову рибу. Нагадаємо, що в Асуані популярні рибальські тури, в які включені снасті, човен, обслуговуючий персонал, обід. Приблизна вартість такого туру від 320 у.о. для одного туриста і 150 у.о. у складі екскурсійної групи.

Прихильникам прогулянок варто побувати в міському Ботанічному саду. Краща вечірня розвага Асуана - музика. Ви можете відвідати музичний вечір у нубійському ресторані на острові Ісса. А якщо бажаєте послухати музику просто неба, вирушайте в сади Феріал або в сад Нубійського музею.