Відпочинок в Эль Кузейр

Єгипет

Показати на мапі

Туризм

Ель-Кусейр, так би мовити, курорт «для своїх» у Єгипті, до якого ще не встигла повністю дістатися цивілізація і масовий турист. Сюди можна легко доїхати з Хургади за пару годин. Сам курорт розташований на південь від Хургади за Сафагою.

Курорт Ель-Кусейр відомий серед дайверів усього світу. І не випадково, тому що підводний світ в цьому регіоні мальовничий і різноманітний.

Ель-Кусейр - досить спокійний і затишний курорт. Він скоріше являє собою невелике селище. Тут ви не побачите хмарочосів, не почуєте гучних дискотек і тусовок до ранку. У цьому місці все спонукає до медитацій і неспішного вивчення підводного світу.

Усі готелі Ель-Кусейра знаходяться за межею міста, тому земля курорту досі зберегла свій первісний вигляд, пам'ятники історії та особливий дух давнини.

Слід зазначити, що, незважаючи на неквапливий і спокійний мікроклімат, розваги на курорті присутні, просто всі вони прив'язані до готелів.

Історія

Історія Ель-Кусейра почалася ще з часів правління фараонів. У минулому він був відправною точкою для кораблів, що пливуть в Пунт. На жаль, старовинний порт не дотягнув до наших днів.

Незважаючи на це, історія містечка зберегла головний пам'ятник курорту - стародавню Османську фортецю, а також захоронення прочан, чий шлях проходив через Ель-Кусейр до Мекки.

Історія курорту в 10 столітті - це історія становлення великого і стратегічно важливого для країни порту, а також громадського та торговельного центру. Після цього настав період занепаду, але, попри це, місто залишалося як і раніше густо населеним і важливим для османів.

Пам'ятки

Визначні місця Ель-Кусейра - це такі яскраві перлини архітектури та історії як мечеть Аль-Фарран (чудовий зразок архітектури ісламу), а також фортеця Селіма 16 століття, яка стала свідком багатьох військових дій, що проходили за часів правління цього султана.

Інші не менш цікаві місця Ель-Кусейра - гробниця Саяда аш-Шазле, правителя суфіїв, руїни старовинного римського порту. Цікаво відвідати також поселення бедуїнів і побувати в золотій копальні, яка існує ще з 7 століття до нашої ери.

Крім того, туристи можуть прогулятися центральною вулицею курорту, де продаються місцеві сувеніри. А дайвери можуть зробити занурення і оглянути залишки корабля «Салемський експрес», який затонув тут у 1991 році. Ще одне місце, яке може цікавити прихильників занурення - це риф Забаргад.

Клімат

Клімат Ель-Кусейра дуже вдалий і сприяє відпочинку цілий рік. Так у зимовий період температура повітря не опускається нижче +20°С. А ось влітку може бути спекотно і повітря прогрівається до +33°С. Температура морської води у зимовий час становить +20°С, влітку +28°С.

Дозвілля і дайвінг

Активний відпочинок в Ель-Кусейрі - це, звичайно ж, дайвінг. Дайверів приваблюють такі рифи як Ель-Фінстоун, Самадай і Абу-Даюаю. Тут можна побачити дельфінів, скатів, барракуд і, якщо пощастить, то і акул.

Непоганий варіант - дайв-сафарі в Ель-Кусейрі і біля берегів Судану. Для цього необхідно орендувати яхту. Ціна такого задоволення приблизно 1,5 тис. доларів. Дорого, але дуже захоплююче!

Користуються серед дайверів великою популярністю і національні парки, такі як Барзерс і Дедіме, але щоб потрапити сюди, потрібно отримати перепустку.

Нагадуємо, що рифи Ель-Кусейра розраховані на дайверів професіоналів.