Відпочинок в Луксор

Єгипет

Показати на мапі

Туризм

Луксор познайомить вас з найвідомішими пам'ятками Єгипту. Тут на вас чекає древнє місто Фіви, Долина Царів, храм Карнак, Колоси Мемнона і величезний храм Рамзеса.

Луксор розташувався на правому березі Нілу в 280 км від Хургади і в 500 км від столиці Єгипту - Каїра. Річка розділяє місто на дві частини. Східний Луксор називають містом живих, тут свого часу жили і будували молитовні храми фараони, а Західний Луксор називають містом мертвих, тому що на його території знаходяться гробниці і поховальні храми.

Безліч давньоєгипетських споруджень роблять Луксор одним з найкрасивіших міст у світі. А тури в Луксор допоможуть вам перенестись на кілька днів у це прекрасніше місце.

Про Луксор стало відомо в 1922 році, а саме після того як була відкрита гробниця Тутанхамона. Однак пізніше з'ясувалося, що Луксор побудований на блискучій столиці Нового царства - стародавньому місті Фіва, яке колись було сховищем усіх скарбів Єгипту.

Кращим способом побачити унікальні давньоєгипетські споруди стане прогулянка по Нілу човном, під час якої ви будете захоплюватись золотою пустелею з піщаними вулицями і сфінксами. Також ви маєте змогу піти в похід на віслюках і тішити око незвичайною красою цього міста та панорамами гробниць в некрополі.

Пам'ятки

Відпочинок в Луксорі - це прекрасна можливість на власні очі побачити найвідоміші історичні пам'ятки Єгипту.

Луксорський храм був зведений на честь бога Амона. У його архітектурі були втілені всі особливості епохи Нового царства, а сам він відрізняється від інших своєю грандіозністю, великою кількістю колон і статуй. За часів фараонів Луксорський храм з'єднувався із Карнакським найкрасивішою алеєю сфінксів, але сьогодні між ними знаходиться безліч сучасних будівель.

Карнакський храм - найбільший храмовий комплекс у Єгипті. Він складається з трьох окремих будівель, які присвячені богам Хонсу, Мут і Амону. Храм Амону вразить кожного своєю грандіозністю, в ньому налічується цілих 144 колони, прикрашених розписом. Крім того, в Карнакському храмовому комплексі є безліч унікальних будівель. Тут ви зможете побачити сонячні або ботанічні зали, на стінах яких намальовані красиві екзотичні рослини. Також можна піднятися на оглядовий майданчик, з висоти якого відкриється неповторний і дивовижний краєвид на озеро і гранітну статую скарабея.

Долина фараонів розташована в горах на західному березі річки Ніл і налічує 45 гробниць, найбільш відомою з яких є Тутанхамона. Зовсім неподалік знаходиться долина цариць. На її території 70 гробниць, які відрізняються від гробниць долини фараонів трохи меншими розмірами.

Фіванський некрополь також розташований на західному березі Нілу, його використовували для будівництва поминальних храмів і поховання царів епохи Нового часу.

Колоси Мемнона являють собою дві величезні статуї фараона Аменхотепа III, які досягають у висоту вісімнадцяти метрів. Свого часу вони охороняли вхід в однойменний храм, який на сьогоднішній день практично повністю зруйнований.

Колись давно північний колос трохи розколовся під час землетрусу, внаслідок чого він щодня видавав ледве чутний стогін на світанку, що і створило навколо нього багато легенд, які сьогодні привертають до себе увагу безлічі туристів.

Храм Хатшепсут викарбований у скелі. Зайшовши всередину, ви побачите безліч статуй і унікальні рельєфи.

Розкішна нова набережна простяглася вздовж центральної частини міста. Прогулюючись нею, ви зможете милуватися архітектурою сучасних будівель або посидіти у невеликому затишному кафе і насолодитись стравами місцевої кухні.

Якщо ви мрієте про щось незвичайне, то нічні екскурсії у Долину царів і цариць на верблюдах подарують вам масу незабутніх емоцій.

Клімат

У Луксорі на протязі всього року переважає ясна, сонячна погода. Однак на відміну від інших регіонів Єгипту, тут досить часто бувають сильні температурні коливання протягом доби. Наприклад, в зимовий час середня температура вдень рідко опускається нижче +18˚С, при цьому вночі бувають невеликі заморозки. У літні місяці стовпчик термометра не рідко доходить до позначки +50˚С.

Дозвілля

Готелі Луксора радо зустрічають мандрівників протягом усього року. Ви без проблем зможете знайти для себе апартаменти, вартість і умови проживання в яких вас буде цілком влаштовувати.

Путівка в Луксор подарує унікальну можливість перенестися на кілька днів у це казкове місце і познайомитися з відомими на весь світ артефактами. Варто відзначити, що в Луксорі можна не тільки знайомитися з історичними пам'ятками Єгипту. У місті створені всі умови для того, щоб туристи могли незабутньо провести свій час.

Життя в цьому місті ніколи не зупиняється. У денний час туристи відправляються на екскурсії, катаються на конях або невеликих круїзних суднах по могутньому Нілу. При бажанні мандрівники можуть поблукати місцевими базарами і дешево придбати кілька сувенірів на пам'ять або посидіти в одному із місцевих ресторанів і насолодитися стравами національної кухні. Вночі відпочивальники можуть весело провести час в одному з барів або на запальній дискотеці. Іншими словами, кожен мандрівник зможе підібрати собі заняття до душі.