Відпочинок в Естонія

Показати на мапі

Туризм

Натуральна краса природи, красиві прибережні пейзажі, контраст історії й сучасності, а також унікальна північна культура ... Це Естонія, процвітаюча країна, яка наразі переживає бум в сфері будівництва та сучасних технологій, але у той самий час пишається своїми історичними пам'ятками та старовинними легендами .

Архітектура Естонії зберігає пам'ять про славні часи Середньовіччя, коли більшість її міст процвітала за рахунок великих доходів торговців і дворян, головним чином, німецького походження. А пишність природи Естонії була приманкою для багатих аристократів з інших країн, які повсюди тут стали масово будувати шикарні дорогі садиби. Зараз вони служать розкішними спа-курортами.

Для жителів великих міст відпочинок в Естонії – ковток свіжого повітря як в прямому, так і в переносному значенні. Тут дуже невисока щільність населення і досить прохолодний клімат, що допомогло цій країні у 2011 році зайняти перше місце в рейтингу найчистіших країн світу, складеному Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Половина території Естонії вкрита лісами, де мешканці дикої природи, як і багато тисячоліть тому, живуть у повній гармонії та безпеці. Тут також є найчистіші пляжі, причому не тільки уздовж берегів материкової Естонії, а й на островах. Естонії належать 6 великих островів, жителі яких так само шанують свою природу, історію та культуру, і ще сотні крихітних нежилих острівців з напрочуд гарними пляжами, куди можна приплисти на човні, розбити намет і повністю усамітнитися із собою і з природою.

Естонія – держава у Північній Європі, розташована на узбережжі Балтійського моря. З півночі її омиває Фінська затока, із заходу – Ризька. Столиця – Таллінн. На півдні Естонія межує з Латвією, на сході – з Росією, і на півночі, через Фінську затоку, – з Фінляндією. До складу Естонії входять півтори тисячі островів в Балтійському морі. Найбільші з них – Сааремаа і Хійумаа.

Пам'ятки

Компактність естонських міст, в тому числі і столиці, дозволяє побачити максимум цікавого за мінімальну кількість днів.

Древній і дуже атмосферний Таллінн приваблює більшість туристів архітектурою Старого міста (Талліннська кріпосна стіна, Замок Тоомпеа, Домський собор, церкви Святого Миколая та Святого Олафа, Собор Олександра Невського і інші). Але за середньовічними стінами історичного центру простягається процвітаюче сучасне місто, повністю покрите бездротовим Інтернетом, з прекрасними ресторанами та люксовими готелями, а також жвавим нічним життям, яка може дати фору багатьом європейським столицям.

Друге за популярністю місто – курорт Пярну, що розташований біля Ризької затоки. Крім чудових піщаних пляжів та відмінних умов для активного відпочинку тут є гарні барокові церкви, доглянуті вулиці зі старовинними будинками, великі парки і заспокійливі сади.

Тарту – невелике університетське містечко, розташоване на сході країни. Воно дихає безтурботною молодістю і бадьорістю, здатною заряджати енергією і позитивом усіх, кому пощастило тут побувати.

Рекомендуємо також відвідати:

- Нарву з могутньою фортецею,

- Наймиліше містечко Вільянді з руїнами древнього замку,

- Курортний Хаапсалу на морському березі,

- Віру з мальовничим озером і дерев'яними будиночками на зелених пагорбах,

- Старовинну Валгу з насиченим культурним життям,

- Винний Пілтсамаа,

- Барвистий Паіде,

- Фестивальний Йихві.

Естонські острови Сааремаа, Хійумаа, Муху та Кіхну – куточки дивовижної незайманої природи, а також давньої культури і традицій місцевих жителів.

Любителям дикої природи також варто відвідати національні парки Естонії: Лахемаа, Соомаа, Матсалу, Вільсанді.

Клімат

В Естонії вологий та прохолодний клімат. Тут представлені усі сезони, але осінь та весна проходять практично непомітно, а літо досить коротке і дощове. Середня температура повітря в липні (найтепліший місяць) – + 18 ° C на материку і + 16 ° C – на островах. У зимовий період температура рідко піднімається вище нуля, а погода найчастіше похмура. Середні показники в лютому – -8 ° C на материку і -5 ° C – на островах. Щільний сніговий покрив тримається з середини грудня до початку квітня.

Дозвілля

Незважаючи на прохолодний клімат, в Естонії приємно відпочивати на красивих та екологічно чистих пляжах. Їх можна знайти уздовж всієї морської прибережної лінії, на берегах річок і озер, або на островах.

Для зимових канікул в Естонії туристи найчастіше вибирають старовинні середньовічні міста. В оточенні хрусткого морозного повітря та сліпуче-білого снігу їх вулиці набувають особливо ошатного та казкового вигляду.

Після такої прогулянки у Вас неодмінно розіграється апетит, і тоді Ви ще раз переконаєтеся, що не дарма обрали для зимового відпочинку саме цю країну. Як і будь-який інший північний народ, естонці вважають за краще ґрунтовну ситну їжу і лише свіжі фермерські продукти. М'ясні або овочеві, солоні або солодкі, страви естонської кухні дуже душевні і теплі. Чудові ресторани і гастропаби з автентичною кухнею присутні практично у всіх містах, і навіть у селах, де сервіс і обстановка можуть трохи розчарувати, зате приємні ціни і смачна їжа з лишком компенсують цей недолік.

Зимові канікули в Естонії обов'язково повинні включати і активний відпочинок. Прогулянки на лижах по лісах та долинах – це місцевий культ, до якого неодмінно повинні долучитися і Ви. Для бажаючих покататися на ковзанах в Естонії є катки та льодові стадіони, але тут це не популярно. Естонці люблять свіже повітря та активний спосіб життя під відкритим небом, отже до Ваших послуг – замерзлі річки, озера і ставки.

А у кінці насиченого дня на втомлених та задоволених туристів чекають численні фінські або естонські сауни, масажні салони і спа-центри. Тут можна відпочити і душею і тілом, розслабитися та зануритися у мрії, смакуючи вечірнє розпивання глінтвейну на казковому Різдвяному ярмарку.