Відпочинок в Таллинн

Естонія

Показати на мапі

Туризм

Столиця Естонії Таллінн – справжня скарбниця середньовічної архітектури. Це місто є фьюженом старовинної чарівності та сучасного ритму життя, поєднання стародавніх церковних шпилів, скляних хмарочосів, палаців в стилі бароко, затишних кафе, блискучих торгових центрів, старих дерев'яних будинків і лише деяких елементів, що нагадують про радянський період.

Таллінн – дуже сучасне і ділове місто. Наявність найважливішого морського порту, введення євро в якості національної валюти та екстраординарні рішення у сфері телекомунікацій та інтернету відкривають тут широкі можливості для міжнародного бізнесу. Але, незважаючи на нестримну гонитву за сучасними технологіями, що має тут місце останні 10 років, неймовірно спокусливе для туристів місто-фортеця Таллінн залишається вірним своїй традиційності, яка особливо відбивається в його чарівному двоповерховому Старому місті. У минулому це було Ганзейське місто, що довгий час перебувало під правлінням німців, шведів та росіян. Вплив кожного з цих народів наклало свій відбиток, але сьогоднішньому Таллінну досі вдається зберегти справжню естонську душу та унікальну атмосферу.

Це невелике місто з населенням всього 400 тисяч чоловік. Проте готелі Таллінна пропонують досить широкий спектр типів проживання та послуг. Додайте до цього незліченні культурні заходи, насичене нічне життя, захоплюючий шопінг та масу цікавих пам'яток – і Ви отримаєте місто, де Вам неодмінно захочеться затриматися хоча б на кілька днів!

Таллінн – столиця Естонії, її найбільше місто, а також політичний, економічний і культурний центр. Знаходиться на півночі країни, на березі Фінської затоки. Від фінської столиці Гельсінкі місто відокремлюють всього 80 км, які можна подолати на поромі приблизно за 4 години (вартість – до 40 євро). З Таллінна також курсують пороми до Стокгольма і Санкт-Петербурга. Міжнародний аеропорт Таллінна розташований в 4 км від центру міста.

image|30858]

Пам'ятки

Історичний центр Таллінна розділений на Верхнє місто і Нижнє місто.

Верхнє місто, або Соборний пагорб, колись було резиденцією датських, шведських та російських правителів, і до 1877 року було окремим містом. Сьогодні це місце уряду Естонії, а також більшості посольств. Головні визначні пам'ятки: Замок Тоомпеа, Домський собор, Собор Олександра Невського, вежа «Довгий Герман».

Нижнім містом до кінця 19 століття керувала своя власна влада. Це був важливий центр середньовічної торгівлі в цій частині Європи. Тут особливо цікава Ратушна площа з добре збереженою середньовічної ратушею 13 століття і церква Святого Олафа, побудована скандинавами у 12 столітті.

Верхнє та Нижнє міста розділяє Талліннська кріпосна стіна, більша частина якої прекрасно збереглася до наших днів.

Інші пам'ятки Таллінна: церква Святого Миколая, Морський музей, Естонський музей під відкритим небом, Домініканський монастир, Будинок Чорноголових, палацово-парковий комплекс Кадріорг.

Клімат

У Таллінні вологий континентальний клімат з холодною сніжною зимою та прохолодним коротким літом. Середня температура повітря в холодний період – -4 ° C, але може коливатися в досить широкому діапазоні. У березні та квітні погода все ще прохолодна, іноді морозна, і лише в кінці травня повітря вдень ​​починає прогріватися до + 15 ° C. З червня по серпень денна температура рідко піднімається вище + 22 ° C, а вночі може опускатися до + 8 ° C. Літо – найбільш сонячний сезон, але при цьому і найбільш вологий – найбільше опадів випадає в липні та серпні. В інші сезони в місті зазвичай похмуро, бувають дощі, а з грудня по березень – рясні снігопади. Сухі місяці – квітень та травень.

Дозвілля

Естонська кухня сформувалася під впливом різних народів, що правили країною в різні часи, а також мізерним асортиментом м'яса та овочів, які селяни могли тут вирощувати. Зараз у талліннських ресторанчиках, яких в місті просто не злічити, найчастіше можна зустріти традиційні естонські страви, хоча й трохи вдосконалені. Шиплячі гарячі ковбаски, балтійські шпроти, оселедець з картоплею, копчений лосось, тушкована капуста, овочеві запіканки, соління – залишитися тут голодним просто неможливо! Серед напоїв лідирує кисіль, глінтвейн та пиво, а також різноманітні безалкогольні коктейлі, які припадуть до смаку Вашим дітям. І не забудьте в якості сувенірів захопити парочку знаменитих естонських лікерів: Старий Таллінн, Вежа Кійю, Півень на пні, Герберт та інші.