Відпочинок в Вануа-Леву

Фіджі

Показати на мапі

Туризм

Острів Вануа-Леву, що розташований недалеко від головного острова Віті-Леву, менш розвинений і не такий популярний серед туристів. Таким чином, він пропонує гостям ідеальну можливість дізнатися про місцеві традиції та культуру в їх майже первозданному вигляді.

Найбільшими населеними пунктами острову є Лабаса та Савусаву. У порівнянні з великими міськими центрами Віті-Леву, це невеликі міста, що скоріше нагадують селища. Лабаса є процвітаючим центром цукрової промисловості, населення якого в основному складає індійська громада. Савусаву – менш розвинене містечко, яке отримує все більшу популярність серед дайверів та яхтсменів. Воно розташоване біля прекрасної затоки, де базується красивий та доброзичливий яхт-клуб.

Іншу частину острову займають плантації цукрової тростини і копри, глухі села, гірські перевали з річками і водоспадами, нескінченні простори вічнозелених лісів та берегова лінія, що місцями практично незаймана. Відпочинок на Вануа-Леву – це неспішна подорож по величезних просторах «некурортного» Фіджі, який полонить простотою сільського життя, величчю ландшафтів, щедрістю тропічної природи і скарбами, захованими під аквамариновими водами океану.

Вануа-Леву, з населенням близько 130 тисяч, є другим за величиною островом архіпелагу Фіджі. Він омивається Тихим океаном і оточений великою системою коралових рифів. За площею Вануа-Леву трохи більший за половину Віті-Леву, головного острову країни. Його довжина – 180 км, середня ширина – 33 км.

Що відвідати на Вануа-Леву

Савусаву – центр острову Вануа-Леву. Це прекрасне місто зі смарагдовими пагорбами, розкішною гаванню, громіздкими судами та невпинно зростаючою лінією ресторанів і кафе на ідилічній набережній. В місті та околицях є ряд люксових готелів, чарівних пляжів і цікавих пам'яток. Але, завдяки своєму розташуванню біля тихої затоки на одному з найменш відвідуваних островів архіпелагу, Савусаву залишається відокремленим і блаженно мирним, за що його часто називають «прихованим раєм Фіджі».

Гарячі джерела Савусаву у більшій мірі обрамляють його мальовниче узбережжя. Їх геотермальна активність є свідченням триваючої вулканічної активності острову. В кінці 19-го століття, абсолютно незрозуміло, джерела раптово перетворилися на гейзери, які періодично могли викидати воду до 18 метрів у висоту. Через деякий час їх нормальна діяльність відновилася, і зараз вони спокійно булькають у маленьких басейнах, куди приходять місцеві жителі, щоб приготувати їжу.

Морський парк Намена розташований на невеликому острові в 25 кілометрах від південно-східного узбережжя Вануа-Леву. До кінця 20-го століття місцевим громадам вдалося попередити значні втрати морської флори та фауни в ході все більшої комерціалізації навколишніх островів. Сповнені рішучості зберегти свої підводні екосистеми, вони створили організацію із захисту місцевих коралових рифів. Тепер, завдяки успішній ліквідації руйнівних процесів, морський парк Намена може похвалитися найбільш захоплюючими в цьому регіоні зонами для занять дайвінгом.

Заповідник Вайсалі – це грандіозна ділянка тропічного лісу в 40 гектарів. Місцеві джунглі, що покривають пагорби і долини острова, є домом для різноманітних екзотичних птахів, рослин і тварин, в тому числі і фіджійської земляної жаби – одного з безлічі зникаючих видів в цьому святилищі. Прогулянка з гідом по заповіднику познайомить Вас із барвистими представниками тропічної флори та фауни, а також покаже деякі найбільш вражаючі водоспади і каскади на мальовничих природних водоймах.

Лабаса – жваве містечко з мережею запорошених вулиць, невеликих ресторанчиків, будинків кольору каррі та магазинів, що продають барвисті сарі і ювелірні вироби. У цьому місці переважно проживають індо-фіджійці, що приваблює до Лабаси багато туристів, охочих познайомитися з незвичайною сумішшю культур двох народів.

Перлова ферма Джея Хантера знаходиться всього в п'яти хвилинах від міста Савусаву. Тут гостей садовлять у човен зі скляним дном, крізь яке під водою можна побачити ряди чорногубих устриць, здатних виробляти перлини унікальних відтінків. В ході екскурсії Ви дізнаєтеся, як ці маленькі мінерали, що славляться своєю елегантністю та красою, проходять складний процес від зародження до перетворення їх на чудові ювелірні вироби.

Водоспад Накавага. Дзвінкі й драматичні водоспади Вануа-Леву є результатом швидких річок, що протікають по скелястій вулканічній місцевості острову. З них, мабуть, найбільш видовищним є Накавага. Місцеві жителі з радістю проведуть для Вас екскурсію по навколишніх джунглях, покажуть басейни водоспаду, вмовлять викупатися у прохолодній воді та навчать прудко підійматися на їх зубчасті береги.

Захоплюючий Рейнбоу-Риф (Райдужний риф) є всесвітньо відомим місцем для занять дайвінгом та снорклінгом. Він отримав свою назву завдяки яскравим відтінкам коралів, які влаштувалися у цьому місці. Тут налічується близько 2000 видів тропічних риб та більше 200 коралів, зростання яких оптимізується за рахунок швидких океанічних течій в цій місцевості. Рейнбоу-Риф знаходиться в безпосередній близькості від південно-східного краю Вануа-Леву та прилеглих островів Тавеуні.

Сади Флора-Тропіка, розташовані на схилі пагорбу з видом на затоку Савусаву – це найкращий спосіб помилуватися красивою міськоюгаванню і познайомитися з чудовою тропічною флорою. Сади стали притулком для деяких з найкрасивіших екзотичних рослин у світі, велика частина яких є рідкісними видами або знаходиться під загрозою зникнення. Флора-Тропіка також представляє велику колекцію з 300 з гаком видів пальм, зібрану з усього світу.

Клімат

Вануа-Леву має приємний тропічний клімат без екстремально низьких або високих температур. Завдяки океану коливання температур протягом доби та між сезонами досить незначні: різниця між «холодним» липнем і теплим січнем становить приблизно 2-4 ° C. Середньорічна температура на Вануа-Леву – + 25– + 27 ° C.

Сезон дощів триває з листопада по квітень, сухий сезон – з травня по жовтень. Більша частина опадів випадає у виді потужних, але короткочасних злив.