Відпочинок в Вити-Леву

Фіджі

Показати на мапі

Туризм

Кожний, хто подорожує на Фіджі, в першу чергу має познайомитися з найбільшим островом архіпелагу – Віті-Леву. Туристи часто розглядають його як місце висадки з міжнародного аеропорту і транзитний пункт на шляху до невеликого острову з високими пальмами та білосніжним піском, де на них чекає жаданий курорт. Але ті, хто обходить Віті-Леву стороною, багато що втрачають.

Цей острів можна нашвидкуруч оглянути за кілька днів, користуючись громадським транспортом або автомобілем, узятим в оренду. Але варто затриматися тут хоча б на тиждень, і у Вас з'явиться можливість зустріти в дорозі найбільш гостинних і дивовижних людей, відгалужуватися від головних маршрутів, досліджувати місця з неймовірно красивими пейзажами, знайомитися зі старовинними сільськими традиціями та обрядами, і в цілому, пізнати душевність і красу Фіджі сповна.

Віті-Леву пропонує великий вибір пейзажів, від вигорілих на сонці жовтих полів цукрової тростини вздовж сухого північного узбережжя до зелених килимів тропічних лісів на східній половині острова. За винятком коридору між Нанді і Лаутокою, а також швидко зростаючої урбаністичної зони між Сувою та Наусорі, Віті-Леву носить чітко сільський характер. Його узбережжя перемежовуються лише кількома невеликими торговими містами, більшість з яких виросли у гирлах річок, що з'єднують ізольовані і рідко відвідувані гірські простори.

Далеко від міста Нанді, де розташований міжнародний аеропорт, південне коралове узбережжя пропонує багато хороших курортів, націлених на сімейний і активний відпочинок. На них популярні різноманітні водні види спорту, включаючи підводне плавання із кровожерливими тигровими акулами. Гучна і метушлива столиця Сува володіє багатою культурною спадщиною, тому також є популярним туристичним місцем.

Все найцікавіше на північному узбережжі Віті-Леву знаходиться на воді. Наприклад, спостереження за дельфінами і кайт-серфінг біля острову Нанану-і-Ра, або неймовірні коралові рифи в Блай-Песедж. Додайте до цього захоплюючі водоспади, пишну тропічну зелень, сплетіння культур та мов, і Віті-леву, можливо, займе центральне місце у Вашій подорожі.

Віті-Леву – найбільший острів архіпелагу Фіджі. Його населення, 600 тисяч чоловік, становить приблизно 70% від загального населення країни. Віті-Леву оточений Тихим океаном і безліччю островів. Найближчий материк, Австралія, знаходиться в 2700 кілометрах на захід від острова.

Столиця Фіджі Сува розташовується на південно-східному узбережжі Віті-Леву. Міжнародний аеропорт знаходиться в 100 км від неї, на протилежному березі, біля міста Нанді.

Що відвідати на Віті-Леву

Долина річки Сінгатока. Сінгатока прокладає свій шлях на південь острова, від центральної частини до Коралового узбережжя, протікаючи через родючу, темно-зелену долину. Найкращий спосіб оцінити її красу – сплав по звивистій річці на човні повз численні овочеві та цукрові плантації. Ви будете підкорені мирним плином Сінгатоки, чудовою зеленню та спливаючими на горизонті вершинами гір, вкритими вуаллю туману.

Піщані дюни Сінгатоки першими завоювали статус національного парку на Фіджі. Ця вражаюча ділянка острову охоплює 650 гектарів і утворює чудовий бар'єр (іноді до 60 метрів у висоту) між розкішним природним пейзажем Віті-Леву та океаном. Дюни подарують мандрівникам можливість помилуватися неймовірними краєвидами на смарагдові пагорби острова і блакитну берегову лінію.

Якщо бажаєте ближче познайомитися з фіджійцямі і пізнати їх щиру дружелюбність, Вам не знайти кращого місця, ніж галасливий мегаполіс Сува. Затримайтеся тут до вечора, щоб побачити, як найпопулярніші бари та клуби на МакАртур-стріт і Вікторія-Перейд заповнюються веселим безтурботним натовпом людей, що готові спілкуватися, розважатися і танцювати на столах до самого ранку.

Високогір'я Намосі з його масивними вершинами своїм пейзажем нагадує Парк Юрського періоду. На його тінистих уступах тулиться кілька веселих сіл, а інший простір займають величні пагорби і долини, звивисті ріки, чудові водоспади та драматичні каньйони.

Чарівне маленьке селище Навала – місце, де Вас зустрінуть із широкою посмішкою та відкритими обіймами. Розташоване на вершині зеленого пагорбу посеред красивої гірської місцевості Віті-Леву, це мальовниче село є останнім прикладом традиційної фіджійської архітектури з бамбуковими стінами та солом'яними дахами будинків. У Навалі Вас привітають кава-церемонією і нагодують обідом, з любов'ю приготованим місцевими жителями з інгредієнтів, що біли вирощені в селі.

Річка Навуа, довжиною 65 кілометрів, веде свій шлях від вершини гори Гордон до південного узбережжя Віті-Леву, де вона впадає в Тихий океан. Її стрімка течія викроїла глибокий прохід через буремні ландшафти острову, утворюючи на своєму шляху дзвінкі струмки і величні водоспади. Пороги річки дають фантастичні можливості для рафтингу, де Ви зможете сплавлятися вздовж красивих каньйонів та скелястих каскадів.

Острів Бенга знаходиться в 7,5 кілометрах від південного берега Віті-Леву, звідки видніються його страхітливі темні вершини. У лагуні острова дуже популярний дайвінг, особливо для плавання з акулами, яких тут налічується 8 видів. Скелястий ландшафт Бенги вміщує кілька ізольованих сіл, де колись виникла традиція ходіння по вогню. Цей звичай, з тих часів, коли він перетнув воду і перебрався на Коралове узбережжя Віті-Леву, дуже полюбився фіджійцям і переріс у щорічний Фестиваль ходіння по вогню, який проходить в Суві в липні або серпні.

Клімат

Погода на Віті-Леву мало залежить від зміни сезонів – тут тепло цілий рік. Середньорічна температура – + 26 ° C. На острові виділяють тільки два сезони: сухий (травень-жовтень) і вологий (листопад-квітень).

Гірський масив, що проходить уздовж острова з півночі на південь, розділяє його на дві різні кліматичні зони: на східну частину припадає значно більша кількість опадів, а західна частина – посушлива, з більш спекотними температурами в літні місяці.