Відпочинок в Фінляндія

Показати на мапі

Туризм

Серед скандинавських країн Фінляндія – найзагадковіша і незвідана. Сучасна розвинена держава володіє неймовірною кількістю природних чудес і сюрпризів. Тут більше дерев, ніж людей, і більше островів, ніж у будь-якій іншій країні світу; тут можна побачити неперевершене північне сяйво, північне сонце, чисті озера, неосяжні простори дикої природи, і поряд із цим природним багатством стоять прогресивні технології, інноваційний дизайн і висока культура життя.

Фінляндія розташовується на Півночі Європи, а чверть її території лежить за Полярним колом. На заході вона межує зі Швецією, на півночі – з Норвегією, на сході – з Росією, а на півдні омивається Фінською затокою Балтійського моря, по якій проходить морський кордон з Естонією. Незважаючи на велику кількість річок і озер, в Фінляндії відмінно налагоджена система залізничного та автомобільного транспорту, тому переміщатися по країні дуже зручно. У багатьох великих містах країни є аеропорти, але потрапити до них з європейських країн найчастіше можна тільки за допомогою стикувальних рейсів через аеропорт Гельсінкі.

Для більшості туристів відпочинок у Фінляндії починається з Гельсінкі. Не дуже велика дружня столиця вміщує в себе красиві історичні церкви, що підносяться над акуратними площами, кам'яні причали, переповнені ринковими торговцями і поромами, велику кількість модних ресторанів і нічних клубів, а також магазинів, бізнес-центрів та арт-галерей.

За межами Гельсінкі розгортаються великі території дикої природи, захистити яку покликані 35 національних парків Фінляндії. Вони відкривають фантастичну можливість поспостерігати за птахами, оленями, лосями, ведмедями та іншими представниками фауни північних широт у їх природному середовищі існування. Близько 10% території Фінляндії покрито водою, і близько 70% – лісами. Це своєрідний природний парк розваг для любителів походів з наметами, гірських велосипедів, лиж, санних упряжок, риболовлі та водних видів спорту.

Космополітичний південь країни, з його гучними містами і тонким чуттям сучасного дизайну, здається немислимо далеким від суворих ландшафтів Лапландії, де люди протягом тисячоліть займалися лише оленеводством та обробкою лісу. Зараз Лапландія – місце постійного проживання «справжнього» Санта Клауса, завдяки чому у зимовий період її широкі простори заповнюються натовпами туристів, охочих привнести в своє життя шматочок казки.

І, нарешті, кілька слів про фінські сауни, адже без цього, можливо, найвідомішого фінського вкладу до світової культури опис країни буде неповним. Відвідування саун, яких тут існує понад півтора мільйони, – це справжній культ як для фінів, так і для туристів. А ще це прекрасний спосіб зняти втому і освіжитися після виснажливого походу.

Клімат

Клімат Фінляндії переходить від морського до континентального, оскільки, незважаючи на північне розташування, на нього впливають теплі повітряні маси з Атлантичного океану. Фінляндія значно витягнута з півночі на південь, тому погода в різних її частинах помітно відрізняється. Наприклад, для зими в південній частині країни характерна середня температура -6°C, а на півночі (в Лапландії) вона міцно тримається на відмітках -12--16°C. Літо в Фінляндії прохолодне (+ 16- + 18°C на півдні і + 13- + 15°C на півночі). Опади випадають рівномірно протягом усього року. Більшість дощових днів можна спостерігати з середини літа до середини осені.

Відпочинок в Фінляндії

Гельсінкі – це місто парків, лісів та водойм. Тут є унікальна історична архітектура, яка нагадує про російське та шведське минуле, і сучасні будівлі, спроектовані відомими фінськими дизайнерами, а також еклектика музеїв, різноманітність бутиків і магазинів, бурхливе нічне життя і чудова фортеця Суоменлінна, яка перебуває під охороною ЮНЕСКО.

Рованіемі – ворота до Лапландії, де на малюків і дорослих чекає подорож до містечка Санта Клауса та прилеглих тематичних парків.

Савонлінна відома на весь світ своїм фестивалем класичної музики, який щороку проводиться у стінах таємничого середньовічного замку. Це місто також є ідеальним місцем для вивчення озерної Фінляндії.

Аландські острови – архіпелаг, наближений до Швеції не тільки з географічної точки зору, але і з культурної. Тут розташовані одні з найстаріших в країні церков, а також цікаві музеї, присвячені морській тематиці.

Хямеенлінна – зведене шведами прекрасне місто на озері, головну цінність якого представляє чудова фортеця з червоної цегли.

Національний парк Лемменйокі представляє дику природу Арктики, яку можна досліджувати пішки, а також на човні по річці Лемменйокі або на велосипеді.

Оулу – приємне тихе містечко, розташоване в гирлі річки Оулу недалеко від узбережжя Ботнічної затоки. Воно славиться багатою історією і визначними пам'ятками.

Тампере – одне з найкрасивіших міст Фінляндії. Воно відоме активним культурним життям, театром під відкритим небом, численними фестивалями і популярними фінськими спортивними командами.

Турку – найдавніше місто країни, яке колись було її столицею. Турку може похвалитися чудовим середньовічним замком та іншими інтригуючими пам'ятками, а ще – веселим нічним життям. Бари на човнах, пришвартованих вздовж річки Аурайокі, стали візитівкою міста.

Вааса – тихе і неймовірно красиве місто із чудовою колекцією музеїв, ресторанів і парків.

Курорти