Відпочинок в Рованиеми

Фінляндія

Показати на мапі

Туризм

Рованіемі, столиця фінської Лапландії, – це найбільше місто, розташоване біля Полярного кола. В середині зими тут сонце не піднімається над горизонтом, через що дні і ночі зливаються воєдино, надаючи гостям можливість насолодитися незвичайним світловим дійством, де головні партії належать північному сяйву та снігу, що виблискує у місячному світлі. Влітку ж – навпаки – сонце не ховається за небосхилом, розливаючи навколо романтику золотистого заходу, після чого знову осяває яскравим світлом будинки та вулиці.

Рованіемі – столиця фінської провінції Лаплі, більше відомої як Лапландія. Вона знаходиться у 8 кілометрах на південь від Полярного кола і 800 кілометрах на північ від Гельсінкі, столиці держави. Рованіемі розташовується на берегах річок Оунасйокі і Кемійокі, уздовж яких зосереджена велика частина нерухомості. Мало кому відомо, що це, на перший погляд, компактне містечко із населенням 60 тисяч чоловік після приєднання до нього навколишніх територій стало найбільшим за площею містом у Європі.

Дістатися до Рованіемі можна літаком або поїздом (денним або нічним) з Гельсінкі, а також автобусом з довколишніх міст. Аеропорт розташований всього в 10 кілометрах від центру міста, центральний залізничний вокзал і автобусна станція – в 2,5 кілометрах. Шлях від Рованіемі до містечка Санта-Клауса теж не займе багато часу, оскільки воно знаходиться всього в 9 кілометрах від центру міста.

Не дивно, що сам Санта Клаус обрав для себе саме це казкове місце. Мільйони туристів з дітьми щорічно з'їжджаються до Рованіемі для того, щоб побувати у містечку знаменитого чарівника – покататися на санях із Сантою та його оленями, побачити в роботі його головний поштовий офіс, заприятелювати із ельфами і, нарешті, просто відчути дивовижну, магічну атмосферу Різдва.

Однак, Рованіемі приваблює не тільки містечком Санти. Це місто підготувало для гостей багато інших культурних скарбів і захоплюючих розваг, а приголомшливі природні ландшафти Арктики доповнять Ваш відпочинок в Рованіемі незвичайними казковими декораціями.

Пам'ятки

Містечко Санта Клауса – світ доброти та магії. Тут живе добрий чарівник, метою якого є щоденна турбота про благополуччя дітей у кожному куточку земної кулі, а також поширення світом любові, добра і веселого Різдвяного духу. У містечку Санта Клауса Ви зможете відвідати його поштове відділення і замовити листа від Санти для Ваших друзів і близьких на наступне Різдво, прогулятися феєричною фабрикою подарунків Рудольфа, поласувати різдвяними смаколиками в одному із затишних кафе, перетнути Полярне коло і отримати сертифікат, який засвідчує цю подію, а також зробити найвеселішу в житті поїздку на санях з оленями або хаскі.

Сантапарк – підземна країна ельфів з величезною кількістю окремих приміщень, в кожному з яких малюків і дорослих чекають сюрпризи – майстер-класи, екскурсії, театралізовані вистави та багато-багато чудес! Парк розваг відкритий цілий рік: влітку квиток обійдеться в 17 євро, а взимку ціна зростає до 30. Як відомо, дешево – це не завжди якісно, ​​тому рекомендуємо відвідувати Сантапарк у зимовий період.

Культурний центр «Арктикум» – це один з найкращих музеїв Фінляндії, розташований біля річки Оунасйокі. Його будинок у вигляді красивого скляного тунелю миттєво приковує погляди туристів, а шикарні експозиції зацікавлять навіть дітей. Вартість вхідного квитка – від 12 євро для дорослих, від 5 євро – для школярів.

Науковий центр Пільків – ще один цікавий музей, присвячений лісовому господарству. Для дорослих тут проводяться захоплюючі екскурсії на різних мовах, а для дітей передбачено безліч розваг і приємних несподіванок.

Лютеранська церква була побудована в 1950 році на місці старої, зруйнованої під час Другої світової війни.

Зоологічний парк Рануа – най північніший зоопарк у світі.

Вантовий міст Яткянкюнттіля – символ міста Рованіемі.

Клімат

У Рованіемі суворий арктичний клімат, але це не означає, що тут цілий рік панує зима. Влітку (липень-серпень) температура повітря може досягати позначки + 20°C, і це не рідкість. Проте, середньорічна температура - + 1°C, а щільний сніговий покрив лежить з жовтня по квітень. Найхолодніші місяці – січень та лютий, але морози сковують місто вже в жовтні і не відпускають до кінця березня. Середня температура взимку – -10°C. Для Рованіемі характерна помірна кількість опадів, які випадають рівномірно протягом року.