Показати на мапі

Туризм

Друге за значимістю і третє за величиною місто Франції для туристів зазвичай залишається не просто в тіні, але навіть абсолютно незвіданим і нерозкритим. Хоча мандрівники часто обходять Ліон стороною, багато культурних скарбів тут чекають на тих, хто знайде час, щоб дослідити це дивовижне і «дуже французьке» місто.

Завдяки історії, яка бере початок з давніх часів Римської імперії, Ліон заслужив місце у списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У місті знаходяться найстаріші у Франції стародавні руїни, а також середньовічні квартали, прекрасні ренесансні будинки, приголомшливі атмосферні райони уздовж річок Рона та Сона, що відображають багату спадщину міста та його аристократичний характер. При цьому в Ліоні витає молодіжний дух і свіжа енергія. Тут практично немає черг туристів та нудних екскурсій містом, але замість цього – свобода і широкі горизонти для дослідження.

Готелі Ліона можуть бути розкішними і дуже дорогими, але варто витратити трохи більше часу на пошуки, і ви здивуєтеся, наскільки дешево тут можна проживати. Якщо бажаєте заощадити, розглядайте різні варіанти, читайте опис послуг, звертайте увагу на відгуки і не дивіться на місце розташування. Для того щоб заощадити на проїзді і отримати безліч привілеїв, можна придбати міську карту Ліона (Lyon City Card). Залежно від пакету послуг і тривалості використання, її вартість коливається від 22 до 42 євро (при покупці онлайн ціна на 10% нижча).

Якщо ви в хорошій формі, рекомендуємо досліджувати місто на велосипеді. По-перше, це модно і здорово, а по-друге, Ліон відмінно підходить для велосипедних прогулянок. Громадський транспорт в Ліоні також не підведе, і якщо грамотно розрахувати маршрути і підібрати квитки, проїзд не обійдеться занадто дорого.

Відпочинок в Ліоні має тривати принаймні кілька днів, щоб запам'ятатися кожному туристу властивою цьому місту особливою атмосферою, яку не сплутаєш ні з чим іншим. Видатні музеї, динамічне культурне життя, переповнені клуби та нічні бари, процвітаючий університет і фантастична шопінг-сцена надають місту елегантної атмосфери. Гурмани в Ліоні можуть втілити в життя свої найвитонченіші гастрономічні фантазії. Не відставайте від них і сміливо дегустуйте фірмові страви у місцевих традиційних бушонах, і ви зможете з упевненістю заявити, що пізнали квінтесенцію Ліона.

Ліон – столиця регіону Овернь-Рона-Альпи. Місто розташоване на сході центральної частини Франції, в 470 км від Парижа і в 320 км від Марселя. Населення – понад 500 тисяч осіб.

Через все місто протікають річки Рона і Сона. На південь від історичного центру міста вони сходяться, утворюючи півострів, або "Прескіль". Ця частина разом із західним берегом Сони визнана об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Пам’ятки

Старе місто Ліона лежить на березі річки Сона, біля підніжжя і на схилах пагорба Фурв’єр. Атмосферний середньовічний квартал Сен-Жан запрошує заблукати серед вузьких мощених вуличок і тихих маленьких двориків, щоб відкрити чарівність Старого Світу. Почніть прогулянку з вулиці Беф і мальовничої площі Нев-Сен-Жан, заповненої традиційними ресторанами. Потім прогуляйтеся пішохідними вулицями, зазираючи попутно до магазинів і кафе, поки не натрапите на Отель-де-Гадань, чудовий особняк 15-го століття. У ньому є два чудових музеї: історичний музей проведе екскурсію історією Ліона від античності, через епоху середньовіччя і Ренесансу, і до 20-го століття, а музей маріонеток покаже колекцію ляльок з усього світу. Якщо ця колекція вас надихне, можете вирушити до кварталу Сен-Жорж, де в ляльковому театрі дають традиційні вистави маріонеток французькою мовою.

Ліонський музей образотворчих мистецтв неспроста займає перші місця у списках пам'яток міста, адже він вважається кращим у Франції музеєм образотворчого мистецтва після Лувру. Тут зібрана вражаюча культурна спадщина міста, в тому числі предмети старовини, картини, скульптури і декоративно-прикладне мистецтво, від Стародавнього Єгипту до наших днів. У музеї також є прекрасна колекція картин імпресіоністів і сучасного мистецтва.

Ліон стоїть на місці стародавнього римського міста Лугдунум, заснованого в 43 р до н.е., який був столицею Галії. Ліонський музей археології відображає об'єкти галло-римської епохи, включаючи вази, надгробки, мозаїки, скульптури, монети і кераміку. Колекція славиться своєю широтою і різноманітністю, а особливо цінними експонатами виступають декоративні мармурові роботи із стародавніх бань, монументальна скульптура Геркулеса і чудові 100 квадратних метрів мозаїчної підлоги. У 300 метрах від музею знаходяться найстаріші стародавні руїни у Франції. Археологічний комплекс включає Великий театр 15 р. до н.е., де ставили трагедії і комедії, одеон для музичних вистав і основу храму, присвяченого богині Кибелі.

Побудований на схилі пагорба Круа-Руссе, однойменний історичний район на початку 19-го століття був важливим центром ткацтва. Різкі перепади висоти сформували тут безліч чарівних кривих вуличок та сходів. Найбільш унікальний аспект цього району – це його колекція критих вузьких провулків, які служать громадськими коридорами через квартали приватних будинків. Ці спеціальні провулки використовувалися робочими шовкового ремесла для швидкого транспортування тканин. Здійсніть довгу прогулянку районом Круа-Руссе і навколо нього, щоб виявити на захованих звивистих вуличках дивовижні архітектурні раритети, а також чудовий музей шовку.

Район Прескіль, розташований на півострові між річками Рона і Сона, також відноситься до Старого міста, але несе зовсім інший характер та настрій. Тут Ви побачите приголомшливу архітектуру і монументальні площі, грандіозний фонтан Бартольді, чудовий бароковий Ліон-Готель-де-Віль (Ратушу), прекрасний Палац Біржі та Комерції та багато інших визначних пам'яток. Найкрасивіша площа Прескіля – квадратна площа Белькур із кінною статуєю Людовика XIV, елегантними будинками 19-го століття і видом на пагорб Фурв’єр.

Базиліка Нотр-Дам-де- Фурв’єр знаходиться у величному місці на пагорбі Фурв’єр, на висоті 130 метрів над рівнем річки Сони. Дістатися до неї можна на фунікулері. Ця приголомшлива церква була побудована після франко-пруської війни на честь визволення міста. Базиліка є сумішшю готики і візантійського стилю з багатим інтер'єром, оформленим розкішними мозаїками і картинами. Після екскурсії підніміться на північно-східну вежу, щоб оцінити фантастичний панорамний краєвид Ліона.

Найстаріша церква в Ліоні, Сен-Мартен-Дене, була побудована в 11 столітті на місці римського храму 4-го століття. Це прекрасний приклад романської архітектури з чотирма класичними колонами, мозаїчним тротуаром 12-го століття і позолоченими картинами 19-го століття роботи ліонського художника. Ще більше вражає чудовий собор Сен-Джон 12 століття, відомий своїми старовинними вітражами. Грандіозний храм може похвалитися й іншими особливостями, як наприклад, астрономічним годинником і одним з найбільших у світі дзвонів, який дзвонить тільки у дні католицьких свят.

На цьому список пам'яток Ліона не закінчується, а тільки починається. Гуляти, бродити, плавати по річках, відвідувати традиційні затишні бушони з їх картатими скатертинами і дружньою атмосферою, знайомитися з культурою і кухнею, вникати у життя міста – все це настільки захоплююче, що вам не захочеться залишати це місто. Путівка в Ліон подарує вам Францію у всіх її проявах, епохах та настроях!

 Клімат

У Ліоні вологий субтропічний клімат.

У найхолодніший місяць (січень) середня температура становить + 3 ° C. Морози, особливо затяжні, тут практично відсутні. Зима – найсухіший сезон в році.

Влітку погода зазвичай сонячна. Середня температура складає + 23 ° C, хоча нерідко піднімається і до + 30 ° C. Весна і осінь зустрічають туристів більш комфортними температурами, але це найбільш дощові сезони (особливо травень, вересень та жовтень), тому вони не дуже популярні для подорожі в Ліон.