Відпочинок в Бонні

Німеччина

Показати на мапі

Туризм

Ностальгічний і одночасно живий Бонн на берегах Рейну підкорить вас своїм життєрадісним настроєм. Понад сорок років місто було тимчасовою столицею Західної Німеччини і резиденцією уряду, переведеного до Берліна після возз'єднання країни. Тоді, здавалося, це послужить справжнім ударом для економіки і життя міста, але через кілька десятиліть Бонн як і раніше процвітає, хоча і у більш невимушеній обстановці.

Величезну роль в житті міста відіграє його знаменитий старий університет, який подарував йому кілька прекрасних музеїв і невпинно заряджає своєю жвавою студентської енергією. Також в Бонні активно розвивається бізнес і сфера фінансів, завдяки чому з'являються нові перспективи для його розвитку. Туристам місто пропонує привабливі пейзажі біля берегів Рейну, а також ряд чудових пам'яток, музеїв і парків. Бонн також відомий як місце народження Бетховена, і зв'язок міста з великим композитором простежується не тільки у пам'ятках та монументах, а й в культурних подіях. Найбільш помітною з них є BeethovenFest Bonn, який проходить щорічно з середини вересня до середини жовтня.

Бонн розташований в центральній частині Західної Німеччини, у 20 кілометрах на південь від Кельна. Місто лежить на берегах річки Рейн і належить федеральній землі Північний Рейн-Вестфалія. Дістатися до нього можна будь-яким способом: повітрям, залізницею, автомобільним транспортом і навіть по річці (з Дюссельдорфа і Кельна).

Клімат

Бонн знаходиться в одному з найтепліших регіонів Німеччини. Зими малосніжні та м'які, з випадковими заморозками і середньою температурою +2 – + 3 ° C. Середня температура липня становить +18 ° C, що є одним з найвищих показників в країні.

Опади випадають рівномірно протягом року, хоча теплий сезон трохи більш вологий, ніж холодний.

Пам’ятки і дозвілля

Будучи батьківщиною Людвіга ван Бетховена, Бонн зробив багато для того, щоб вшанувати пам'ять одного з найвидатніших композиторів Німеччини. Головним об'єктом, що свідчить про це, є Будинок Бетховена, де він народився у 1770 році. У 1889 році будівля перетворилася на музей із колекцією рідкісних артефактів і документів, а також дослідницьким центром і залом камерної музики, в якому проходить програма концертів і заходів, присвячених композитору. Також цікавий пам'ятник Бетховену – велика бронзова статуя, зведена на Соборній площі в 1845 році.

Боннський собор, присвячений святим Кассіусу та Флорентінусу (які, як багато хто вважає, були страчені на цьому місці), є одним з кращих романських храмів на Рейні. Побудований між 11 і 13 століттями, він також є одним з найстаріших соборів Німеччини. Основні моменти екскурсії включають східний склеп 11 століття, монастир 12 століття і унікальну перехресну вежу.

Зоологічний музей Олександра Кеніга – один з найбільших у світі музеїв природної історії. Його тематичні експозиції охоплюють різноманітність дикої природи в різних куточках земної кулі. Родзинкою є відмінна виставка «Наша блакитна планета», що демонструє різні екосистеми (африканська савана, тропічні ліси, полярні регіони) через ряд захоплюючих діорам.

Університет Бонна, заснований в 1697 році, є батьківщиною безлічі нових і старих музеїв та виставок. Одним з найновіших і найцікавіших є Арифмеум – захоплюючий музей, присвячений математиці. Заснований на колекції з 1200 антикварних обчислювальних машин та рідкісних книг, музей також відрізняється своєю вражаючою конструкцією зі сталі та скла, призначеною для відображення «прозорості науки».

Академічний музей старожитностей – ще один з прекрасних музеїв Університету Бонна – був заснований у 1818 році. Своєю великою колекцією гіпсових зліпків для грецьких і римських скульптур він славиться на весь світ. Крім цього, тут є більше 500 статуй і понад 2000 оригінальних скульптур від деяких провідних європейських художників. Також цікавий єгипетський музей університету, де зібрана колекція з 3000 стародавніх єгипетських артефактів.

Боннський ботанічний сад, заснований ще в 14 столітті, зараз також управляється Боннським університетом. Свій нинішній вигляд в стилі бароко сад придбав у 1720 році, а в 1746 році тут з'явився чудовий палац Поппельсдорф, виконаний у стилі рококо. Сьогодні в саду мешкає понад 11 тисяч видів рослин, в тому числі багато зникаючих місцевих видів.

Пройти повз Культурно-виставковий зал Бонна з його химерними конусоподібними конструкціями неможливо. Комплекс пропонує безліч відмінних експонатів, пов'язаних з багатою культурною історією країни, а також її роллю в області науки, техніки та навколишнього середовища. Експонати доставляються з різних куточків світу і часто змінюються, тому перед відвідуванням обов'язково зайдіть на офіційний веб-сайт музею, щоб переглянути опис майбутніх експозицій.

Музей Райнланд (Rheinisches Landesmuseum) володіє багатою колекцією старожитностей, в тому числі рідкісних франкських і середньовічних творів мистецтва та картин. Це один з найстаріших музеїв в Німеччині, який головним чином фокусується на місцевій історії, починаючи з доісторичних часів і поселень римської епохи, які були виявлені в цьому районі.

Інші пам'ятки Бонна: базиліка і монастир Святого Мартіна, Ринкова площа зі Старою ратушею і фонтаном, Німецький музей, Музей німецької історії, Музей сучасного мистецтва, квартал колишнього уряду.

Відпочинок в Бонні можна урізноманітнити одноденними екскурсіями по околицях. На самому півдні міста є згаслий вулкан Роддерберг з популярним районом для походів. Також на південь від міста знаходиться гірський район Зібенгебірге, який є частиною нижньої половини регіону Середнього Рейну. Прилегла верхня половина Середнього Рейну від Бінгена до Кобленця є об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО з більш ніж 40 середньовічними замками і фортецями, а також відомими німецькими виноградниками.