Відпочинок в Ессені

Німеччина

Показати на мапі

Туризм

Ви будете приємно здивовані, коли відвідаєте столицю вугільного басейну Рур. Замість похмурого міського пейзажу, навантаженого важкою промисловістю, ви побачите живе місто, оточене парками і лісами. Ессен переніс вектор діяльності в бік торгівлі та послуг, у яких зараз задіяні три чверті населення, а колишні промислові об'єкти тепер служать сучасними центрами для інноваційних ідей та культури. При цьому гарячий темперамент, який завжди був характерний для колишнього вугільного регіону Німеччини, не згас, і Ессен радо ділиться ним з гостями.

Розташований між річками Емсхер та Рур, Ессен є найбільшим містом в Рурській області. Тут знаходяться штаб-квартири багатьох великих промислових організацій, деякі з яких можна відвідати в рамках організованих екскурсій. У регіоні також є ряд цікавих музеїв і туристичних визначних пам'яток, що стосуються багатовікової ролі Ессена як центру найбільших галузей важкої промисловості Німеччини. Родзинкою візиту має стати промисловий комплекс Zollverein Coal Mine, колишній величезний промисловий майданчик, який був перетворений на розважальний і культурний мега-центр. Але Ессен пропонує набагато більше, ніж просто фабрики, заводи та шахти. Місто з довгою культурною та релігійною історією є домом для багатьох першокласних музеїв і церков, а також художніх галерей і місць для розваг.

Ессен – одне з найбільших міст федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія на заході Німеччини. Він розташований в центрі Рурської області, яку через щільну концентрацію міст часто називають просто «мегаполіс». Раніше Ессен розташовувався між річками Рур на півдні і Емсхер на півночі, але пізніше його територія розрослася за межі обох річок. Паралельно річці Емсхер в Ессені протікає великий канал Рейн-Херне. Іншою важливо водоймою в місті є штучне озеро Бальденайзе на річці Рур.

Клімат

Ессен відрізняється помірним кліматом з відносно м'якою зимою і прохолодним літом. Найхолодніший місяць в році – січень, коли середня температура становить +2 ° C. Найтепліші місяці – липень та серпень з середньою температурою +18 ° C. У найспекотніші літні дні температура може підніматися до + 26 ° C, і лише кілька разів за літо досягає + 30 ° C. Для будь-якого сезону в Ессені характерна дощова погода, але вона часто змінюється сонцем. Найвологіші місяці – червень та грудень.

Пам’ятки і дозвілля

Одна з найпопулярніших визначних пам'яток Ессена – промисловий комплекс Zollverein Coal Mine (вугільна шахта Цолльферайн). Він займає частину великого покинутого промислового району, який був оголошений об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в 2001 році. Це перша вугільна шахта району, яка була відкрита в 1847 році, а потім перетворилася на найбільше в Європі спорудження такого типу. Основний інтерес тут викликає вражаюча архітектура шахти, а також захоплюючі факти з її історії. Також варто відвідати музей Red Dot Design Museum з його експозиціями, виконаними в сучасному індустріальному стилі.

На території комплексу Цолльферайн є музей області Рур, який пропонує безліч цікавих експозицій, пов'язаних з природною історією регіону, а також з мистецтвом і культурою Рурської області. Це один з найважливіших музеїв в Північному Рейні-Вестфалії, який сподобається відвідувачам будь-якого віку.

На додаток до прекрасних музеїв, ресторанів і багатьох культурних заходів промисловий комплекс шахти Цолльферайн пропонує безліч розваг. Однією з найпопулярніших в зимовий час є великий льодовий каток, побудований серед старих коксових печей. Ще одна популярна область – відкритий майданчик дикої природи, де мешкають найрізноманітніші дикі тварини і рослини, які повернулися з того часу, як їх витіснила промислова зона. Для любителів піших і велосипедних прогулянок тут є кільцевий променад з мережею стежок, що зв'язують різні пам'ятки парку. Якщо ви відвідуєте Цолльферайн у вихідні в період з травня по жовтень, обов'язково прокотіться на гондольному колесі огляду, яке підноситься над старим коксовим заводом.

Старий римсько-католицький монастир, спочатку побудований в 9 столітті як абатство, прикрашає простору площу Бургплатц. Він вважається одним з найстаріших соборів Німеччини. Найбільш примітними особливостями інтер'єру є бронзові канделябри, що датуються близько 1000 роком до н. е., і Золота Мадонна того ж періоду, яка є однією з найдавніших скульптурних фігур Діви Марії в Західній Європі. У монастирі є й інші цінні пам'ятки, а в сусідньому єпископському палаці знаходиться одна з найважливіших і повних колекцій релігійного мистецтва та артефактів в країні.

Стара синагога служить не тільки місцем поклоніння, а й меморіалом. Цей величезний будинок, споруджений у 1913 році, є одним з найбільш вражаючих єврейських культурних об'єктів, які пережили Другу світову війну. Тут гостям пропонується багата програма концертів, театральних вистав і художніх читань, а також музей і прилеглий до синагоги Будинок Рабина, який використовується для розміщення архівів міста.

Всього в декількох хвилинах ходьби від центру міста розташований красивий парк Груга. Закладений в 1929 році, він неодноразово розширювався і тепер займає територію понад 70 гектарів. З огляду на велику кількість цікавих пам'яток, тут легко можна провести більшу частину дня. У Гругапарку розташований великий спортивний комплекс Grugahalle, оглядова вежа, численні старі фонтани і кілька ресторанів. Для дітей тут є вольєри з тваринами, акваріум, парк розваг і вузькоколійна залізниця довжиною три з половиною кілометри. Одним з найбільш відвідуваних районів парку є його ботанічний сад, в якому зібрані колекції рослин з усього світу, в тому числі з альпійських регіонів, а також види з Азії та Північної Америки. Також варто відвідати красивий міський парк Штадтгартен, де знаходиться головний театр міста.

Найбільше озеро в Ессені, Бальденайзе – це штучна водойма, створена після будівництва греблі на річці Рур в 1933 році. Бальденайзе є одним з найжвавіших туристичних місць регіону. Особливо воно популярне серед любителів водних видів спорту: каякінгу, вітрильного спорту, яхтингу та інших. Також на озері доступні туристичні катери, що переправляють пасажирів між багатьма популярними місцями на озері, включаючи мальовничий замок Бальденай 13 століття і пташиний заказник Хайсінгер. Крім того, озеро широко використовується для риболовлі, а сім'ї люблять проводити час на його доглянутих пляжах.

На північній стороні Бальденайзе знаходиться Вілла Хюгель – грандіозний будинок, збудований у 19 столітті для сім'ї Крупп, однієї з найстаріших і найбагатших династій регіону. Цей чудовий 269-кімнатний особняк, розташований в прекрасному великому парку з видом на Рур, служить майданчиком для проведення періодичних спеціальних виставок, а сусідній готель Kleines Haus пропонує відмінну колекцію історичного мистецтва та артефактів. У літні місяці в віллі Хюгель проводиться серія музичних концертів.

Старе місто Верден, історичне містечко Ессена, є приємним місцем для прогулянок і подорожей у часі. Довга історія міста почалася ще у 8 столітті, коли він був заснований Святим Людгером, покровителем величезного Верденського абатства. Зараз більшу частину абатства займає Фольквангський університет мистецтв. Також у Вердені ви знайдете чудову церкву 13 століття і багато красивих історичних будівель різних епох.