Відпочинок в Франкфурт-на-Майні

Німеччина

Показати на мапі

Туризм

Франкфурт-на-Майні не сплутаєш з іншими містами Німеччини. Це прогресивне і процвітаюче місто з блискучими хмарочосами зі скла та сталі, за що його часто називають «Майнхеттен» або «Чикаго-на-Майні». Франкфурт є потужним фінансовим, економічним, інноваційним і транспортним центром Європи. Тут проводяться деякі з найважливіших світових виставок і ярмарків, що привертає до міста мільйони бізнес-туристів.

Франкфурт по праву вважається одним з кращих міст Німеччини і Європи для життя та ведення бізнесу. З огляду на це, не дивно, що він знаходиться у верхівці списку найбільш багатонаціональних і дорогих в країні. Проте, серце Франкфурта несподівано представляє його як чарівне традиційне місто з фахверковими будівлями, що туляться в середньовічному Альтштадті, і затишними тавернами, де подають ситні блюда регіональної кухні і ароматне яблучне вино. У місті повно тихих мікрорайонів, заповнених відкритими кафе, бутиками та вуличним мистецтвом, де так приємно відпочивати після насиченого екскурсійного дня. Відпочинок у Франкфурті запам'ятається вам прогулянками вздовж набережної, що вислана красивими парками і садами, і широкими пішохідними вулицями, де можна придбати все, що завгодно, або просто гуляти, розглядаючи архітектуру. За концентрацією музеїв Франкфурт поступається тільки Берліну, але іноді навіть перевершує його за їх якістю. І, нарешті, нічний Франкфурт, столиця і батьківщина кількох світових напрямків клубної музики, вразить невгамовних гостей розмаїттям і рівнем своїх закладів, яким немає рівних у всій країні.

Проживання у Франкфурті-на-Майні не обходиться дешево навіть для багатьох жителів Європи. Рекомендуємо підібрати готель або апартаменти подалі від міського центру. Також при плануванні поїздки не забудьте поглянути на календар і опис важливих подій та заходів, оскільки на період їх проведення багато готелів Франкфурта можуть бути заброньовані за кілька місяців заздалегідь.

Франкфурт-на-Майні розташований на річці Майн і є найбільшим містом федеральної землі Гессен в західній частині Німеччини. Населення – понад 700 тисяч осіб. Це один з найважливіших транспортних вузлів країни. Його аеропорт є третім за завантаженістю в Європі, а залізничний вокзал – найбільшою залізничною станцією в Німеччині.

Клімат

Франкфурт-на-Майні розташований в одному з найтепліших регіонів Німеччини. В цілому, клімат м'який і не занадто вологий. Взимку денна температура часто сягає + 4 ° C, вночі зазвичай бувають легкі заморозки. Сніг випадає нечасто, а сніжний покрив тримається лише кілька днів. Влітку переважає тепла погода (до + 25 ° C, іноді до + 30 ° C) з періодичними зливами та грозами. Найбільша кількість опадів випадає в липні, найменша – в лютому.

Пам’ятки і дозвілля

У самому серці Старого міста знаходиться площа Ремерберг з фонтаном Правосуддя. Це не тільки наймальовничіша площа Франкфурта, але й найбільш жвава пішохідна зона, де розташовані численні туристичні визначні пам'ятки. Серед них Ремер, комплекс з 11 прекрасних старих будівель 15-18 століть, включаючи Стару ратушу з її Імператорським залом, який колись був створений для банкетів та прийомів. До інших відомих об'єктів у Старому місті відноситься Нова ратуша 1908, готична церква Святого Леонарда (14 століття), церква Святого Миколая з видатним карильйоном і шість будівель у традиційному стилі під загальною назвою Остцайле. Також цікавий Історичний музей, заснований у 1878 році, з його експозиціями, пов'язаними з багатою культурною історією Франкфурта від середньовіччя до сучасності.

Франкфурт має честь бути батьківщиною найвидатнішого письменника Німеччини Йоганна Вольфганга фон Гете. Гете-хаус – це місце, де він народився у 1749 році і проживав до 1765 року. Зараз тут можна подивитися, як жила сім'я Гете та їх персонал. Ви побачите справжнє оздоблення багатьох приміщень, від пишного декору Їдальні до письмової кімнати Гете на верхньому поверсі, де він написав багато зі своїх ранніх робіт, і де він, будучи дитиною, грав зі своїм ляльковим театром. Поруч знаходиться музей Гете, галерея з 14 кімнат, в якій представлені твори мистецтва часів життя письменника, в тому числі шедеври пізнього бароко і романтизму. Інші пам'ятки Франкфурта, приурочені до слави великого письменника, – це 43-метрова дерев'яна вежа Гете, з якої відкривається чудовий вид на місто, і Гетештрассе, елітна торгова вулиця.

У центрі Франкфурта розкинулася Хауптвахе (Гауптвахта) – велика пішохідна площа, яка поєднує колекцію прекрасних старих історичних будівель і нові сучасні споруди. Найбільш примітною будівлею тут є старий будинок в стилі бароко (1730 рік), від якого була названа вся площа. У цій будівлі колись знаходилася міська поліція, в'язниця, а потім поліцейський відділок. Сама площа входить в число основних торговельних районів Франкфурта, звідки беруть початок головні торговельні та комерційні вулиці міста: пішохідна зона Цайль направляється на схід, а Кайзерштрассе із безліччю розважальних закладів на бічних вулицях йде на південний захід, після чого веде до головного залізничного вокзалу міста, одного з найбільших в Німеччині і Європі.

Старий Оперний театр Франкфурта був побудований у 1880 році в стилі італійського Високого Відродження. Зруйнований під час Другої світової війни, він був перебудований і знову відкритий у 1981 році як один з найважливіших концертних майданчиків міста, в той час як оперні спектаклі ставлять у Новій опері, розташованій поруч із набережною Майна.

Справжньою окрасою Франкфурта є римсько-католицький собор Святого Варфоломія, який, незважаючи на велику кількість хмарочосів, все ще виділяється у ландшафті міста. Храм був побудований з червоного пісковика в готичному стилі між 13 і 15 століттями. Тут міститься багато пам'яток і реліквій, тому під час відвідин рекомендуємо скористатися послугами гіда.

Красива червона церква Святого Павла, завершена на початку 19 століття, пережила чимало значущих історичних подій, але більше не використовується в якості храму. Зараз в її будівлі регулярно проводяться важливі заходи, такі як Франкфуртський книжковий ярмарок і його щорічне вручення премій. Церква Святого Павла також відома тим, що була місцем виступу президента Джона Ф. Кеннеді в 1963 році.

Вежа Ешенхеймер, побудована на початку 1400-х років, залишається найкращою реліквією старих міських стін Франкфурта. Сьогодні у вежі є кафе і зали для засідань, які використовуються місцевими історичними товариствами. Також цікава сусідня Фінансова біржа, побудована в 1879 році, оскільки вона є найбільшою з подібних установ в країні.

Франкфурт подбав про любителів історії та мистецтва, зібравши в одному місці відразу 12 першокласних музеїв. Музейний район розташований на лівому березі річки Майн. Серед міжнародних музеїв тут представлений чудовий Музей світових культур, який вважається одним з кращих етнологічних музеїв Європи. Його колекції включають понад 65 тисяч артефактів з Азії, Африки, а також Північної і Південної Америки. Іншим важливим музеєм є Музей давньої скульптури в гарному будинку 19 століття, де знаходиться велика колекція азіатських, єгипетських, грецьких та римських скульптур, а також експонати з середньовіччя, епохи Ренесансу та бароко. Крім цього, окремої уваги заслуговують Німецький архітектурний музей, Музей кіно і Музей прикладного мистецтва (МАК) з його експозиціями з понад 30 тисяч об'єктів, що представляють європейське та азіатське декоративне мистецтво.

Також у Франкфурті варто відвідати Музей природної історії, Музей сучасного мистецтва, зоопарк, Пальменгартен (найбільший в Німеччині ботанічний сад) і Фарбен-хаус (Університет Гете).