Відпочинок в Лейпцизі

Німеччина

Показати на мапі

Туризм

Історія Лейпцига, давно відомого своїми старими ярмарками і ринками, налічує вже тисячу років. Великий центр мистецтва, культури і освіти, він є одним з найпопулярніших туристичних місць на сході Німеччини і одним з кращих міст для життя в Європі.

Лейпциг не стоїть на місці. Він швидко розвивається і процвітає, а його населення щорічно зростає приблизно на 2%. Багато з новачків – це творчі ентузіасти, адже Лейпциг є величезним арт-простором з великою кількістю вже існуючих об'єктів і регулярних подій, а також проектів, запланованих на найближче майбутнє, і перспективами подальшого розвитку культурного життя.

Крім величезної любові до музики, мистецтва і спорту, Лейпциг відрізняється гостинною атмосферою, великою кількістю парків і тихих зелених кварталів, значним списком пам'яток, широким вибором старовинних і сучасних ресторанів, а також різноманітних можливостей для цікавого дозвілля. Готелі Лейпцига варіюються від вельми дорогих до найдемократичніших, тому підібрати зручний варіант не складе труднощів. В останні роки особливо швидко росте число хостелів, які користуються великою популярністю серед молодих і активних туристів.

Лейпциг – найбільше місто в Саксонії (федеральна земля на сході Німеччини) з населенням понад 500 тисяч осіб. Розташований в 160 кілометрах на південний схід від Берліна, в місці злиття річок Вайсе-Ельстер, Плайсе і Парті. У місті є міжнародний аеропорт і найбільша в країні залізнична станція.

Пам’ятки

Пам'ятник Битві народів – один з найважливіших у Лейпцизі. Він був побудований в 1913 році в ознаменування 100-річчя поразки Наполеона в битві націй в Лейпцизі. На 90-метровій висоті цієї монументальної споруди знаходиться оглядовий майданчик, до якого ведуть 500 сходинок.

На Ринковій площі, яка протягом багатьох століть була центром міського життя, домінує Стара ратуша. Це будівля епохи Відродження, побудована у 1556 році, яка в наступні століття піддалася численним змінам. Вежа із короною в стилі бароко розташовується асиметрично над головним входом. Над нею знаходиться критий балкон для публічних оголошень і виступів за участю трубачів у традиційних костюмах. Усередині ратуші розташований музей, присвячений історії Лейпцига.

Недалеко від Ринкової площі знаходиться церква Святого Томаса, де базується всесвітньо відомий хор Святого Томаса. Будівля була зведена у 1212 році, але від її первісного вигляду збереглося не багато. У 15 столітті церква набула стилю пізньої готики, але й після цього над нею проводилися численні роботи. Історія церкви Святого Томаса стосується не лише архітектури. У 1539 році в ній проповідував великий церковний реформатор Мартін Лютер, з 1723 по 1750 рік Йоганн Себастьян Бах служив тут церковним хормейстером, і з 1950 року на церковному кладовищі покояться його останки. Поруч із церквою ви побачите статую ще одного великого композитора – Фелікса Мендельсона. Тут же, в Лейпцизі, знаходиться його будинок, який є єдиною з його резиденцій, що й досі збереглася. У будинку Мендельсона, побудованому у 1844 році, міститься багато особистих речей композитора та інших експонатів, пов'язаних з його життям та творчістю. По неділях тут можна відвідувати концерти класичної музики.

Музей Грассі був заснований в кінці 19 століття, а на початку 20 століття цей комплекс переїхав до іншої будівлі, де він знаходиться й дотепер. Насправді, Грассі включає в себе три різних музеї: етнографії міста, прикладного і декоративного мистецтва, а також колекцію музичних інструментів. Колекція музичних інструментів є особливим фаворитом серед гостей міста. Тут зібрані інструменти від середньовіччя до 20-го століття, а також практичні звукові лабораторії і великі архіви. Після екскурсії по музею Грассі рекомендуємо прогулятися до найстарішого в Німеччині залізничного вокзалу Байєрішер-Банхоф, що розташований приблизно в кілометрі на південний захід.

За Старою ратушею знаходиться Нашмаркт, невелика площа, заснована в 1556 році. З північної сторони розташована Стара торгова біржа (Alte Handelsbörse) – будівля в стилі раннього бароко (1678 рік), яка тепер використовується для проведення громадських заходів. Навпроти площі Нашмаркт знаходиться чудовий старий торговий пасаж Медлера, один з багатьох подібних пасажів в Лейпцизі. Тут ви знайдете Льох Ауербаха (Auerbachs Keller) – знаменитий старовинний ресторан, в якому часто бував Йоганн Вольфганг Гете. Цей заклад і легенди про нього настільки вразили поета, що він обрав його в якості місця дії у першій книзі свого великого твору «Фауст». Вхід до ресторану відзначений скульптурою 1913 року, яка зображує персонажів з відомої сцени трагедії Гете. Більш нова прилегла пам'ятка – Захсенплатц, площа з красивими фонтанами і керамічною колоною, що зображує сцени з історії міста.

Церква Святого Миколая, побудована в 12 столітті, продовжує вражати відвідувачів Лейпцига своєю 75-метровою вежею і багатим неокласичним інтер'єром з його прекрасними галереями і вівтарями. У цій церкві також давав концерти Бах, а її знаменитий орган вважається одним з найбільш вражаючих в Європі. Крім цього, церква знаменита тим, що зіграла важливу роль в якості центру для демонстрацій проти комуністичного правління Східної Німеччини у 1989 році.

У двох кварталах від церкви Святого Миколая, на площі Аугуступлатц, красується 34-поверхова будівля, яку займає Лейпцизький університет. Один з найстаріших університетів світу і другий найстаріший в Німеччині, він був заснований у 1409 році. Понад 60 відсотків його будівель були зруйновані під час Другої світової війни. Сьогодні в університеті базуються одні з найважливіших пам'яток Лейпцига: Єгипетський музей, Музей музичних інструментів, Музей старожитностей, Університетська художня колекція з численними картинами та скульптурами, що відносяться до середньовіччя, і багато інших. Неподалік знаходиться старий бастіон Моріц, датований 1515 роком. Це єдина споруда, що збереглася від старих укріплень міста.

На схід від університету розташований Гевандхаус, чудова філармонія і будинок всесвітньо відомого оркестру Гевандхаус. Побудований в 1981 році триповерховий зал з амфітеатром, прикрашений численними картинами сучасних художників, славиться своєю винятковою акустикою. На додаток до першокласної концертної програми тут проводяться численні освітні та інші особливі заходи.

Велична Нова Ратуша стоїть у південно-західному куті Старого міста. Ця монументальна споруда у стилі німецького пізнього ренесансу, завершена у 1905 році, займає територію колишнього замку Плайсенбург 13-го століття, частини якого вбудовані у 115-метрову центральну вежу ратуші.

Грандіозна Німецька бібліотека була створена з метою збору під одним дахом різноманітних книг і публікацій німецькою мовою. Тут же знаходиться Німецький музей книги і писемності, присвячений німецькій літературі та мові, Німецький музичний архів і колекції німецьких записів, пов'язаних з країною.

Лейпцизький бавовняний млин (Leipziger Baumwollspinnerei) – область, яка стає все більш цікавою для вивчення. Це колишній великий промисловий майданчик, який довгий час був важливим центром торгівлі бавовною. Перед Першою світовою війною тут знаходилося 20 заводів, більше 240 тисяч веретен, а також будинки, школи та парки. В останні роки ця територія була перетворена на культурний простір, заповнений численними кафе і ресторанами, художніми галереями, ремісничими майстернями та студіями.

Також в Лейпцизі рекомендуємо відвідати: Музей образотворчих мистецтв, зоопарк, ботанічний сад, історичну кав'ярню-музей Zum arabischen Coffe Baum, будинок Шиллера, будівлю Федерального суду (колишня будівля Верховного суду Рейху), Голізький палац, центральний вокзал.

Клімат

У Лейпцизі помірний вологий клімат з теплим літом та прохолодною зимою. Середня температура липня – + 19 ° C, середня денна – +24 ° C. Для зимових місяців характерні температури від -2 ° C до + 3 ° C. Більшість опадів випадає в теплий сезон, проте взимку погода також досить волога і часто мінлива.