Відпочинок в Нюрнберзі

Німеччина

Показати на мапі

Туризм

Древній Нюрнберг – друге за величиною місто Баварії. Це важливий центр мистецтва і культури, про що свідчить популярний Національний німецький музей з його вражаючими колекціями монет, картин, архівів і декоративно-прикладного мистецтва. Місто також протягом довгого часу асоціювалося з досягненнями науки і техніки, особливо в області друку та астрономії. Незважаючи на серйозні пошкодження, які принесла Друга світова війна, багато старих середньовічних будівель міста було ретельно відновлено до колишньої величі.

Протягом століть Нюрнберг пережив багато важливих історичних і політичних подій, але після всіх випробувань він відродився у чарівне місто, який із задоволенням відвідують мільйони туристів. Гості з'їжджаються сюди круглий рік, щоб прогулятися барвистими ярмарками і ринками під відкритим небом, побувати в музеях світового класу, присвячених місцевій культурі, подивитися чудову старовинну архітектуру, а також поласувати місцевими ковбасками та пряниками.

Відпочинок в Нюрнберзі можна спланувати на час одного з популярних фестивалів. Два фаворити – знаменитий десятиденний фестиваль музики та фольклору Старого міста (друга половина вересня), а також Міжнародний тиждень органної музики, що проходить в період з кінця червня до середини липня.

Нюрнберг розташований в північній частині Баварії на річці Пегніц. З населенням майже 500 тисяч осіб він є другим за величиною містом Баварії після Мюнхена.

Пам’ятки

Національний німецький музей (Germanisches Nationalmuseum) є домом для найбільшої в країні колекції німецького мистецтва. В музеї налічується понад 1,2 мільйона експонатів, що відносяться до художньої та культурної історії регіону, включаючи історичні документи на пергаменті, збори з 17 000 печаток і чудовий архів витончених мистецтв. Крім цього тут є колекція з 300 тисяч гравюр і малюнків, а також картини, що представляють всі основні школи, історичні музичні інструменти, колекція скульптур і захоплююча виставка старовинних іграшок і лялькових будиночків. У цій самій яскравій будівлі розташований Промисловий музей (Gewerbemuseum), а поруч – Новий музей Нюрнберга з великим зібранням сучасного мистецтва.

Замок Нюрнберга цілком міг би стати єдиною пам'яткою, заради якої варто сюди приїхати. Вражаюча споруда заввишки 351 метр слугувала резиденцією усіх законних німецьких королів та імператорів з 1050 по 1571 рік, і зараз є однією з найважливіших збережених середньовічних фортець в Європі. Це комплекс, що складається з двох фортець, які підносяться над горизонтом на північ від Старого міста. У Бургграфській фортеці знаходяться старі імперські стайні, побудовані в 1495 році (тепер там розташовується молодіжний хостел). Вище розташована головна частина комплексу, замок Кайзербург 11 століття із вежею Сінвелл, яка відкриває прекрасні панорамні види. В ході екскурсії ви також побачите ряд чудових приміщень, численні відомі твори мистецтва та інші пам'ятки.

Всього за два кроки від Нюрнберзького замку знаходиться будинок німецького художника епохи Відродження Альбрехта Дюрера, який жив в ньому з 1509 року до своєї смерті у 1528 році. Тепер в будівлі знаходиться музей, присвячений життю і творчості Дюрера. Слід зазначити і прилеглу маленьку середньовічну площу Тіргартнер-Тор, що чудово збереглася. Ще один відомий старий будинок – це купецький будинок Фембохаус кінця 18 століття, який зараз займає музей Хаймат з його інтер'єрами та експозиціями, пов'язаними з історією міста.

Унікальна відмінність Нюрнберга полягає в тому, що йому вдалося зберегти більшу частину своїх міських стін, багато з яких датується 14-16 століттями. Вони включають численні ворота та башти в різних частинах міста, які дуже цікаво досліджувати.

Недалеко від кріпосної стіни знаходиться чудовий Нюрнберзький музей транспорту (Verkehrsmuseum Nürnberg) з його численними експозиціями, присвяченими залізницям країни. Це один з найстаріших подібних музеїв в Європі, де ви зможете подивитися масштабні моделі поїздів, різноманітні інтерактивні дисплеї, колекцію королівських поїздів, прекрасно відновлені парові і дизельні двигуни, а також робочу копію першого поїзда в Німеччині. На сайті музею рекомендуємо вивчити опис різноманітних турів і програм туристичних і чартерних залізничних поїздок, які зроблять ваш візит ще більш захоплюючим.

Чудова готична церква Святого Лаврентія (14 століття) з двома вежами-близнюками є найбільшою в місті. Одна з її численних особливостей – величезне вікно-троянда діаметром дев'ять метрів. Усередині церкви є багато цінних творів мистецтва, а поруч знаходиться фонтан чесноти 16 століття і вежоподібна будівля Нассауер-Хаус 13 століття.

Нюрнберзька сторона Святого Лаврентія, названа на честь її головної церкви, знаходиться на південній стороні річки Пегніц. Це одна з найжвавіших частин міста, яку варто відвідати хоча б заради знаменитих районів Фрауентортурм і Хандверкерхоф. У них збереглося багато прекрасних старих фахверкових будинків з традиційними ремісничими майстернями та інші цікаві об'єкти.

На площі Хауптмаркт ви побачите дуже влучно названий «Красивий фонтан» 14 століття, декорований фігурами та іншими деталями. Тут же розташована Нова ратуша, а відразу за нею – Стара ратуша 17 століття з прекрасними дверними отворами, підземеллями і камерою тортур. Між цими двома будинками знаходиться ще один знаменитий фонтан, побудований в 1555 році, із зображенням селянина, що несе двох гусей, з дзьобів яких тече вода. Саме на Хауптмаркт проходить знаменитий різдвяний ринок Нюрнберга – двотижнева феєрія святкових подій, вогнів та прилавків з різдвяними прикрасами, стравами та подарунками. Також на цій площі ви знайдете церкву Святого Джайлза, єдину в Нюрнберзі церкву в стилі бароко.

Римсько-католицька готична Фрауенкірхе (церква Діви Марії) заснована у 1352 році і є обов'язковим місцем для відвідування в Нюрнберзі. Над ганком із його багатим скульптурним оздобленням знаходиться старий годинник з механічними фігурами, що представляють сім виборців, крокуючих навколо імператора Карла IV. Виставу на годиннику можна подивитися щодня опівдні.

Протестантська церква Святого Себалдуса, побудована в 13 столітті, містить орган на 6000 труб, багато прекрасних розписів і полотен, а також знамениту гробницю Святого Себалдуса 1508 року, шедевр мистецтва з бронзи та срібла.

Документальний центр нацистської партії – один з найважливіших музеїв Німеччини, присвячений найбільш трагічному періоду в історії країни. У крилі Конгрес-холу, де проходили мітинги нацистської партії, найбільш примітна виставка «Чарівність і терор», яка зачіпає багато аспектів часів правління нацистів. Великий музей загальною площею 1300 кв. м ставить основні акценти на вплив режиму на Нюрнберг, а також Нюрнберзький процес, який відбувся тут після війни.

Знайомство із Нюрнбергом неможливо уявити без відвідування чудового музею іграшок. Це цікава пам'ятка не тільки для дітей будь-якого віку, але і для дорослих. Експозиція містить унікальні іграшки з різних країн та різних періодів, а також велику модель залізниці. Багато старих іграшок, деякі з яких відносяться до часів середньовіччя, було виготовлено в Нюрнберзі, який протягом століть славився виробниками ляльок. Під час візиту ваші діти зможуть пограти тут з багатьма іграшками або в настільний футбол, виготовляти вироби, будувати різноманітні конструкції, читати книги та багато іншого.

Ще один чудовий варіант цікавого дозвілля для дітей – це похід до Нюрнберзького зоопарку, в якому проживає понад 2000 тварин. Також популярний дельфінарій і планетарій Миколи Коперника.

Клімат

Погода в Нюрнберзі часто буває дуже примхливою і непередбачуваною. Зими можуть бути м'якими або холодними, а літо – одночасно сонячним і дощовим. В цілому, опади рівномірно розподілені між сезонами, при цьому лютий та квітень – найсухіші місяці, а липень – найвологіший.