Відпочинок в Потсдамі

Німеччина

Показати на мапі

Туризм

Потсдам, відомий як колишня резиденція королів Пруссії, зачаровує своїм провінційним шармом. Невисокі будинки, тихі пішохідні вулиці, старі ворота і палаци створюють незабутню атмосферу умиротворення. Сьогодні столиця Бранденбурга переживає новий період в житті: відновлюється і розширюється канал в центрі міста, на берегах озера Тіфер-Зеє виростає новий район в сучасному архітектурному стилі, а історична Стара Ринкова площа і її Парламент повернули свій первісний блиск. Але, незважаючи на разючі зміни і прагнення до розвитку, його як і раніше називають містом палаців та садів, а стиль, в якому вони виконані, отримав назву Потсдам-Рококо.

Місто було заселене з бронзового століття, однак важливість і славу здобуло у 17 столітті під правлінням короля Фрідріха Великого, який прославився тим, що майже вдвічі збільшив територію Пруссії. У той час в Потсдамі з'явилися десятки солдатських казарм та інші військові будівлі. Для подальшого розширення столиці були побудовані нові палаци, а цілі квартали замінили багаті барокові будинки. Зараз велика частина цього прекрасного міста знаходиться під захистом ЮНЕСКО.

Потсдам, столиця федеральної землі Бранденбург, буквально межує з Берліном і знаходиться всього в 25 кілометрах на північний захід від його центру, в красивій місцевості, заповненій лісами і водоймами. Значну частину території міста займає річка Хафель і численні озера.

Клімат

У Потсдамі досить вологий клімат з помірними, сніжними зимами і м'яким літом. У найтепліші місяці, липень та серпень, денна температура зазвичай досягає +22 ° C. Взимку часто бувають легкі заморозки, але, як правило, для холодного періоду характерні температури трохи вище нуля.

Пам’ятки і дозвілля

Парк Сан-Сусі – ідеальне місце для приємної прогулянки, під час якої можна побачити безліч прекрасних садів, будівель і творів мистецтва. Найстаріша частина парку відноситься до середини 18 століття і разом з багатьма будинками і творами мистецтва вважається найкращим прикладом стилю Потсдам-Рококо, що виник в епоху правління Фрідріха Великого. За головні визначні пам'ятки парку, за винятком палаців, виступають прекрасний Грот Нептуна, чудова картинна галерея з численними картинами 17 століття, в тому числі роботами Рубенса, ван Дейка і Караваджо, та Великий Фонтан з міфологічними фігурами.

Палац Сан-Сусі був побудований в 1745 році за ескізами Фрідріха Великого. Результат – чудова одноповерхова будівля в стилі рококо з еліптичним куполом в центрі і круглими кімнатами на кожному кінці. Фасад рясно декорований ліпними фігурами, а великий задній двір оточений колонадами з коринфських колон. Усередині палацу найбільш вражає овальна Мармурова зала з подвійними коринфськими колонами, Маленька Галерея з її хитромудрими прикрасами, Концертна кімната з розписами, спальня та кабінет, бібліотека з безліччю античних бюстів, а також кімната Вольтер. У палаці доступні аудіо-гіди на різних мовах для самостійних екскурсій.

Новий палац в тому ж парку був побудований між 1763-69 роками. Величезна будівля з червоної цегли з мідним куполом і розкішними інтер'єрами уособлює багатство і значущість Потсдама в ті часи. До найкрасивіших приміщень можна віднести Мармурову залу, Верхню і Нижню державні палати, Мармурову галерею і Театр. Палац містить коштовні меблі, картини, фарфор та інші твори мистецтва. Після екскурсії прямуйте до внутрішнього двору, де розташовані Внутрішні офіси відомств. Це два цегляних будинки в стилі бароко з колонними портиками і вигнутими зовнішніми сходами. Між цими будівлями розташовані коринфські колонади і тріумфальна арка. Перед Новим палацом ви побачите Стародавній храм і Храм Дружби, побудовані за ескізами Фрідріха Великого.

Родзинкою відвідування парку Сан-Сусі стане елегантний Китайський Будинок. У ньому поєднується азіатський дизайн, надзвичайно популярний на той час (18 століття), з вкрапленнями впливу рококо. Інтер'єр також містить багато цікавих особливостей: від мармурових стін до прекрасних колекцій порцеляни та фресок. Також зверніть увагу на сусідню Китайську Кухню і Будинок Драконів, Оранжерею з кімнатою Рафаеля, в якій зберігаються копії 47 робіт художника, і Сицилійський сад з середземноморськими рослинами та скульптурами.

На Старій Ринковій площі Потсдама стоїть колишня ратуша, відома зараз як центр культурно-мистецьких заходів. Ця прекрасна будівля в стилі бароко була зведена у 1753 році. В ній найбільш примітні коринфські колони, вежа зі ступінчастим куполом і позолочена фігура Атласа, що несе на спині земну кулю. Проміжне крило з'єднує стару ратушу з бароковим Будинком Кнобельсдорф, датованим 1750 роком, який також використовується для проведення концертів та інших культурних подій.

Навпроти Старої ратуші розташована церква Святого Миколая. Це неокласична церква, побудована в 1830-37 роках. 77-метровий купол – її найвидатніша особливість, але далеко не єдина. Після екскурсії рекомендуємо відвідати розташований неподалік острів Дружби з прекрасними садами, висадженими у 1953 році.

Знаменитий Голландський квартал в Потсдамі містить понад 130 прекрасних червоних цегляних будинків з віконницями, фронтонами і білою обробкою. Район, побудований голландськими майстрами в першій половині 18 століття, являє собою найбільшу колекцію голландських будинків за межами Нідерландів. Голландський квартал покриває чотири міські квартали і є однаково популярним як серед туристів, так і серед місцевих жителів, які збираються тут, щоб відвідувати численні бутики, кафе та ресторани. Вивченню цього району слід приділити кілька годин. Обов'язково завітайте до місцевого музею Йоганна Буманна, присвяченого архітектору, який очолив цей чудовий проект.

На березі озера Хайлігер (Святе) на північ від центру міста знаходиться великий парк Нойер-Гартен (Новий сад), в якому є багато цікавих будівель. Серед представлених тут пам'ятників архітектури одним з найяскравіших є палац Сесілієнхоф, побудований між 1914-17 роками в стилі англійського заміського будинку. Палац відомий як місце проведення Потсдамської конференції липня-серпня 1945 року між США, Великобританією та СРСР. З тих пір будівля прекрасно збереглася, включаючи сам головний конференц-зал і багато артефактів, що демонструють деталі події та її значимість. Інші визначні пам'ятки включають обеліск у дворі і прекрасні сади навколо палацу.

Чудово озеленений Нойер-Гартен в стилі заміської англійської садиби є справжньою окрасою столиці Бранденбурга. Родзинкою вашого візиту має стати прекрасний Мармуровий палац – неокласична цегляна будівля, зведена в кінці 18 століття. Визначними рисами є колонний портик на березі озера, а також унікальна пірамідальна холодильна камера, або «крижаний будиночок».

У приголомшливому бароковому палаці Маршталль (17 століття) тепер розташований Музей кіно, в центрі уваги якого знаходиться міжнародний та німецький кінематограф. Тут міститься безліч захоплюючих експонатів, пов'язаних з багатою кінематографічною історією країни, в тому числі зі студією Бабельсберг, де за останні 100 років було відзнято левову частку фільмів країни. Від Маршталля на громадському транспорті можна дістатися і до самої кіностудії, де розташований захоплюючий тематичний парк.

Інші цікаві пам'ятки Потсдама: Палац-Оранжерея, парова водонапірна вежа в мавританському стилі (1841 рік), Міський палац, Люстгартен, Бранденбурзькі і Науенські ворота, старовинний російський квартал Олександрівка, церква Миру, парк і палац Глініке, ткацький район Новавес.