Показати на мапі

Туризм

Росток не водить до числа найпопулярніших туристичних напрямків Німеччини та найчастіше використовується в якості відправної точки або транзитної зупинки для поромних переправ у країни Північної Європи і круїзів по Балтійському морю.

В середні віки Росток був відомим та потужним ганзейським і університетським містом. Сьогодні це важливий порт зі жвавим судноплавством і суднобудівною промисловістю. Його архітектура в значній мірі постраждала під час Другої світової війни, а потім піддалася варварському втручанню з боку соціалістичних містобудівників. Проте, в Ростоці є достатньо цікавих особливостей, щоб цікаво провести кілька днів.

Найкраща пам'ятка в місті – приморський район Варнемюнде з одним з найпривабливіших пляжів Німеччини. Це колишнє рибальське село з гаванню, розташованою в місці, де річка Варнов впадає в Балтійське море. Тут ви можете дізнатися про життя та звичаї місцевих моряків і рибалок в музеї Варнемюнде, прогулятися мальовничою вулицею до Західного пірсу і маяка Варнемюнде з його прекрасним видом на море, і відпочити на прекрасному довгому пляжі, де люблять проводити вихідні жителі Берліна і Гамбурга. Також Росток зачарує вас своїм відновленим Старим містом із розсипом барвистих гострих будинків, ратушею 13 століття, ошатними церквами та іншими пам'ятками. Важливу роль в житті міста відіграє його великий університет, студенти якого забезпечують йому енергійну і завзяту атмосферу.

Готелі Ростока підвищують вартість проживання в літній період, оскільки більшість туристів зупиняються в місті, щоб відпочивати на пляжі. Не рекомендуємо планувати відпочинок в Ростоці на вихідні дні (особливо в липні та серпні), коли сюди з'їжджаються жителі сусідніх великих міст.

Росток розташований на північному сході Німеччини, на узбережжі Балтійського моря, в гирлі річки Варнов. Це найбільше місто федеральної землі Мекленбург - Передня Померанія з населенням трохи більше 200 тисяч чоловік.

Клімат

Розташований на південному узбережжі Балтійського моря, Росток характеризується прохолодним і вологим кліматом з найбільшою кількістю опадів у червні та липні. Влітку денна температура зазвичай досягає + 22 ° C, а в сонячні дні може підніматися до + 30 ° C. У зимові місяці стовпчик термометра найчастіше тримається на відмітках вище нуля, але легкі заморозки не є рідкістю.

Пам’ятки і дозвілля

Історія Ростока налічує понад 800 років, і йому вдалося зберегти більшу частину того шарму, яким він колись володів як один найважливіших членів Ганзейського союзу. Про це свідчать будинки із загостреними дахами, великі цегляні склади, масивні ворота та укріплення, а також вражаючі церкви.

Старе місто рясніє прикладами середньовічної та ренесансної архітектури. Тут ви побачите дерев'яний будинок 1490 року, драматичну церкву Святої Марії того ж періоду, церкву Святого Петра з 355-метровим шпилем і ратушу 13 століття з бароковим фасадом, доданим у 18 столітті. На Воркентерштрассе збереглася ціла колекція красивих гостроверхих будинків, що колись належали місцевим аристократам.

В Ростоці є кілька ділянок оригінальних міських стін. Більшість розташована вздовж зеленої Валльштрассе. За стінами в 1850-х роках були побудовані вілли та резиденції, які теж варто подивитися.

Жвава центральна вулиця Крепелінерштрассе є пішохідною зоною з безліччю магазинів і кафе. Посередині розташована Університетська площа, де зазвичай відпочивають студенти, діти та інша молодь. Бари, ресторани і пивні в центрі Ростока також популярні серед молодих людей, особливо коли погода не сприяє прогулянкам на свіжому повітрі.

Широкий і довгий піщаний пляж перетворив Варнемюнде на улюблене місце відпочинку туристів. Влітку тут можна купатися і загоряти, займатися серфінгом, грати в пляжні ігри. Восени особливо популярними стають спортивні водні розваги, в тому числі кайт-серфінг. За найбільш жвавою ділянкою узбережжя розташовані зони для барбекю та пікніків, нудистський пляж і пляж для собак. Довгий променад уздовж берегової лінії приведе вас до кількох цікавих визначних пам'яток, включаючи красиві приморські особняки та «Ліс-привид».

Варнемюнде є частиною Ростока з 1323 року, але цей район більше схожий на окреме незалежне містечко. Крім пляжу тут можна проводити час в спа, куштувати страви з риби та морепродуктів, гуляти вузькими вуличками і милуватися багатовіковими рибальськими будинками і красивим маяком 1897 року.