Відпочинок в Голуэй

Ірландія

Показати на мапі

Туризм

Голвей – приголомшливе історичне місто-порт на березі однойменної затоки на заході Ірландії. Він був заснований ще у 12 столітті, і через багато століть тут збереглося багато будівель, вулиць та інших пам'яток минулих часів. Проте Голвей абсолютно не схожий на сумні, немов би застиглі у часі середньовічні європейські міста. Він богемний та витончений, епатажний і розкутий, артистичний і буйний, словом, – живий!

Голвей – четверте за чисельністю населення місто Ірландії, адміністративний центр графства Голвей. Він розташований на заході країни у гирлі річки Корріб і омивається затокою Атлантичного океану Голвей.

Історія у Голвеї як ніде тісно переплітається із бурхливою сучасною атмосферою і культурою. Поміж напівзруйнованими середньовічними кріпосними стінами туляться десятки магазинів, де можна купити незвичайні светри із сусідніх островів Аран, етнічні прикраси ручної роботи, старовинні видання книг, антикварні дрібнички та інші цікаві сувеніри. У перервах між екскурсіями по історичних музеях та художніх галереях рекомендуємо насолодитися неперевершеними стравами з лосося, виловленого у місцевій річці Корріб, або свіжими устрицями, які прибули з передмістя Солтхілл. А на завершення дня, як водиться в Ірландії, треба обов'язково покуштувати пінту пива у веселій компанії завсідників пабів. Між іншим, саме у місцевих пабах, а також у магазинах, на вулицях і повсюдно можна почути справжню ірландську мову, за що Голвей називають «найбільш ірландським» містом країни.

Голвей – ірландська скриня задоволень. Стіни яскраво забарвлених пабів вібрують у ритмі музики місцевих рок- та фолк-виконавців, тераси кафе надають місця для спостереження за ексцентричними вуличними виконавцями, і повсюди снують невгамовні студенти, відчайдушно закохані у це місто.

Пам'ятки

Церква Святого Миколая, увінчана масивним бірюзовим шпилем, – найбільша середньовічна парафіяльна церква в Ірландії. Вона була зведена на початку 14 століття, після чого неодноразово відновлювалася і розширювалася, але зуміла при цьому зберегти більшу частину своїх початкових рис. Храм особливо шанується мореплавцями, чиїм покровителем був Святий Миколай. Подейкують, що й сам Христофор Колумб бував тут у 1477 році, коли планував свою першу експедицію до Індії.

Замок Лінх вважається найкращим в Ірландії. Він був побудований у 14 столітті, хоча багато з того, що сьогодні відкривається погляду туристів, датується приблизно 1600 роком. Стіни кам'яної споруди прикрашені гербами англійського короля Генріха VII, графа Кілдарі та впливового сімейства Лінх, що проживало тут багато століть назад, а також горгульями та іншими атрибутами готичної архітектури.

Іспанська арка є продовженням середньовічної міської стіни. Вона призначалася для захисту кораблів, пришвартованих на прилеглій набережній, які вивантажували тут товари з Іспанії. Незважаючи на те, що арка істотно постраждала в результаті цунамі 1755 року, це найкраще збережена частина стародавніх фортифікаційних споруд у місті. Зараз газони на березі річки біля Іспанської арки є улюбленим місцем збору місцевих жителів та гостей міста в сонячні дні, а також місце сплаву байдарок по порогах річки Корріб.

Міський музей Голвея представляє експонати, що розповідають про недавню історію міста – з 1800 по 1950 рік. Серед них Ви знайдете знамените рибальське судно Голвей-Хукер, колекцію човнів, зроблених зі шкір тварин, розділи, присвячені Першій та Другій світовим війнам, розділ про кінематографічну історію міста і багато іншого. Також зверніть увагу на роботи місцевих художників, а після екскурсії відпочиньте у затишному кафе з видом на Іспанську арку.

Голвейський кафедральний собор височить над річкою Корріб і є справжньою окрасою та гордістю міста. В оформленні храму захоплює кожна окрема деталь – красиво прикрашений купол, чудові романські арки, вправні мозаїки, груба кам'яна кладка, багаті вітражі. У соборі регулярно проводяться сольні органні концерти, підчас яких можна оцінити фантастичну акустику і зануритися в абсолютно неймовірну атмосферу, що здатна на кілька годин зупинити Ваше дихання й серцебиття.

Селмон-Вейр – лососева гребля, розташована вверх за течією річки Корріб від мосту Цалмон-Вейр. Вона контролює рівень води над затокою Голвей, і тут, у прозорих водах річки, можна побачити величезні косяки лосося та інших риб, що вирушають на нерест. Сезон міграції та нересту зазвичай триває з лютого по вересень, але більшість риб проходять через Селмон-Вейр у травні та червні. Не дивно, що це є популярним місцем для рибалок. Навіть при тому, що існує обмеження на вилов (не більше однієї риби на день), в один з травневих або червневих днів можна зловити лосося вагою 7-8 кілограмів і більше.

Солтхілл – район (передмістя) Голвея. Це улюблене місце відпочинку городян та багатьох туристів. Уздовж нього тягнеться довга набережна, всипана ресторанами і пабами. Рекомендуємо приходити сюди підчас шторму, щоб помилуватися несамовитими хвилями затоки Голвей.

Клімат

У Голвеї м'який вологий клімат цілий рік, але погода часто буває мінливою через вітри Північно-Атлантичної течії. Тут практично не спостерігається екстремальних температур (нижче 0°C або вище +30°C). Середня температура січня становить +6°C, а середня температура липня – +16°C. Опади випадають рівномірно протягом усього року.

Незважаючи на помірний клімат, Голвей часто страждає від ураганів та штормів, що проходять уздовж північно-західного узбережжя Ірландії. Більшість з них відбуваються між пізньою осінню та ранньою весною.

У зв'язку із північним розташуванням у Голвеї літні дні дуже довгі (до 20 годин), а зимові – короткі (найкоротший зимовий день триває всього 8 годин).