Відпочинок в Кордовій

Іспанія

Показати на мапі

Туризм

Кордова живе в тіні свого монументального минулого. В академічних, архітектурних і художніх досягненнях вона випереджала Париж і Рим, будучи одним з найбільших і найважливіших міст середньовічного світу, а завдяки своїм палацам і мечетям (найбільша з яких, Мескіта, є одним з чудес Європи) цілком могла конкурувати навіть з Константинополем. Зараз місто не настільки популярне серед туристів, як його сусіди Гранада і Севілья, але від цього воно ще більш привабливе.

Це елегантне андалузьке місто все ще має мавританську атмосферу, славиться ремеслами і гастрономією, і в цілому, являє собою чудовий печворк з тихих скверів, звивистих вулиць та вибілених будинків з колоритними заквітчаними двориками. Всі пам'ятки можна обійти пішки, і це не тільки легко, але й приємно. Бродити площами Старого міста, досліджувати алеї та вузькі вулички старого єврейського кварталу, харчуватися в незліченних тапас-барах, де замість туристів вас будуть оточувати безтурботні місцеві жителі – це велике задоволення, особливо восени, коли задушлива літня спека змінюється ласкавим сонцем та свіжістю.

Кордова розташована на півдні Іспанії, в регіоні Андалусія, приблизно на рівній відстані від Севільї, Гранади і Малаги. Місто стоїть біля підніжжя гірського хребта Сьєрра-Морена, на берегах річки Гвадалквівір. Населення – 330 тисяч осіб.

У Кордові немає власного аеропорту, але до неї легко дістатися з аеропортів Мадрида та Малаги.

Пам’ятки

Мескіта – всесвітньо визнаний шедевр ісламської архітектури і об'єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Велика мечеть була створена у восьмому столітті для Кордовського халіфату, важливого мавританського королівства в сучасній Андалусії. Ви увійдете через ворота Пуерта-дель-Пердон, які ведуть до мальовничого Патіо-де-лос-Наранджос (Апельсиновий дворик), засадженого ароматними апельсиновими деревами і пальмами. У цьому патіо проводилися обмивання, яких вимагав ісламський закон. З Апельсинового дворика відвідувачі входять до воріт Пуерта-де-лас-Пальмас, що ведуть до вражаючої молитовної зали мечеті. Вона являє собою нескінченний ліс з 856 мармурових колон, з'єднаних червоними і білими арками. Серед міхрабів (молитовних ніш) в цьому залі найбільшу цінність представляє міхраб Нуево – незрівнянний витвір ісламського мистецтва. Створений з одного блоку мармуру, він покритий великою кількістю квіткових і геометричних візерунків, а також віршів з Корану.

1523 року католицькі монархи перетворили мечеть на собор. Його святилище з готичним хором було поміщено просто в центр мечеті, що явно дисонує з рештою дизайну, але служить нагадуванням про багатокультурну спадщину Кордови.

Старий єврейський квартал – один з найчудовіших районів Кордови. Його вузькі вулички, білі будинки з квітучими двориками і тихі маленькі площі несуть дуже своєрідну атмосферу, розбавлену андалузьким характером. Основні моменти цього історичного району міста включають в себе два важливих єврейських пам'ятника 15 століття: синагогу в мудехарському стилі в центрі кварталу і музей Каса-де-Сефарад (Будинок іспанських євреїв). Каса-де-Сефарад – це відновлена будівля 14 століття із п'ятьма тематичними кімнатами, які розкривають історію та культуру іспанських євреїв. Ще однією цікавою пам'яткою є Археологічний музей на площі Дон-Херонімо-Паес.

Одна з найбільш знакових пам'яток Кордови – 16-арочний Римський міст через річку Гвадалквівір. Він був зведений після перемоги Цезаря над Помпеєм Великим, а пізніше на його фундаменті був побудований мавританський міст. Рекомендуємо також відвідати його в темний час доби, щоб помилуватися підсвіченою вогнями Мескітою.

Навпроти Римського моста розташований Палац християнських монархів – колишній Халіфатський палац для мавританських правителів. Деякі з древніх оборонних стін і вежі відносяться до мавританської епохи, але більшість з них, включаючи Вежу Інквізиції, були побудовані пізніше, коли фортецю укріпили християнські монархи. Типовий для андалузької архітектури, замок складається з різних залів навколо дворів, заповнених екзотичними квітами і запашними деревами.

Церква Сан-Лоренцо 16 століття – один з кращих зразків середньовічної архітектури в Кордові. Вона також була перетворена на християнський храм з колишньої мечеті. Основні особливості – портик з трьома арками біля головного входу, вежа, побудована на мінареті колишньої мечеті, бароковий вівтар та безліч італійських картин.

Палац Віана славиться своїми 12 двориками в андалузькому стилі з декоративними фонтанами і пишним озелененням. У палаці є колекція антикварних меблів, шкіргалантереї та виставка, присвячена полюванню на птахів. Після огляду інтер'єрів і двориків прогуляйтеся садом з фонтанами, гальковими доріжками і елегантними пасажами, а також прекрасними пальмами, бугенвіліями, жасмином і ароматними цитрусовими деревами.

Крім цього, Кордова може запропонувати ще багато історичних і сучасних пам'яток. Рекомендуємо відвідати церкву Сан-Мігеля, вежу Калаорра, ворота Пуерта-дель-Пуенте, палац Мерсед, ботанічний сад, Музей образотворчих мистецтв, Музей фламенко (Фосфоріті) та Халіфатські лазні.

Клімат

У Кордові середземноморський клімат, що переходить у субтропічний. В літні дні температура може підніматися до + 40 ° C і вище. Середня температура влітку – + 28 ° C, але цей показник обумовлений дещо прохолодними нічними температурами.

Зими м'які, з рідкісними нетривалими заморозками. Середня температура січня – + 9 ° C. Опади нерегулярні і в основному характерні для холодного періоду, з грудня по лютий.

Найсприятливіша погода зустріне гостей Кордови навесні (квітень-травень) і восени (вересень-жовтень).

Дозвілля

Щороку в травні Кордова в буквальному сенсі розквітає, коли в місті проходить Фестиваль Патіо. Це захоплююче змагання серед жителів Кордови за приз і звання найкрасивішого дворика. Яскравий і красивий фестиваль – це жвавий захід, який супроводжується піснями, танцями і смачними наїдками. Крім іншого, ви отримаєте десятки барвистих фотографій, зроблених у дворах Старого міста і єврейського кварталу, навколо палаців і церков, та й повсюди в Кордові та її околицях.