Відпочинок в Бари

Італія

Показати на мапі

Туризм

Барі — одне з найбільш автентичних та «незіпсованих» міст Італії.

Барі — велике історичне місто-порт і столиця красивої Апулії. Протягом багатьох століть воно було потужним портовим і торговим центром Середземномор'я. В ході історії місто переживало роки слави та занепаду, перебувало під владою греків, римлян, візантійців, арабів, венеціанців, норманів, арагонців і бурбонів, перш ніж стало частиною Королівства Італії. Сліди багатої історії сьогодні й досі живі в архітектурній спадщині міста, від вишуканого середньовічного Старого міста і модернового району Мурат 19 століття, до естетики Муссоліні в грандіозному палаці Лунгомаре з видом на Адріатичне море. За цим слідує й сучасне Барі — динамічне університетське місто з бурхливим нічним життям, особливою кухнею та середземноморським способом життя.

Барі, столиця регіону Апулія, розташоване на узбережжі Адріатичного моря. Це другий за величиною (після Неаполя) і значущістю економічний центр Південної Італії. Населення — 240 тисяч чоловік. Порт Барі з'єднаний поромним сполученням з Грецією (Корфу, Патрас, Ігумениця), Албанією (Дуррес), Чорногорією (Бар) та Хорватією (Дубровник). Міжнародний аеропорт Барі обслуговує рейси багатьох популярних бюджетних авіакомпаній.

Готелі Барі дуже різноманітні і, найчастіше, лояльні до запитів гостей. Бюджетні готелі не можуть похвалитися шикарним інтер'єром, але пропонують великий перелік безкоштовних послуг і дуже уважно ставляться до побажань своїх постояльців. У більшості з них можна зупинятися з домашніми тваринами. На жаль, вибір бюджетних готелів в Барі обмежений, а ціни в них трохи завищені у порівнянні з рештою Італії. Дорогі елітні готелі з басейнами, розважальними зонами, тренажерними залами, номерами з видом на море і т.д. численніші, і вони також готові виконати будь-який каприз гостя. Ця особливість пов'язана з тим, що місто відвідує не так багато туристів, тому готелям іноді доводиться «боротися» за кожного гостя.

Пам'ятки

Барі-Веккья (Старе місто) розташувалося на вузькому півострові в оточенні середньовічних стін на Віа-Венеція. Витіюватий лабіринт нерівних маленьких вулиць, провулків і проходів з мальовничими старими будинками, серед яких туляться близько 40 церков і більше 100 вівтарів, створює дивовижну атмосферу. Ще більшого колориту цим чудовим пейзажам надає білизна, розвішана вздовж стін, і паста ручної роботи, яку готують просто на вулиці, на очах у перехожих.

Базиліка Святого Миколая — зразок романської архітектури Апулії. Храм був заснований в 11 столітті для того, щоб отримати мощі святого Миколая, покровителя міста. Це важливе місце паломництва, де зберігаються виняткові твори скульптури та іконопису. У крипті можна побачити Колону Чудес, яка, кажуть, творить чудеса зцілення.

Театр Петруцеллі — символ розкоші і культурної влади Барі. Цей вражаючий оперний театр був побудований в кінці 19 століття. Під час пожежі в 1991 році будівлю було повністю зруйновано, а потім, в 2008 році, реконструйовано відповідно до оригінального дизайну. Театр пишається своїм куполом, прикрашеним фресками, і розкішною сценою з масиву вишні, на якій свого часу виступали такі метри, як Лучано Паваротті, Френк Сінатра та Рей Чарльз.

Пінакотека Провінціале-ді-Барі — найважливіша художня галерея в Апулії, розташована в приголомшливому неокласичному будинку 1928 року. Колекція містить шедеври італійського образотворчого мистецтва з 11 по 19 століття.

Кастелло-Свево — величний замок Барі, який був побудований в 11 столітті поверх римських і візантійських руїн. Протягом століть він використовувався як в'язниця, гарнізон та палац для аристократичної сім'ї. Замок являє собою вражаючу споруду із внутрішнім двором, вежами, розвідним мостом, величезними бастіонами і ровом уздовж периметра.

Собор Сан-Сабіно — прекрасний собор в романському стилі з вражаючими фресками та мозаїками.

Площа Меркантиле до початку 19-го століття була політичним і діловим центром Барі. Тут розташований палац Седіле 16 століття, де засідала рада міської знаті, а також Колона юстиції, де в середньовічні часи публічно соромили боржників.

Палац Акведотто — багата будівля у стилі модерн, зведена в 1932 році на честь будівництва в Барі міського водопроводу. Палац прикрашений розписами на тему води, яка розкривається у кожному закутку будівлі, а також скульптурами, фресками і мозаїчною підлогою. Сьогодні тут знаходиться Музей води.

Лунгомаре — романтична набережна Барі. Вона бере початок у Старому порті з його мальовничими рибальськими човнами, і веде до архітектурного музею під відкритим небом з винятковими будівлями в стилі модерн та монументальним палацом у фашистському стилі з епохи Муссоліні.

Клімат

В Барі середземноморський клімат. Літо сухе та спекотне (+25- +29°C), а зима трохи вологіша, з середньою температурою +10°C. Травень і червень — найсприятливіші місяці для подорожі в цю частину Італії. Якщо Ваш відпочинок в Барі запланований на більш спекотні місяці (липень, серпень), рекомендуємо підібрати номер з кондиціонером. У листопаді, грудні та січні туристів ймовірно зустріне похмура і дощова погода, тому цих місяців краще уникати.

Пляжі

Апулія розташована уздовж однієї з найкрасивіших берегових ліній в Італії. Путівка до Барі подарує можливість побувати на чудових пляжах як у межах міста, так і на його околицях, насолодитися прозорою смарагдовою водою Адріатичного моря та золотим піском біля підніжжя старовинних будівель.

Найпопулярніші пляжі вздовж узбережжя об'єднані в групу Поліньяно-Маре. Деякі з них скелясті, деякі із золотистим піском. Один з найвідоміших пляжів — Кала-Порто з характерними круглими білими каменями, розташований у центрі міста. Ще один хороший пляж в Поліньяно — Кала-Паура. Це невелика бухта, яка користується великою популярністю серед місцевих жителів. Рекомендуємо скуштувати смачну смажену рибу в місцевій тратторії на пляжі, всього у двох кроках від моря. Якщо Ви надаєте перевагу піску, вирушайте на невеликий пляж Порто-Кавалло, розташований у безпосередній близькості від нової пристані для яхт. Він ідеально підходить для сімей з дітьми, так само як і піщаний пляж Сан-Джованні, де є пляжні кабінки, душові, парасольки, шезлонги та інші блага цивілізації.