Відпочинок в о. Сицилия

Італія

Показати на мапі

Туризм

Сицилія – ​​звабливий тропічний острів, де ніжні хвилі розливаються на піщані береги, сонце іскриться на поверхні моря, а з вулканів, що видніються здалеку, струмує густий білий пар. Сицилія – ​​це також пишні пагорби, увінчані руїнами античності, «лінива» атмосфера дозвільного життя, яку буквально можна відчути пальцями, багатий смак свіжих морепродуктів, ароматна паста, солодкі вина та десерти.

Від похмурого лавового вулкану Етна до давньогрецьких храмів Агрідженто, Сицилія – ​​красива земля, створена людиною і природою. Жваві, хаотичні вулиці столиці Палермо дають гостям розуміння сицилійської душі, що витає повсюди: в харизматичних вуличних ринках, архітектурі, музеях. Розслаблюючі пляжі Ліпарських островів пропонують альтернативу киплячому сицилійському життю, змушуючи скинути темп і знайти спокій та блаженство. Стародавні міста та селища розбурхують вир емоцій безцінними пам'ятками історії, ув'язненими в теплих обіймах середземноморської природи. А коли настає ніч, спокійний відпочинок на Сицилії перетворюється на киплячий потік гарячих вечірок, тож залишитися осторонь неможливо. Це Сицилія – ​​невимушений притулок для втомлених жителів мегаполісів, але із пекучим італійським менталітетом та спрагою до життя, що заражає енергією і не дозволяє хандрити. Відкрити для себе справжню Сицилію можна і через їжу, якою заслужено пишаються остров'яни. І, звичайно ж, де, як не на цьому спекотному острові, починати і закінчувати день з освіжаючим «джелато»? Так чинять усі місцеві, а вони вже точно вміють насолоджуватися життям.

Найбільший острів Середземного моря, Сицилія – ​​це схожа на трикутник ділянка землі, що майже торкається носка так званого чоботу Італії. З материковою частиною країни Сицилію (найбільшу адміністративну область Італії) розділяє вузька Мессинська протока. Острів оточують три моря – Тірренське, Середземне та Іонічне.

Населення Сицилії – понад 5 мільйонів людей. Столиця області – Палермо.

На острові дуже різноманітний гористий рельєф, що складається в основному з гірських масивів. Аппеніни – найбільший з них. Сицилія також знаменита завдяки діючому вулкану Етна (3329 м), але він тут не єдиний. На острові є кілька сплячих вулканів, а на прилеглих Ліпарських островах, які також входять до складу області, знаходиться ще один діючий вулкан.

Берегова лінія теж не одноманітна. Північна її частина – скеляста, а південна – більш полога і піщана.

Пам'ятки

Гора Етна, розташована в сицилійській провінції Катанія, є найбільшим діючим вулканом в Європі. Щоб дістатися до цієї дивовижної природної пам'ятки, найпростіше орендувати автомобіль або приєднатися до екскурсійної групи. Опинившись там, Ви можете підніматися на один з кратерів пішки, або скористатися канатною дорогою і насолоджуватися прекрасним видом з оглядового майданчику на горі. Вартість поїздки – 23 євро.

Собор Монреалі, розташований просто біля Палермо, збирає більшість захоплених відгуків серед мандрівників. Зверніть особливу увагу на бронзові двері, покриті біблійними сценами, а також приголомшливі мозаїки всередині храму. Вхід в собор безкоштовний, але за додаткову плату Ви зможете піднятися на терасу, де з висоти можна оглянути як саму будівлю, так і оточуючу місцевість. Ціна невисока, тому ми настійно рекомендуємо Вам подарувати собі ці приголомшливі враження.

Долина храмів – об'єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і обов'язкова для відвідування пам'ятка Сицилії. Насправді, це не долина, а гірський хребет, на якому розташовані сім храмів. Всі вони були побудовані ще у 5 столітті до нашої ери, і кожен з них присвячений певному античному богу, включаючи Зевса, Гефеста, Геру та Геракла. Ціни за вхід різняться в залежності від сезону та годин відвідування. Тим, кому не вистачає видовищності від денного відвідування парку, варто побувати тут вночі, коли підсвічені у темряві грецькі храми та пам'ятники виглядають неймовірно таємниче і сліпуче.

Театр Массімо – найбільший оперний театр Італії і третій за величиною оперний театр у світі. У його розкішній залі опери Пуччіні, Белліні та Верді звучать особливо хвилююче. Звичайно, для більшості туристів Сицилія більше асоціюється з італійською мафією, ніж із високим оперним і балетним мистецтвом. Якщо Ви належите до їх числа, можливо, Вас приверне той факт, що в театрі Массімо знімалися сцени фінальної частини легендарної гангстерської саги «Хрещений батько».

Католицький собор Палермо побудований на місці старовинної мусульманської мечеті. Протягом століть він неодноразово змінювався, являючи собою на сьогоднішній день калейдоскоп архітектурних стилів, в тому числі нормандського, готичного, неокласичного та бароко. Тут також присутнє нагадування про мусульманське минуле: біля входу в собор Ви побачите вирізаний вірш з Корану.

Заповідник Зінгаро – перший природний заповідник острову. Тут дуже популярні піші походи, підчас яких можна побачити сотні видів середземноморських рослин та рідкісних птахів. Після прогулянки рекомендуємо спуститися до чудового пляжу з яскравою синьо-зеленою водою, а також відвідати кілька музеїв, присвячених місцевій культурі та історії, що розташовані приблизно в 7 кілометрах від головного входу в парк.

Храм Седжесте – один з найкращих прикладів доричного стилю архітектури. Побудований у 5 столітті на пагорбі, нині порослому фенхелем, чудовий храм із 36 колонами має заспокійливу атмосферу і дарує романтичний краєвид на його околиці.

Острів Вулькано – найпівденніший з Ліпарських островів, оточений Тірренським морем. Тут розташовано кілька кратерів, до яких можна піднятися пішки самостійно. Запасіться водою, капелюхами та сонцезахисними кремами, і вирушайте в похід до приголомшливих «місячних» ландшафтів і незабутніх панорамних видів на Ліпарські острови.

Сіракузи як жодне інше місто уособлює позачасову красу Сицилії. Давньогрецькі руїни піднімаються з пишних цитрусових садів, столики кафе розсипаються на блискучі барокові площі, а бурштинові середньовічні доріжки ведуть вниз до ігристого синього моря.

Клімат

Найкомфортніша погода на Сицилії – в періоди з травня по червень і з вересня по жовтень. Пізня весна та рання осінь з температурним режимом + 23– + 25 ° C дозволяє приємно проводити час на пляжі, а також займатися пішим туризмом та оглядом визначних пам'яток. Середина літа – менш завантажений сезон, а значить, літня путівка на Сицилію обійдеться Вам дешево у порівнянні із піковими сезонами. Але жорстокі температури липня та серпня (+ 28– + 32 ° C) навряд чи залишать Вам енергії для дослідження острову, яким би привабливим не здавалася відсутність натовпів туристів. Зима на Сицилії м'яка та приємна (+ 12– + 16 ° C), але плавальний сезон закритий, тому готелі Сицилії максимально знижують ціни. Якщо пляжі Вас мало цікавлять, ця пора року може бути ідеальною для подорожі.

Пляжі

Берегова лінія Сицилії простяглася на 1000 кілометрів, і пляжі уздовж неї зустрічаються найрізноманітніші. Тому ми склали підбірку найкращих, на наш погляд, пляжів цього острову.

Mondello Lido (Mondello) – модне місце, куди стікаються громадяни Палермо в літні дні, щоб уникнути духоти столиці.

Mortelle – найкращі піщані пляжі на північному сході Сицилії. Розташовані вздовж курорту Мортелль, в 12 кілометрах на північ від Мессіни.

Spiaggia Sabbie Nere – прекрасний незаяложений варіант для відпочинку біля води. Це пляж з чорним вулканічним піском, розташований на одному з Ліпарських островів. Побувати тут – означає випробувати абсолютно нові відчуття від пляжу і запастися ще однією цікавою історією з Сицилії, якою можна буде поділитися з друзями.

Lido Mazzarò – найкращий обладнаний пляж на Сицилії, де пісок сусідить із гравієм, а туристи – зі світовими знаменитостями. Шлях на Лідо Маццарі лежить через канатну дорогу, яка за 15 хвилин доставить Вас сюди з середньовічного міста Таорміна.

Giardini-Naxos – піщаний пляж для вимогливої ​​публіки. Розташований неподалік від Таорміни, він позбавлений її старовинного шарму, але може похвалитися найсучаснішими гідними готелями, ресторанами та розвагами.

Marina di Ragusa – найкращий пляж південно-східного узбережжя Сицилії. Знаходиться в досить привабливому районі біля старовинного міста Рагуза. У літні місяці в Рагузі виснажлива спека, тому мисливці за старовиною воліють зупинитися в одному з готелів біля пляжу Маріна-ді-Рагуза, а до міста вирушають на короткі екскурсії.