Відпочинок в Камбодже

Показати на мапі

Туризм

Камбоджа – невелика країна з великою історією. Зараз вона відіграє скромну роль на яскравій і динамічній світовій сцені, але колись була домівкою для однієї з найпрекрасніших ранніх цивілізацій Азії, могутньої кхмерської імперії Ангкор. Легендарні храми тих часів зараз служать головним критерієм національної ідентичності Камбоджі і залучають мільйони мандрівників щорічно. Далеко від них та від натовпів туристів, більша частина країни залишається освіжаюче умиротвореною, екзотичною і в багатьох місцях майже невивченою.

Не багатьом туристам відомо, яким незабутнім та різноманітним може бути відпочинок в Камбоджі. Путівка в Камбоджу відкриє Вам сонні містечка з їх вицвілою колоніальною архітектурою і старомодним шармом, красиві села з їх незвичайною культурою та способом життя, чарівні пейзажі могутньої ріки Меконг і озера Тонлесап, віддалені лісисті високогір'я Раттанакірі, Мондалкірі та Кардамонових гір, а також ідилічні пляжі, чарівні острови і вечірки в стилі гедонізму на південному узбережжі.

Велика частина привабливості Камбоджі випливає з її характеру, як-ніби непідвласного часу. У порівнянні з набагато більш густонаселеними і економічно розвиненими сусідніми країнами, Таїландом та В'єтнамом, Камбоджа залишається «тихою заплавою». В її провінційних внутрішніх районах мало що змінюється із плином століть – все ті ж самі красиві дерев'яні будинки серед клаптиків рисових і цукрових полів. І хоча рівень життя більшої частини населення є критично низьким, камбоджійці в цілому залишаються одними з найбільш дружніх і доброзичливих людей в Азії.

Камбоджа знаходиться у Південно-Східній Азії. На північному заході межує з Таїландом, на північному сході – з Лаосом, на сході – з В'єтнамом, а на південному заході омивається Сіамською затокою. Населення – 15,5 мільйонів чоловік. Столиця – Пномпень.

Клімат

В Камбоджі круглий рік стоїть спекотна погода, хоча в кліматі можна виділити кілька сезонів.

Період з листопада по травень – це так званий сухий сезон (вологість повітря все одно залишається високою). Його можна розділити на дві частини: прохолодний сезон (листопад-лютий) і жаркий сезон (березень-травень). У першій частині сухого сезону проходить пік туризму, оскільки температури досить м'які, щоб із комфортом досліджувати храми, але досить високі, щоб загоряти на узбережжі. У жаркий сезон вологість зростає і температури теж трохи піднімаються, досягаючи + 33– + 35 ° С в Пномпені та Баттамбанзі. Це ідеальний час для відпочинку на узбережжі, але для Ангкору зазвичай занадто спекотно.

Подорож Камбоджею підчас сезону дощів (орієнтовно червень-жовтень) може викликати безліч практичних проблем, але це прекрасний час, щоб побачити, як країну покривають заболочені простори тропічної зелені. На щастя, щоденні сильні зливи йдуть головним чином у другій половині дня, а вранці тут, як правило, сухо. Переміщатися по Камбоджі у вересні та жовтні особливо нелегко: ґрунтові дороги перетворюються на брудні болота, не кажучи про регулярні повені, які й зовсім відрізають шляхи. Не дивно, що це також найменш завантажений сезон, коли навіть в Ангкорі відносно спокійно.

Що подивитися в Камбоджі

Древній храмовий комплекс Ангкор-Ват – національне надбання Камбоджі. Сусіднє місто Сіемреап, куди прибуває більшість туристів країни, продовжує розвиватися, пропонуючи гостям розміщення та дозвілля на будь-який смак. Особливо популярним це місце стало після зйомок фільму «Лара Крофт: розкрадачка гробниць», який підірвав кінотеатри по всьому світу, та оповідань Анджеліни Джолі про те, як вона закохалася в цю країну. Якщо після відвідування Ангкору залишитися в Сіемреапі на кілька днів, можна побачити ще багато маловідомих, але вражаючих стародавніх храмів та пам'ятників.

Південна частина Камбоджі по-своєму цікава, особливо для поціновувачів гарних пляжів та прибережних пейзажів. Сіануквіль – центр курортного регіону країни з чудовими білими піщаними пляжами на березі Сіамської затоки. Звідси можна відправитися на найближчий стильний курорт, відвідати красиве селище Кеп або поїхати на екскурсію до атмосферної, оповитої туманом станції Бокор-Хілл, що нагадує про часи розквіту Камбоджі у 1960-х роках. Крім того, деякі острови біля південного узбережжя Камбоджі можуть послужити приголомшливою альтернативою навіть більш розвиненим тайським островам.

Багато туристів ігнорують Пномпень. І все ж, столиця – це гарне місто з прекрасною колоніальною спадщиною, красивою набережною уздовж річки, витонченими пагодами та блискучим палацом. Тут розташовані найкращі готелі Камбоджі, а також багато різноманітних ресторанів і барів. Для любителів шопінгу Пномпень відкриває нові можливості. Обов'язково зазирніть на Російський ринок, щоб придбати предмети антикваріату, тонкі вироби з органзи і шикарну кераміку. У бутиках місцевих дизайнерів можна знайти унікальні речі, а в крамниці шевця – зшити за своїм розміром шкіряні черевики, низька ціна яких явно не відповідає чудовій якості ручної роботи та матеріалу.

В столиці є багато нагадувань про жахливий геноцид в Камбоджі, який не так давно відбувався тут під режимом нещадного комуністичного руху червоних кхмерів. Несамовита, але важлива екскурсія до в'язниці Туол Сленг і до кривавих полів за межами міста миттєво протвережує. Після осмислення подій тих днів, дедалі більше вражає сила духу й оптимізм камбоджійців.

Пам'ятником цієї страшної сторінки з недавньої історії Камбоджі також є колишня фортеця червоних кхмерів в містечку Анлонг Венг на крайній півночі країни, біля кордону з Таїландом. Тут провів свої останні роки життя ватажок червоних кхмерів, диктатор Пол Пот. В Анлонг Вензі є його могила, а в навколишніх джунглях розташований його будинок з бункером, про який багато місцевих жителів навіть не здогадується.

Далеко звідси, в західній частині країни розташована провінція Баттамбанг та красиве однойменне місто. Ця частина Камбоджі пропонує мандрівникам відчути смак невимушеного сільського життя і захоплюючої арт-сцени. Обов'язково відвідайте перший винний завод Камбоджі та ізольовані найдавніші кхмерські храми, деякі з яких були побудовані ще до Ангкору.