Відпочинок у Кенії

Показати на мапі

Туризм

Кенія - республіка на сході Африки, перетнута Екватором. Держава межує з Танзанією, Угандою, Південним Суданом, Ефіопією і Сомалі. Південно-східна частина території країни виходить до Індійського океану. У Кенії розташоване знамените озеро Вікторія - друге за величиною з прісноводних озер світу.

Рельєф країни досить різноманітний: тут є і рівнинна місцевість, і гори. Найвища точка - гора Кенія, друга за висотою в Африці (5199 м над рівнем моря).

Населення країни складає більше 45 мільйонів чоловік. Столиця держави - місто Найробі. Державні мови - англійська і суахілі.

Туризм - один з основних джерел доходу держави. Мандрівників приваблюють сюди, перш за все, дика природа і чудові можливості для пляжного відпочинку.

Історія

Знайдені на території Кенії первісні знаряддя праці свідчать про те, що ці місця були заселені ще три мільйони років тому. Починаючи з VII ст. на цих землях стали виникати торговельні пункти племен суахілі, які пов'язували внутрішні частини континенту з Індією і Аравійським півостровом.

В кінці XV ст. до узбережжя країни пристали кораблі португальців під проводом Васко да Гами. Через сто років європейці захопили значну частину узбережжя і стали використовувати кенійські порти як перевалочні пункти під час індійських експедицій.

Ще через сто років на цих землях став панувати султанат Оман, а влада європейців на деякий час припинилася.

У XIX столітті територія країни, основним джерелом доходів якої була работоргівля, перейшла під протекторат Британії. Тут заснували плантації. З Кенії почали вивозитися кава, чай, а також тканини.

Рабство в Кенії було заборонено лише на початку XX століття (1907 р). Представники негроїдної раси отримали членство в Законодавчій раді в 1944-му - набагато пізніше арабів і азіатів. Приблизно в цей же час в країні була заснована перша визвольна організація - Союз африканців Кенії, яка стала боротися за расову рівність і права африканців. У 1963 р. країна отримала незалежність, а ще через рік стала республікою з централізованою владою.

Пам'ятки

Головний скарб Кенії - її природа. Тут налічується понад 60 заповідників і національних парків. Найбільш знаменитий з них - Східний Цаво

(Tsavo East National Park) - один з найбільших у світі. Він розкинувся між столицею країни і океанським узбережжям. Територія парку складається з савани і болотистої місцевості. Тут можна побачити жирафів, зебр, левів, гепардів, леопардів, буйволів, слонів і безліч інших екзотичних тварин. Крім того, Східний Цаво є домівкою для більш ніж 500 видів птахів.

Другий відомий заповідник - Національний парк Найробі (Nairobi National Park) - найстаріший в Кенії. Він розташований поруч зі столицею. Тут мешкають приблизно 80 видів ссавців (серед них - чорні носороги, гепарди, леопарди, буйволи) і безліч різновидів пернатих.

Любителям історії буде цікаво відвідати Форт Ісус (фортеця, збудована в середні століття іспанцями), руїни міста суахілі Геде і Ламу - найстаріше місто країни.

Клімат

Збираючись відпочивати в Кенії, зверніть увагу на те, що навесні в районі океанського узбережжя випадає багато опадів. Сезон дощів триває тут з березня по травень. Середня річна температура повітря в цій частині країни приблизно +27°С.На територіях басейну озера Вікторія середня температура липня +26°С, лютого +32°С.

Клімат в районі гір - помірний, з температурами від +12 до + 19°С.

Пляжі

Одним з найбільш популярних курортів країни вважається Малінді (Malindi), розташований неподалік від міста Момбаса. Це не тільки пляжна зона, а й морський заповідник, що дарує чудові можливості для дайвінгу.

Поруч з Момбасою знаходиться також Шанзу. Цей пляж багато хто вважає кращим в країні. Тут прекрасно розвинена туристична інфраструктура.

Якщо ви віддаєте перевагу тихому відпочинку - безумовно, варто побувати на острові Ламу. Це місце, куди не дісталася цивілізація, тут ви не зустрінете ні автомобілів, ні навіть номерів на будинках! Проте у вашому розпорядженні - білосніжний пісок і найчистіша бірюзова вода Індійського океану.

[image|205779]Дозвілля

Крім знайомства з дикою природою, величезне число туристів приваблюють в Кенії етнографічні екскурсії. Якщо хочете познайомитися з реальним життям, культурою і традиціями місцевого населення - обов'язково вирушайте в один з таких турів.

Протягом року в Кенії проходить безліч свят і фестивалів. Приїхавши сюди в листопаді, ви зможете потрапити на карнавал Момбаси, в травні - на свято племен Лоянгалані, любителів перегонів безсумнівно зацікавлять ралі «Ріно-Чардж» і «Сафарі», які проходять влітку.